Teismo sprendimas: Sodų mokyklos direktorė atleista neteisėtai

2016 m. rugpjūčio 26 d. Mažeikių rajono savivaldybės taryba nusprendė atleisti iš darbo Sodų pagrindinės mokyklos direktorę Birutę Liutkuvienę. Po metų šis sprendimas panaikintas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono apylinkės teismas panaikino Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. rugpjūčio 26 d. sprendimą ir pripažino Sodų pagrindinės mokyklos direktorės Birutės Liutkuvienės atleidimą iš darbo neteisėtu.

Beveik prieš metus 21 Tarybos narys balsavo už sprendimo projektą mokyklos direktorei B. Liutkuvienei taikyti drausminę nuobaudą – atleisti ją iš darbo, du susilaikė.
Dėl šio atleidimo buvusi mokyklos direktorė kreipėsi į teismą.
Mažeikių rajono apylinkės teismo 2017 m. rugpjūčio 16 d. sprendimu, Mažeikių rajono savivaldybė turi B. Liutkuvienei sumokėti daugiau kaip 18,5 tūkst. eurų.
Kaip „Santarvei“ teigė B. Liutkuvienė, antradienį Savivaldybė pradėjo vykdyti teismo sprendimą  – sumokėjo jai vidutinį mėnesinį darbo užmokestį – 1258 eurus.

33 Atsakymai į “Teismo sprendimas: Sodų mokyklos direktorė atleista neteisėtai”

 1. vidas parašė:

  Geda teisinei sistemai, susitepusiu pakeisti negalima, reikia nusikratyti direktoriais pensininkais pv. Momgaudiene, dirba stagnuoja ir viskas Stonkui gerai, supuvusi svietimo sistema daugiau nieko nepridursi.

 2. onte bedonte parašė:

  Prisikot kelnes valdininkai ha ha ha ir premija susimokat is dirbanciu zmoniu pinigu. Jeigu su aferistais nemokat susitvarkyti ko ten sildot siknas minkstose kedese – vadinas prijauciantys esat. Viskas po seno pazintys+euriukai.

 3. Mazeikiai parašė:

  kaip sena kudra kur senos varles tunka,sedi apkerpejusios ir nepakeiciamos:))

 4. Juozas parašė:

  Usciniene,Liutkuviene, Rozga. Laikas atstatydinti pačiam vedėjui Stonkui. Gėda visai švietimo bendruomenei n

 5. Jonas parašė:

  Uscinienei žmonių nuomonė nieko nereiškia. Ji turi kiaulės akis,o vietoj širdies akmuo. Pati nieko nesugeba
  ,o per partiją gavusi gerą vietą uzsedo ir jai viskas dzin.

 6. yra toks mokslas-, teisės sociologija parašė:

  Jame dėstoma, kaip visuomenė reaguoja į vieną ar kitą priimtą teismo ar kitos institucijos sprendimą. Sprendimų priėmėjai taip pat reaguoja į visuomenės nuomonę. Tikiuosi ,kad klaida bus ištaisyta…

 7. Pilietis parašė:

  Įdomu ar Mažeikiuose yra pilietiškų ir aktyvių bendruomenių, kurie gintu savo teises nuo visokių kenkėjų ir kyšininkų..? (tiek mokyklose, tiek švietimo skyriuje, tiek teismuose.. ir t.t. ) ar ir toliau pilki žmogeliukai leisis murdomi ir kad atseit teisingumo vardu dangstosi teismai ir toliau jų dėka gali klestėti korupcija… ar sukils bendruomenės, ar jau laikas..? Vilniuje streikuoja 8 Žmonės prie LT PREZIDENTĖS LANGŲ, ar pastebės … Sėkmės Mažeikiams ir Sodų mokyklos bendruomenei.

  p.s. ir nereikia laukti kol 1 žmogus jums atneš ar sutvarkys JŪSŲ APLINKOS SKAUDULIUS…:) nelaukit gelbėtojų, bet patys darykit, o ne nuo fotelių komentuokit kas ką padarė ar ne iki galo.., ir t.t.

 8. Stagnacija. parašė:

  Vėl stagnacija prasidės.

 9. Brolis parašė:

  Labas rytas , niekas tos direktorės neišteisino ir į darbą negražino , tyčia ar netyčia kas čia dabar žino , bet buvo pasirinkti ne tie atleidimo motyvai ir straipsniai

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Nejaukiai pasijutau perskaičiusi… gyvenu lyg kreivų veidrodźių karalystėje, neźinai kuo tikėti, jautiesi nesaugus Mazeikiuose: vieną dieną tave gali žiauriai apmėtyti mėslais, kitą dieną jau glostyti ir dar žalą su kaupu atlyginti.. Kuriais valdininkais ČIA išvis galima pasitikėti????? Juokas per ašaras!

 11. nu va parašė:

  tikra šaunuolė ta direktorė,paėmė ir įstatė ragus ir savivaldybės tarybai ir švietimo skyriaus vedėjui ir teisininkei,labai gerai,kai gali nedirbti ir atlyginimą susigrąžinti…dar moralinę žalą tegu atlygina …

 12. Janina parašė:

  Nu tiesiog saunu! Eilini karta pamatem,kaip ranka ranka plauna :) Kas sitos direktoraites nepazinojo dabar be problemu. Tik naivuolis tokiom isvadom patiketi gali……,o ne tikri mazeikiskiai – perdaug mazas miestelis.

 13. Kardas parašė:

  Esu buvęs mokinys, todėl nuėjus po metų pamačiau, kaip pakilo iš griuvėsių mokykla. Sporto salės durys įdėtos, o kitos mokyklos neturi, vos nenualpau kai pamačiau tualetinį popierių tualete. Ankščiau šluoščiausi užpakalį špargalke ir prie sienos klijavau, taip penki mano klasiokai pasinaudojo ir gerai baigė vidurkę.
  Ko dar nemačiau…tik mokinių. Jei būčiau ilgiau pavaikščiojęs po mokyklą, tai gal būčiau ir juos pamatęs, o kitoj salėje su senom durimis jaunimėlisE linksmai raitė „Rumbą“. Džiaugsmą keliantis pokyčiai Sodų mokykloje.

 14. MIGLE parašė:

  Turbut ir Eglutes darzelio direktore gris i darba atgal bus neteisingai apsmeista geda musu valdziai

 15. mazeikis parašė:

  Manau, kad „garsioji“ teisininkė, užkūrusi visą tą procesą, turėtų sumokėti bent 50% priteistos sumos iš savo atlyginimo…

 16. Algirdas parašė:

  Nepavyko piktybinis,smeizikiskas planas pries direktore.Si mokykla paskutiniu metu tampa prakeiksmu spaudoje ir komentaruose.Kas nores i tokia mokykla vesti savo vaikus?Rajono valdzia eilini karta pralaimi teismuose,kodel as turiu apmoketi uz ju klaidas?

 17. Antanas parašė:

  Viska suprantu bet kaip istorijos mokitoja ilindus i direktorius tiek metu visus mulkino o dabar dar visus sudirbo .nors visi zino tikra situacija .ji arba sventoji mergele .vunderkindas.geras konspiratorius.arba tiek zino kad ja tiesiog paleis ir duos kad niekam nebutu problemu . Jeigu taip yra su paprasta direktrisa.tai ko norim is didesnes valdzios ju niekada niekas uz nieka nenubaus .tokia tikrove .butu valitoja issinesus namo sluota ar milteliu gautu ligtinai o gal ir realia bausme.isvada tokia .graziai grobk ir buk palaimintas.viena moteriske padare visa rajono valdzia .kaip anegdotas .

 18. Jonis to Algirdui parašė:

  sakai Lepses karalyste teisine valstybe ? Tuom tikras? Tada kai zmogus neturintis galiojanciu dokumentu atsiduria LT teritorijoj ? As turiu omeny svili is Gruzijos …….

 19. Algirdas parašė:

  Lietuva yra teisinė valstybė, o Mažeikiuose yra likę per daug mužikų dar nuo „raudonosios“ valdžios laikų. Todėl taip ir gyvename, vienas ant kito „varydami“. Buvusi direktorė sugebėjo apsiginti, o savivaldybės administracijos direktorius ir taryba turėtų susimokėti iš savo kišenės.

 20. As parašė:

  Ir vėl iš pradžių.Šlykštu, klaiku ir bjauru.Žodžiu mūsų valstybėj(ką čia valstybėj ir kaime) gali daryti aibę nesąmonių, vagysčių, nedirbti tiesiog kaip ši ponia ir vistiek būsi teisus.Nejau teisingumas iš ties aklas? Na niekuo nebegali tikėti.
  DIEVE DIEVE AR TU MATAI KĄ NORS?

 21. Kardas parašė:

  Esu be galo dekingas siai direktorei. Jos deka tiek tinginiu ir “biezdariu“ baige vidurine (iskaitant ir mane).
  Kaip dabar pamenu matematikos egzamina. Sauliukas R. sedi pirmajame suole, jam pirmajam paduodami visi atsakymai (turbut jis uz juos sumokejo daugiauisiai, nes per visus mokslo metus jo mokykloj nemaciau), kai jis baigia estafete perima kiti, neatsilieka ir tvarka priziurintys destytojai, padeda platinti “atsakymu kontrabanda“. Po sio egzamino dar ir balius mokytojam buvo iskeltas , per barzda varvejo, nieko burnoj neturejau, nes nesimeciau, o ir Sauliukas nenorejo mokytoju demesiu dalintis (ka as valstietis pries Mazeikiu “Gasproma“). Zodziu daug zmoniu i gyvenima isleido si ponia, o uz gerus darbus atlyginama su kaupu, zinoma dabar ta kaupa kazkam teko atiduot, bet uztad sazine svari. Valio Draugai!!!

 22. Juozas parašė:

  Žuvis pūva nuo galvos. Švietimo skyrius žinojo, kas dedasi sodų mokykloje, viešą paslaptis Mažeikiuose buvo kiek reikia ir už ką mokėti.

 23. Inga parašė:

  Labai gaila sauni direktorė buvo.Tykrai gaila.

 24. Vardas (privalomas) parašė:

  Pati esu buvusi mokyklos mokinė, tačiau labai įdomu kodėl kai neliko direktorės mokykla staiga pradėjo atsigaut, mokykloje mačiau pakeistas sporto salės duris, kurios buvo turbūt sovietmečio laikų, perdažytos sienos.. Ir tai buvo tik vienas apsilankymas pas buvusiius mokytojus, kiek daug aš turbūt dar nemačiau.

 25. nustebęs.... parašė:

  Nu čia tai naujas Pasaulio stebuklas, jei būtų balandžio 1-oji, tai patikėčiau pokštu, bet čia…..prieš rugsėjo 1-ą…Nu čia tai sumotyvavo ….Ir iš kokios pelkės savivaldybė traukia tuos savo musmirių priėdusius teisininkus…

 26. Janina parašė:

  Kokio žemo lygio turi būti komentuotojai, kad ignoruotų teismo sprendimus ir nepripažintų faktų. Baisu, iš kur pas žmones tiek neapykantos. Manau, kad jie labai nelaimingi.

 27. Mažeikietė parašė:

  Džiugu! Pasirodo teisingumas yra. Ponia Rimkienė pasidarė prieš rinkimus šou, bet nepavyko žmogaus sužlugdyti kaip siekė. Tegul gyvuoja teisingumas.

 28. Geras parašė:

  .nesuopratau.neteisetas atleidimas.kada visi mazeikiai ir ne tik zino jos darbelius,kaip myli stambias kopiuras.tai ka ta lina rimkiene iskovojo.nieko.tiesa nenugali.vagys ir aferistai valdo

 29. Vardas (privalomas) parašė:

  tai dabar gris i dirikes?STONKUI ITIKS? AR VISAS VAGIS DABAR UZSTOS? VIENA JAU SEDI PRadinej mokykloj -direktoriauja apsivogus. ko tos neatleido’

 30. Vardas (privalomas) parašė:

  VAGYS VALDO

 31. Jonas parašė:

  Baisu, kad Taryboje sėdi žmonės neismanantys ir nesidomintys įstatymais, o tik kilnoja rankeles turėdami subjektyvią nuomonę ar susitardami. Ko norėti ir iš vadovų, jei ir Siurys ir Stonkus džiaugiasi vadovais prasytojais. Būti prasytoju, reikia nusižeminimo,lenktis ponui.kokios vertybės tų vadovų elgetų. Kada tie ponai supras,kad mokyklų direktoriai yra kolegialus partneriai ir neverskite jų būti kysininkais.

 32. arv parašė:

  va čia tai teisingumas: vietoj kalėjimo, premija 18 000 : ))))))))

 33. laikas keistis parašė:

  užuojauta Mažeikiams su tokia taryba ir tokia valdžia…. buvo akivaizdūs pažeidimai o viskas baigėsi taip… susidaro įspūdis, kad savivaldybei laikas ir valdžiai keistis ir ypač Teisininkams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto