Vaikai pagilino žinias apie užsienio šalis, jų kalbas

Nuotr. iš darželio archyvo

Pasak Užsienio kalbų instituto direktorės Nemiros Mačianskienės, užsienio kalbų mokėjimas šiame informacinių technologijų ir žinių visuomenės kūrimo amžiuje – visuotinai pripažinta būtinybė. Skatinant vaikų suvokimą, jog Europoje egzistuoja ne tik lietuvių, anglų ir rusų kalbos, Mažeikių lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ praėjusį antradienį ir trečiadienį buvo įgyvendinamas projektas „Kalbos, gyvenančios Europoje“. Jo tikslas – supažindinti vaikus su kalbų įvairove Europoje.
Šiame projekte, be Lietuvos, taip pat dalyvavo Suomijos, Latvijos, Slovėnijos, Rumunijos, Ispanijos, Lenkijos ir Turkijos pedagogai ir jų ugdytiniai. Užsiėmimų metu vaikai susipažino su pasaulio ir Europos žemėlapiais, gilino žinias apie projekto partnerių šalis (pavadinimus, vėliavas, šalių išsidėstymą žemėlapyje). Pagrindinis projekto akcentas – filmukas, kuriame vaikai išgirdo, kaip tam tikri žodžiai skamba įvairiomis kalbomis.

Nuotr. iš darželio archyvo

Visos šalys noriai dalyvavo minėtose veiklose, teikė grįžtamąjį ryšį, dalijosi įamžintomis akimirkomis. Šiuose užsiėmimuose buvo lavinamos vaikų socialinės, pažinimo kompetencijos. Vaikai susipažino ir palygino naujas kalbas. Vienas iš pastebėjimų – lietuvių ir latvių kalbos turi panašiai skambančių žodžių.
Svarbiausias pasiektas rezultatas – tarp Europos šalių įstaigų užsimezgusi nauja draugystė.
D. Liauksminaitė ir J. Stackevičiūtė-Bubinienė
Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“
priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Nuotr. iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*