Telšių mobiliajame patikros punkte dirbo ir mažeikiškiai

Mobiliosiose komandose iš Mažeikių – 20 asmenų: bendrosios praktikos slaugytojai, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai ir savanoriai. Praėjusią savaitę jie vyko į Telšius mokytis, kaip dirbti mobiliajame punkte. Nuotrauka iš Savivaldybės administracijos archyvo

Antradienį startavo Telšių mobilusis patikros punktas, kuris aptarnauja Telšių, Mažeikių, Plungės bei Rietavo savivaldybių gyventojus. Ketvirtadienį pirmą kartą patikros punkte dirbo ir mažeikiškiai.

Dirbo devyni žmonės

Mažeikių rajono savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė pasakojo, kad darbas punktuose vyksta pamainomis – mėginiai imami nuo 8 iki 20 val.
Kasdien punkte dirba atskiros Telšių apskrities savivaldybės trys komandos po tris žmones, kurios keičiasi kas keturias valandas.
Ketvirtadienis buvo pirmoji mažeikiškių diena, į Telšius vyko 9 savanoriai. Pagal grafiką atskiros savivaldybės mobiliajame punkte dirba kas tris dienas, kita mažeikiškių darbo Telšiuose diena – sekmadienis.
„Viskas vyko sklandžiai. Pasitikrinti atvykę gyventojai elgėsi geranoriškai, supratingai, dėkojo punkte dirbantiems žmonėms“, – mažeikiškių įspūdžiais pasidalijo Savivaldybės gydytoja.

Duomenys pagal rajonus neteikiami

Visi mobiliajame punkte paimti mėginiai vežami į laboratoriją Šiauliuose. Atsakymai bus pateikti tik Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir ištirtiems asmenims.
Savivaldybės administracijos duomenimis, pirmą dieną mėginių tyrimams paimta 19, trečiadienį –beveik triskart daugiau – 50, panašiai tiek pat jų buvo paimta ir ketvirtadienį (duomenys dar tikslinami).
D. Jurkūnienė teigė, kad savivaldybėms neteikiami duomenys, iš kokio rajono ir kiek tikrinosi dėl koronaviruso. Tačiau tikima, kad, jeigu mažeikiškiams būtų nustatytas užkratas, apie tai būtų pranešama.

Sprendžia „Karštoji linija“

Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu, tokie punktai buvo numatyti dešimtyje savivaldybių – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Alytuje, Utenoje – juose atvykusiems pacientams atliekami tyrimai dėl COVID-19. Ketvirtadienį buvo nutarta, kad papildomas punktas bus įsteigtas Ukmergėje, kur fiksuojama daug koronaviruso susirgimo atvejų, taip pat jau užregistruotos 3 mirtys.
„Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti Karštąja koronos linija 1808. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, atsakymus į klausimus, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tada jam bus suteikta kita reikalinga informacija“, – paaiškino Savivaldybės gydytoja D. Jurkūnienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*