Tarp geriausiųjų ir mažeikiškių mokinių fotografijos

Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos 6a klasės moksleivės Ieva Kvedaraitė ir Erika Verbanovaitė su Mokesčių inspekcijos atstovais. Nuotrauka iš Mokesčių inspekcijos archyvo

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vadovai susitiko su moksleivių fotografijų konkurso „Blykstę „šešėliui“ dalyviais ir jiems įteikė apdovanojimus bei atminimo dovanėles. Be to, jie buvo pakviesti pokalbio apie mokesčius bei šešėlinės ekonomikos žalą.

Mažeikiškių nuotraukos geriausios apskrityje

Valstybinė mokesčių inspekcija, siekdama didinti jaunimo – būsimųjų mokesčių mokėtojų – sąmoningumą, savarankišką domėjimąsi mokesčių sistema bei skatindama ateityje netoleruoti mokesčių nemokėjimo atvejų, organizavo fotografijų konkursą „Blykstę „šešėliui“. Jo dalyviai buvo kviečiami per fotoobjektyvą išreikšti savo požiūrį į tai, kokią žalą nesumokėti mokesčiai, „šešėlis“ daro žmonėms bei mūsų valstybei.
Kiekvienoje apskrityje buvo sudarytos komisijos, jos atrinko (5–8 ir 9–12 klasių kategorijose) po dvi fotografijas, kurios su geriausiais darbais varžėsi facebook tinklalapyje.
Telšių AVMI atstovė spaudai Simona Dabkutė „Santarvę“ informavo, kad apskrityje geriausiomis pripažintos Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos šeštokės Ievos Kvedaraitės ir Sodų vidurinės mokyklos šeštoko Tomo Musulo bei plungiškio Vilmanto Kontrimo ( 9–12 kl. kategorijoje) fotografijos.
Šalyje konkurso nugalėtojais tapo Ignalinos ir Alytaus moksleiviai.

Sodų vidurinės mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė, 6c klasės moksleiviai Laura Kleinaitė ir Tomas Musulas su Telšių AVMI viršininku Algimantu Laucevičiumi ir Mažeikių filialo vedėja Vidija Krasauskiene. Nuotrauka iš Mokesčių inspekcijos archyvo

Dalyvavo neįprastoje pamokoje

Telšių AVMI vadovai konkurse dalyvavusius Mažeikių ir Plungės mokyklų moksleivius pakvietė į susitikimą: jiems įteikti apdovanojimai bei atminimo dovanėlės bei papasakota apie šešėlinę ekonomiką ir jos žalą visuomenei.
„Tokios neįprastos pamokos Telšių apskrities moksleiviams jau tapo gražia tradicija. Telšių AVMI džiaugiasi turėdama galimybę pristatyti jaunajai kartai Mokesčių inspekcijos misiją, viziją ir siekius. Pamokų metu mokiniai buvo skatinami ne tik domėtis šešėlinės ekonomikos problema, bet ir netoleruoti mokesčių nemokėjimo atvejų“, – apie susitikimą pasakojo S. Dabkutė.
Telšių AVMI viršininko Algimanto Laucevičiaus nuomone, labai svarbu didinti jaunimo – būsimųjų mokesčių mokėtojų – sąmoningumą ir savarankišką domėjimąsi mokesčių sistema.
„Nuo to labai priklauso mūsų visų gerovė ir valstybės sėkminga ateitis“, – pabrėžė viršininkas.

Atsakė į mokinių klausimus

Mokiniai su dideliu susidomėjimu klausėsi Telšių AVMI atstovų pateiktų pavyzdžių apie tai, kokią naudą gautume mes visi, jei „šešėlio“ mastas būtų mažesnis. Ne vienas mokinys liko nustebintas, sužinojęs, kad net 14,8 proc. valstybės surinktų mokesčių skiriama švietimui.
Pamokų metu Telšių AVMI atstovai ne tik pasakojo, bet ir atsakė į moksleivių užduotus įdomius ir originalius klausimus.
Pavyzdžiui, vienas Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos devintokas pasidomėjo, ar pardavus dviratį privalu mokėti mokesčius. A. Laucevičius paaiškino, kad vieno dviračio pardavimas tikrai nesukelia papildomų mokestinių prievolių, tačiau didesnio kiekio dviračių pardavimas jau būtų mokesčiais apmokestinama ekonominė veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto