Tyrimas: kontrabandinės cigaretės tarp mažeikiškių nelabai populiarios

– Mažeikiuose nelegalūs tabako gaminiai sudaro 11 procentų visų gaminių. Nuotrauka iš VSAT archyvo

Tyrimų bendrovė „Nielsen“ jau keletą metų atlieka tuščių cigarečių pakelių tyrimą – tyrėjai dvidešimtyje didžiausių Lietuvos miestų renka senus cigarečių pakelius, numestus gatvėje ar rastus šiukšliadėžėse.
Praėjusiais metais mūsų savivaldybė buvo paminėta kaip rajonas, kuriame rasta mažiausiai kontrabandinių gaminių. Šiemet Mažeikiai pateko tarp „vidutiniokų“.

Šiemet šalyje atliktas tuščių pakelių tyrimas parodė, kad 2016 m. antrąjį ketvirtį nelegalios cigaretės sudarė 17,7 procentų visos rinkos. Pernai ketvirtąjį ketvirtį atliktas analogiškas tyrimas parodė, kad nelegalios cigaretės sudarė 19,4 proc. rinkos.
Po šiemetinių tyrimų Mažeikiai neminimi nei iš blogosios, nei iš gerosios pusės – Mažeikiuose nelegalūs tabako gaminiai sudaro 11 procentų visų gaminių.
Didžiąją dalį rastų cigarečių sudarė Baltarusijoje pagamintos „NZ“ ir „Fest“ markės rūkalai. Šie skaičiai atitinka visos Lietuvos tendenciją: tiek remiantis „Nielsen“ atliktu Tuščių pakelių tyrimo duomenimis, tiek turimais Lietuvos muitinės statistiniais duomenimis dėl tabako produktų sulaikymų didžiausias kontrabandinių rūkalų kiekis mus pasiekia iš kaimyninės šalies.
Anksčiau mūsų rajonas buvo minimas įvairiai – 2012 metais „nelietuviškų“ cigarečių pakelių paplitimas mūsų savivaldybėje buvo net 44,5 proc., o štai pernai Mažeikiai buvo minimi kaip rajonas, kur randama mažiausiai kontrabandinių rūkalų, – antrąjį ketvirtį čia buvo aptikta tik 5,5 proc., ketvirtąjį ketvirtį – 10,9 proc.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Tyrimas: kontrabandinės cigaretės tarp mažeikiškių nelabai populiarios”

 1. to Mazeikiai ir kontrabandininkas parašė:

  Jau kas per pavydo scenos kad kazkas moka ir sugeba papildoma eura uzsidirbti..turbut patys uz 350 (ar koks ten minimalus atlygis lietuvoj) dirbat ir pavydas ima kad kazkas nedirbdamas daugiau uz jus uzdirba..smegenis ir subines pajudinkit ir rasit iseiti kaip uzsidirbti ir nereikes cia pavyduliauti ir oziais but…lietuviai – viskas telpa viename zodyje :D

 2. kontrabandininkas parašė:

  kodel niekas netikrina naftiniku 17 ten dar pilna platintoju

 3. Mažeikiai parašė:

  Pritariu „zemaitis“ policija visiškai nieko nedaro,puse NPG darbuotojų rūko kontrabandines cigaretes,gal tai tyrimų tarnybai fotkių atsiūsti iš gamyklos šiukliadėžių, manau nuomonė būtų kitokia:)

 4. buvęs rūkalius parašė:

  kad tose kontrabandinėse cigarėtėse tabako nerasta.lietuviškose bent tabako šiukšlių prideda.pvz.vokiškas slim pakelis sveria 23 gramus,lietuviškas-17 gramų.Kas liečia kokybę,tai garvežiai kurie per dieną sutraukia po pusantro pakelio,nieko nebejaučia.svarbu,kad burna būtų kaip prišikta.

 5. zemaitis :) parašė:

  bobuciu pasakos :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto