TRATC nemokant skolų tenka stabdyti atliekų tvarkymą

Telšių regiono atliekų tvarkymo sistema atlieka kertinį vaidmenį užtikrinant šio krašto ir jo gyventojų gerovę. Deja, Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – TRATC) mus nustebino savavališkai nusprendęs mokėti beveik dvigubai mažesnę atliekų priėmimo kainą, nei yra patvirtinęs teismas. TRATC vėluojant sumokėti visą paslaugų kainą daugiau nei 60 dienų, mums nieko neliko, kaip tik sustabdyti mechaninio-biologinio apdorojimo (toliau – MBA) įrenginių darbą, dėl ko Telšių regione netrukus gali kilti atliekų krizė, kaip kad 2017-aisiais Marijampolėje.

Matydamas situacijos rimtumą, jaučiu pareigą visuomenei detaliau paaiškinti, kodėl nuo šių metų kovo 7 dienos sustabdėme MBA įrenginių darbą. Toks sprendimas buvo nulemtas TRATC bei jo vadovo Vidimanto Domarko veiksmų, prieštaraujančių teismo priimtai nutarčiai bei sudarytai paslaugų teikimo sutarčiai.
Dar 2020-09-24 įsiteisėjusia Klaipėdos apygardos teismo nutartimi yra nustatyta, kad pagal TRATC ir „Veisto“ sudarytą paslaugų teikimo sutartį nuo 2019-01-01 taikytino atliekų priėmimo mokesčio dydis yra 39,99 Eur už toną. Minėta suma buvo taikyta PVM sąskaitose faktūrose, kurios išrašytos TRATC už suteiktas paslaugas. Nepaisant to, nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos TRATC už suteiktas paslaugas moka ne pagal teismo nutartyje patvirtintą tarifą, tačiau remdamasis savaip interpretuojama metodika bei savavališkai nustatydamas 36,34 Eur už toną tarifą, o už suteiktas paslaugas nuo šių metų sausio 1 dienos – 23,98 Eur už toną tarifą, nors vienintelis nuo 2019-01-01 iki šiol galiojantis tarifas yra 39,99 Eur už toną.
Dėl šios priežasties, pagal „Veisto“ TRATC pateiktas PVM sąskaitas faktūras, už laikotarpį nuo 2020-09-01 iki 2021-01-31 iš viso už „Veisto“ suteiktas paslaugas susidarė 81 126,71 Eur skola, iš kurios 29 227,65 Eur vėluojama sumokėti jau daugiau nei 60 kalendorinių dienų.
Bandėme aiškintis, kodėl TRATC nevykdo teismų sprendimų ir vietoje teismo nustatyto tarifo savavališkai taiko beveik 40% mažesnę kainą, tačiau nesulaukėme jokio paaiškinimo, o privačiai buvo pasakyta: „Nes mums atrodo, kad tokia kaina yra teisinga.“ Tuo metu viešai laikraštyje „Plungė“ 2021-03-04 dieną TRATC pareiškė, kad nemoka 39,99 Eur kainos, nes kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl šios kainos peržiūrėjimo 2020 ir 2021 metams. Žiniasklaidai TRATC nurodė: „Kol šio ginčo neišspręsime, mes jiems tų pinigų tikrai nemokėsime.“
Tačiau Klaipėdos apygardos teismas 2021-01-29 galutiniu sprendimu aiškiai konstatavo, kad „kol šalių tarpusavio ginčas dėl priėmimo mokesčio indeksavimo 2020 metams nėra išspręstas šalių rašytiniu susitarimu arba teismo sprendimu atskiroje byloje dėl priėmimo mokesčio indeksavimo, nėra pagrindo taikyti kitą nei 39,99 Eur už toną priėmimo mokestį.“
Pažymėtina, jog pagal tarp TRATC ir „Veisto“ sudarytos sutarties 8.8. punktą yra nustatoma, kad mes turime teisę sustabdyti paslaugų teikimą, jeigu TRATC nepagrįstai vėluoja sumokėti paslaugų kainą daugiau nei 60 kalendorinių dienų.
Kadangi minėta sutarties sąlyga nebuvo išpildyta bei TRATC laiku neapmokėjo susidariusio įsiskolinimo, neturėdami galimybių toliau tęsti savo veiklos, buvome priversti sustabdyti MBA veiklą, o aptarnaujantį personalą išleisti į prastovas. Atšaukti darbuotojus iš prastovos bei pratęsti MBA įrenginių darbą galėsime tik tuomet, kai bus įvykdyti TRATC pradelsti įsipareigojimai, išdėstyti sutartyje.
Atitinkamai toks nesąžiningas TRATC elgesys lėmė, jog Telšių regione yra sutrikdyta atliekų tvarkymo sistema, dėl ko ilgainiui su nepatogumais gali susidurti didžioji dalis regiono gyventojų. Esame suinteresuoti, kad ši situacija neperaugtų į atliekų krizę, todėl tikimės, kad TRATC kuo skubiau įvykdys savo įsipareigojimus.
Deividas MIŠKINIS, UAB „Veistas“ direktorius

3 Atsakymai į “TRATC nemokant skolų tenka stabdyti atliekų tvarkymą”

 1. Algimantas parašė:

  Stebėjau įmonės TRATC veiklą nuo pat pirmos įsikūrimo dienos.Jau sąvartyno statybos pradžioje Plungės spaudoje nuolat buvo rašoma apie finansavimo ir kitas problemas.Jau tada buvo aišku,kad,,kažkas“ nori reguliuoti finansinius srautus.Kai pradėjo surinkinėti atliekas,prasidėjo didžiausios nesąmonės,dauguma gyventojų tuo pačiu adresu gaudavo po kelias sąskaitas.Pasiskambinus telefonu ir papasakojus apie tokius nesutikimus,TRATC darbuotojai paprasčiausiai išjungdavo telefoną arba pagrasindavo teismais.Buvo susidariusi tokia nuomonė,kad jie visagaliai,kad tik jie yra teisūs.Nuvažiavus į jų firma buvau dar labiau nustebintas jų akiplėšiškumu.Dabartinės jų finansinės problemos primena jų tuometinę veiklą.Kiek kainuoja teisminiai ginčai?Susidaro labai aiški nuomonė,kad nori kuo greičiau pakelti rinkliavos mokestį,kažkam verslas matyti atneša nepakankamą pelną.

  1. tai parašė:

   TRATC ar „Veistui“ to pelno nepakanka?

 2. kas atsakingas parašė:

  Panašu ir vėl sudėti parašai, neperskaičius sutarties. kas atsakingas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto