Tirkšlių pušyne – velykinė pramoga ir galimas rekordas

Autorės nuotr.

Dėl įvairių karantino apribojimų kultūros centrų darbuotojai negali organizuoti anksčiau įprastais buvusių renginių. Tenka ieškoti kitų idėjų ir, jas įgyvendinus, praskaidrinti žmonių kasdienybę.
Tirkšlių kultūros centro darbuotojai sugalvojo originalią idėją – Tirkšlių pušyne šventiniam laikotarpiui įrengė galimai rekordinio ilgio margučių ridenimo taką.

Sieks Lietuvos rekordo

Tirkšlių pušynas yra viena iš Mažeikių rajono traukos vietų, kurioje žmonės mielai lankosi.
Šventiniu laikotarpiu, iki Atvelykio, norintieji galės papramogauti ridendami specialius iš klijuotos medienos pagamintus medinius margučius, kurių svoris – nuo 2 iki 7 kilogramų.
Margučius pagamino tirkšliškis tautodailininkas Antanas Viskantas ir šią idėją palaikę Tirkšlių kultūros centro rėmėjai.
Darbų įkarštyje, skaičiuojant loveliui reikalingas medžiagas, jį gaminant, idėjos sumanytojai pamatė: lovelis gana ilgas. Todėl sumanė siekti ilgiausio kiaušinių ridenimo lovelio Lietuvos rekordo.

Autorės nuotr.

Panašus rekordas mūsų šalyje užfiksuotas 2007 metais. Tačiau tąkart lovelis buvo padarytas iš brezento.
Penktadienį medinis tirkšliškių lovelis buvo išmatuotas, o visas matavimo procesas nufilmuotas, nufotografuotas, surinkti tai stebėjusių liudininkų patvirtinimai, kad viskas vyko tvarkingai, sąžiningai. Toliau bus pildoma ir siunčiama paraiška Lietuvos rekordus fiksuojančiai agentūrai.
Margučių ridenimo lovelio ilgis – 59 metrai ir 10 centimetrų.

Ragina būti atsakingais

Pasak Tirkšlių kultūros centro darbuotojos Daivos Vitkauskienės, įgyvendinti šį sumanymą sekėsi puikiai. Kol lovelis buvo statomas, idėjos sumanytojai iš pušyno lankytojų sulaukė teigiamų atsiliepimų, kad tai bus įdomi atrakcija.

Autorės nuotr.

„Kol statėme šį lovelį, labiausiai džiugino praeivių, pušyno lankytojų emocijos. Matėme, kad žmonės praeina šypsodamiesi. Tikimės, kad iš šios mūsų iniciatyvos žmonės gavo teigiamų emocijų. O idėja apie tokio lovelio įrengimą kilo spontaniškai“, – sakė D. Vitkauskienė.
Ridenimo taką tirkšliškiai įrengė praėjusios savaitės trečiadienį ir prisipažino bijantys, kad piktavaliai jo nesulaužytų.
Kaip paaiškėjo, nuogąstauta ne be reikalo – antrosios Velykų dienos rytą idėjos sumanytojai, nuvežę į pušyną ridenti skirtus medinius margučius, lovelį rado aplaužytą.
„Gerai, tarkim, lovelio išdraskymas – vėjo darbas… Bet vėjas neturi dviračio – radome jo padangų žymių, vėjas taip nenuluptų pirštinių, dezinfekcinio skysčio indelio, tuo labiau, jo neatsuktų ir nepamestų amfiteatro kampe. Piktavaliai, jei jums ši pramoga neįdomi, kelia pyktį ir pavydą, tiesiog apeikit ir ją ignoruokit. Nebūkit velykiniai grinčai, kurie nori atimti iš žmonių Velykų džiaugsmą“, – tokią informaciją socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį paskelbė Tirkšlių kultūros centro darbuotojai ir patikino, kad lovelį sutaisė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*