V. Sarapinas: galbūt reikia mąstyti apie priverstinį alkoholikų gydymą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prezidentės vyriausiojo patarėjo nacionaliniam saugumui Valdemaro Sarapino teigimu, kovojant su alkoholizmu šalyje, verta diskutuoti ir apie priverstinio gydymo galimybę pavojingiems alkoholikams.

Priverstinai gydyti – vienas iš galimų būdų

Pasak Prezidentės patarėjo, kova su alkoholizmu visų pirma turi prasidėti apeliuojant į žmogaus suvokimą ir galimas alkoholizmo pasekmes, tačiau V. Sarapinas pabrėžia, jog alkoholizmas yra priskiriamas psichikos sveikatos ligų kategorijai, todėl svaigiaisiais gėrimais piktnaudžiaujantis asmuo ne visada suvokia įklimpęs į alkoholizmo liūną.
„Galbūt reikia pamąstyti ir apie kitą būdą, apie galimybę priverstinai gydyti“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė V. Sarapinas.

Teisinėje bazėje yra numatytos galimybės

Prezidentės patarėjo teigimu, Lietuvos teisinėje bazėje yra numatytos galimybės priverstinai gydyti asmenis, keliančius pavojų visuomenei.
„Be paciento sutikimo negalima priverstinai gydyti, toks gydymas negali būti skiriamas, tačiau psichikos sveikatos priežiūros įstatyme yra aiškiai įrašyta, kad atvejis, kai iškyla reali grėsmė, kad gali tas asmuo padaryti savo veiksmais žalą tiek sau, tiek aplinkiniams, – toks priverstinis gydymas gali būti taikomas“, – kalbėjo V. Sarapinas.

One Reply to “V. Sarapinas: galbūt reikia mąstyti apie priverstinį alkoholikų gydymą”

  1. na parašė:

    25 metus steigėm didžiules parduotuves,kioskus,kuriose galima bet kada nusipirkti alkoholio ir girdėm savo gyventojus,o kaimas paliktas likimo valiai,ten geriamas samagonas,ir jis verdamas vos ne kiekviename ,kurie geria name,kodėl nieko nedaroma,juk kaime yra vienas įgaliotinis ir manau,kad jis yra PAPERKAMAS,o ir yra rezultatas tikrinkit visus kaimus ir nemokėkit pašalpų,kodėl žmogus dirbdamas gauna minimalią algą,o bedarbis pašalpą gauna VELTUI, įdarbinkit juos nuolatinai ir kasdien tegu eina į darbą ir atidirba tas valandas už kurias gauna pašalpą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto