Už alkoholio reklamą – tūkstantinės baudos, tačiau mažeikiškiai rizikuoja

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Redakciją pasiekė laikraščio skaitytojų pranešimai, kad Mažeikiuose ne visi paiso alkoholio reklamos draudimų – kai kurių kavinių, parduotuvių savininkai nenuėmė reklaminių plakatų, iškabų, kur vaizduojamas alus arba jo gamintojo ženklai.
Mažeikiškių pastebėjimai pasitvirtino. „Santarvė“ užfiksavo, kad kai kurie vietiniai verslininkai rizikuoja – nebijo pažeisti Alkoholio kontrolės įstatymo.
Kita vertus, Savivaldybės administracijos specialistai įsitikinę – jiems neprivalu savo iniciatyva kontroliuoti, kaip laikomasi šio įstatymo nuostatų. Nebent kas parašytų skundą…

„Santarvė“ Mažeikių mieste užfiksavo kelias prekybos alkoholiu vietas, kur vis dar reklamuojamas alkoholis. Reklamos pakankamai ryškios ir matomos iš toli.
Leidimus reklamai išduoda Mažeikių seniūnija, ją kontroliuoja ir prižiūri Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Tačiau šio skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Stonys „Santarvei“ sakė, kad jų skyrius nėra įgaliotas kontroliuoti būtent alkoholio reklamos.
Pasak specialisto, jei reklamai yra išduoti seniūnijos leidimai, o reklaminiai stendai, plakatai yra tvarkingi ir nepažeidžia išorinės reklamos įrengimo taisyklių, Savivaldybė neturi pagrindo reklamos savininkų bausti vien dėl to, kad reklamose yra vaizduojamas alkoholis.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Už alkoholio reklamą – tūkstantinės baudos, tačiau mažeikiškiai rizikuoja”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto