Tėvai visą vasarą gali kreiptis emocinės pagalbos linija

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo šių metų pradžios visi tėvai gali kreiptis emocine pagalbos linija 1809, kurioje, be kitų paramą teikiančiųjų, yra atsiradusi ir „Tėvų linija“. Pasibaigus mokslo metams, konsultacijos nėra stabdomos, o pagalba suteikiama tą pačią dieną visoje Lietuvoje.

„Tėvų linijoje“ konsultuoja profesionalūs psichologai bei specialiai tam paruošti savanoriai. Emocinė parama teikiama nemokamai ir anonimiškai.
Su psichologais „Tėvų linijoje“ galima pasitarti visais klausimais, susijusiais su vaikų ir šeimos psichologiniais sunkumais, rūpesčiais, tarpusavio santykiais, savijauta ir pan. Tuomet, kai tėvams ar vaikams sukyla stiprios emocijos ir sunku susivaldyti arba reikia palaikymo, norisi išsikalbėti, pasidalyti rūpesčiais. Taip pat jeigu kyla klausimų, kaip derėtų pasielgti konkrečioje situacijoje.
„Gali atrodyti, kad, pasibaigus mokslo metams, kyla kur kas mažiau klausimų ar susirūpinimo dėl vaikų ir paauglių elgesio, jų savijautos, išgyvenimų. Tačiau ir vasarą tėvai atsiduria situacijose, kai abejoja, ar tinkamai elgiasi, reaguoja, supranta savo vaikus ir paauglius. Gali ištikti sudėtingų ir sunkių įvykių. Taip pat dalis tėvų jaučiasi pavargę ar nusivylę savimi ir nori tiesiog pasikalbėti“, – sako Paramos vaikams centre veikiančios „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.
Parengta pagal Paramos vaikams centro informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*