Vėgėles laikinai teks užmiršti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo pirmadienio įsigaliojo draudimas žvejoti vėgėles. Aplinkosaugininkai primena, kad iki pat Naujųjų metų draudžiama ir dar kai kurių kitų rūšių žuvų žvejyba.

Gresia baudos

Įprastai draudimas žvejoti vėgėles įsigalioja nuo gruodžio 15-osios iki sausio 15-osios. Kadangi šiais metais gruodžio 15-oji šeštadienis, o pagal taisykles pirmoji draudimo diena negali būti savaitgalis ar valstybinė šventė, šis draudimas nusikėlė dviem dienom.
„Ankstesniais laikais vėgėlės buvo pamėgusios duobę prie Stulpino malūno, tačiau, įrengus užtvanką, jų čia nebėra tiek gausiai. Visgi šių žuvų dar galima pagauti mūsų rajone, mažeikiškiai taip pat vyksta žūklauti ir į kitus šalies vandens telkinius, tad privalo atsiminti draudimą“, – sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Draudimo nesilaikymas žvejui gali brangiai kainuoti – už šiurkštų mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimą gresia bauda iki 289 eurų, o jeigu pareigūnai dar aptiks sugautą laimikį, tada už kiekvieną žuvį tektų sumokėti beveik po 160 eurų už gamtai padarytą žalą.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto