Tiesioginiams mero rinkimams pasakyta „stop“

Politikai spėja: jeigu būtų grįžta prie ankstesnio rinkimų būdo, kai merus renka savivaldybių tarybos, rinkėjų aktyvumas sumažėtų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Konstitucinis Teismas išaiškino: tiesioginių merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai ir tokie rinkimai teisės požiūriu yra įmanomi tik pakeitus šį dokumentą.
Toks nutarimas atsirado Konstituciniam Teismui išnagrinėjus 46 praėjusios kadencijos parlamentarų prašymą. Tarp jų daugiausia konservatorių, tačiau tarp pasirašiusiųjų yra ir keli liberalai, „darbiečiai“, buvę „tvarkiečiai“.
Išaiškinimo Seimo nariai kreipėsi 2019 metais, iki to laiko jau buvo įvykę dveji tiesioginiai mero rinkimai, nes 2014 m. juos įteisino Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimai.
Per pirmuosius tokius rinkimus, vykusius 2015 metais, mūsų rajono rinkėjai į mero postą delegavo Antaną Tenį, per antruosius, surengtus 2019-ųjų pavasarį, – Vidmantą Macevičių.
Konstitucinio Teismo nutarimas įsigalios 2023 metų gegužės 3 dieną – baigiantis dabar išrinktų merų kadencijai. Vyksta diskusijos, ką reikėtų daryti: grįžti į tuos laikus, kai merai savivaldybių tarybose buvo renkami politinių partijų susitarimu, ar keisti Konstituciją ir įteisinti tiesioginius merų rinkimus.
Ką apie tai mano patys merai, kiti politikai ar politika besidominantys mažeikiškiai? „Santarvės“ pašnekovų mintys, pastebėjimai ir įžvalgos – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Tiesioginiams mero rinkimams pasakyta „stop“”

  1. siaubas parašė:

    Jeigu merus rinks pačios tarybos- prasidės eilinis balsų pirkimas, intrigų rezgimas… Kada dirbti pradėsit, ponuliai???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto