Turnyro starte – įnirtingos dvikovos

Trečiadienį jau ketvirtą sezoną pradėjo tradicinis laikraščio „Santarvė“ organizuojamas „Santarvės taurės“ futbolo turnyras. KOMANDŲ DAUGĖJA Ketvirtus metus organizuojamas turnyras ir šiemet sulaukė nemažo futbolo mėgėjų dėmesio: norą jame rungtyniauti pareiškė aštuonios komandos. Kasmet norinčiųjų vasarą turiningai praleisti laiką atsiranda vis daugiau: pirmajame laikraščio rengiamame turnyre žaidė šešios, antrajame – septynios, trečiasis sudomino jau aštuonias komandas. Pirmajame etape komandos tarpusavyje žais dviem ratais. Rungtynės Gabijos gimnazijos stadione vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Vėliau keturios komandos žais pusfinalio mačus iš dvejų rungtynių: pirmąją vietą užėmusi ekipa žais su likusia ketvirta, o antroji išmėgins jėgas su trečiąja komanda. Šių porų nugalėtojai susitiks finaliniame mače, o pralaimėjusios ekipos kovos dėl trečiosios vietos. Šiemet neliko praėjusių metų turnyro nugalėtojos „Elektrinės“ ir antros vietos laimėtojų „Liūtų“. Šių komandų sportininkai šįkart papildė pernai ketvirtąją vietą užėmusio „Rekolo“ bei penktoje vietoje likusių „Grėblių“ futbolininkų gretas. Ambicijų tapti nugalėtojais neslepia pernai trečiąją vietą užėmusi „Jungtinių pajėgų“ ekipa, nė vieno turnyro nepraleidžia ir „Gaisrinės“ komanda, kurioje daugiausia, Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai. Tarp šių metų dalyvių – „Tirkšlių“ ekipa, kuri pasipildė penkiais futbolininkais iš Telšių, „Reivyčiai“, į SM „Kampinis“ susibūrė keturiolikmečiai penkiolikmečiai Sporto mokyklos auklėtiniai, jauni futbolo mėgėjai žaidžia FK „Kiemas“. VYKO ATKAKLIOS KOVOS Pirmieji trečiadienį į aikštelę išbėgo „Reivyčių“ ir FK „Kiemas“ futbolininkai. Abi komandos visas rungtynes keitėsi pavojingomis progomis, tačiau sėkmė paskutinėmis rungtynių minutėmis nusišypsojo „Kiemo“ sportininkams: varžovų vartininkas nesuvaldė kamuolio ir Giedrius Mickus pelnė vienintelį rungtynių įvartį. Antrosios rungtynės tarp „Grėblių“ ir „Jungtinių pajėgų“ prasidėjo kiek netikėtai: jaunieji futbolininkai išsiveržė į priekį rezultatu 2:0. Tačiau patyrę varžovai nenuleido rankų ir, pelnę tris įvarčius, pabėgo į priekį. „Grėbliai“ nepalūžo, ir rungtynės baigėsi taikiu rezultatu 3:3. Jauniesiems futbolininkams du įvarčius pelnė Tomas Kizevičius, vieną – Giedrius Keršis, „Jungtinių pajėgų“ gretose du kartus pasižymėjo Stanislovas Lukšas, vieną – Gintautas Misius. Atkaklumo nestigo ir rungtynėse tarp „Tirkšlių“ bei „Gaisrinės“ komandų. Pirmajame kėlinyje į netikėtą tirkšliškio Remigijaus Bučio įvartį po keliolikos minučių gaisrininkai atsakė taikliu Egidijaus Milio smūgiu. Antrajame kėlinyje buvęs Telšių „Masčio“, dabar „Mažeikių“ reprezentacinės komandos žaidėjas Marius Šluta smūgiu galva vėl išvedė tirkšliškius į priekį. „Gaisrinė“ turėjo galimybę išsigelbėti nuo pralaimėjimo: „Tirkšlių“ gynėjas ranka sustabdė į vartus skriejantį kamuolį, ir už tai buvo išvarytas iš aikštės, o į komandos vartus paskirtas vienuolikos metrų baudinys. Tačiau paskutinę rungtynių minutę suteikta proga varžovai nepasinaudojo: ugniagesio Mindaugo Kniukštos smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Paskutinėse turo rungtynėse intrigos netrūko: jaunieji SM „Kampinis“ futbolininkai pirmajame kėlinyje pirmavo rezultatu 1:0 prieš galingą „Rekolo“ ekipą. Tačiau patirtis ir meistriškumas padarė savo, ir „Rekolas“ šventė pergalę rezultatu 3:1. Antrojo turo rungtynės buvo žaidžiamos vakar. Jono STRAZDAUSKO nuotr: „Kiemo“ futbolininkai (žalia apranga) minimalia persvara pirmosiose rungtynėse nugalėjo reivytiškius.