Verslininkų konfliktas: nuo staklių iki… antrankių

Po miestą savaitgalį sklandė kalbos, kad žinomą Mažeikių verslininką specialiosios tarnybos išsivedė surakintą antrankiais, ir spėlionės – už ką imtasi tokių sankcijų. Gandai nepasitvirtino – juos paneigė ir pareigūnai, ir pats verslininkas. Tačiau pagrindo būta – dviejų Mažeikių verslininkų konfliktas peržengė asmeninių santykių ribas.


NEĮSILEIDO
NUOMININKO
Šio konflikto priešistorė tokia – verslininkas ir UAB „Saurida“ vadovas Saulius Rancas išnuomojo jam priklausančias patalpas kitai bendrovei – UAB „Samega“. Bendrovės vadovas Alvydas Strigūnas šiose patalpose sumontavo brangias, lizingu įsigytas metalo apdirbimo stakles.
Sunkmetis padarė savo – UAB „Samega“ buvo iškelta bankroto byla. Staklių lizingą finansavęs DnB NORD bankas pareiškė savo teises į šią įrangą.
Bendrovė, kurią bankas įgaliojo išmontuoti ir transportuoti stakles, savo įgaliotuoju atstovu paskyrė… bankrutuojančios firmos savininką A. Strigūną.
Patalpų savininkas S. Rancas „Samegos“ vadovo į jam išnuomotas patalpas nebeįsileido. Šis kreipėsi į teismą. Teismas priėmė nutartį dėl turto poėmio iš S. Rancui priklausančių patalpų.
Kitą dieną po nutarties drauge su gaisrininkais ir pareigūnais buvęs staklių savininkas įėjo į patalpas. Policijos pakviesti priešgaisrinės tarnybos specialistai išpjovė metalines duris, nes leidimo išvežti stakles ir raktų nuo angaro, kad būtų galima patekti į nuomojamas patalpas, patalpų savininkas nedavė.
ĮSILAUŽĖ Į PATALPAS?
S. Rancas teigė pasipiktinęs tokia pareigūnų savivale – įsilaužti į jam priklausančias patalpas. „Santarvei“ jis sakė apie teismo nutartį nieko nežinojęs ir nežinąs.
„Piktina, tai kad norint paimti stakles buvo išpjautos man priklausančių patalpų durys ir visiškai svetimi žmonės darė, ką norėjo“, – sakė verslininkas. Jis paaiškino, jog visas pastatas (angaras buvusios „Oruvos“ teritorijoje – J.S.) priklauso jam, kaip fiziniam asmeniui, dalį patalpų jis išnuomojo UAB „Saurida“, kurios generalinis direktorius yra jis pats, o ši įmonė dalį patalpų subnuomavo UAB „Samega“.
S. Rancas nepaaiškino, kodėl į patalpas nebenorėjo įsileisti bankrutuojančių nuomininkų, tik sakė nesuprantąs, kaip staklių paėmimo procese gali dalyvauti UAB „Samega“ vadovas A. Strigūnas.
„Manau, kad tuo turėjo rūpintis pats bankas arba bankroto bylą administruojanti įmonė. Ir raštus turėjo siuntinėti jie, o ne Strigūnas asmeniškai“, – savo nuomonę išsakė S. Rancas. Verslininkas neneigė, kad yra vienas iš bankrutuojančios „Samegos“ kreditorių, tačiau patikino, kad jo veiksmai visiškai nesusiję su bendrovės įsiskolinimais.
Neoficialiais duomenimis „Samegos“, skola S. Rancui ir jo vadovaujamai įmonei siekia apie pusę milijono litų.
PASIRINKO
KAIP SPECIALISTĄ
A. Strigūnas „Santarvei“ paaiškino, jog staklių paėmimo procese jis dalyvauja kaip banko įgaliotas asmuo.
„Kadangi man teko dirbti su tomis staklėmis, aš žinau visą jų mechanizmą, žinau, kaip galima jas nesugadinus greičiau išmontuoti. Todėl mane bankas ir įgaliojo atstovauti pervežant stakles“, – sakė A. Strigūnas.
Verslininkas tvirtina, kad S. Rancas buvo supažindintas su ketinimu paimti ir išvežti stakles. Pasak A. Strigūno, apie tai kalbėta jau seniai, tačiau S. Rancas vis išsisukinėdavęs ir staklių nenorėdavęs atiduoti. Būtent dėl šios priežasties birželio pabaigoje ir buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Dėl staklių paėmimo nepavyko taikiai susitarti nei man, nei bankui, todėl aš, kaip įgaliotas asmuo, kreipiausi į teismą“, – sakė A. Strigūnas.
DnB NORD banko atstovas spaudai Andrius Vilkancas „Santarvę“informavo, kad stakles perimti, transportuoti ir saugoti buvo įgaliota UAB „Skalderus“, kuri savo ruožtu įgaliojimus suteikė A. Strigūnui.
UAB „Skalderus“ generalinis direktorius Arvydas Vaičius teigia, jog įgaliojimai A. Strigūnui suteikti tik todėl, kad jis geriausiai išmanė apie šį įrenginį.
„Mes atsakingi, kad staklės būtų paimtos nesugadintos ir kad nedingtų jokia detalė. Šiuo metu tapo įprasta bankams grąžinti daiktus ne visos komplektacijos, būtent dėl šios priežasties ir pasikvietėme A. Strigūną“, – „Santarvei“ aiškino A. Vaičius.
ĮSTATYMŲ NEPAŽEIDĖ
S. Ranco teigimu, jei viskas būtų sprendžiama civilizuotai iš anksto suderinus dieną, jis tikrai būtų įleidęs žmones pasiimti staklių.
Verslininkas pripažino, kad į „Sauridą“ buvo atneštas raštas, informuojantis apie banko įgaliotų asmenų norą patekti į patalpas, tačiau yra įsitikinęs, kad toks raštas turėjo būti adresuotas konkrečiai jam kaip fiziniam asmeniui, o ne „Sauridos“ vadovui. Mat visos patalpos priklausančios jam asmeniškai.
„Jei būčiau asmeniškai, kaip fizinis asmuo, gavęs teismo nutartį, būčiau privalėjęs ją vykdyti, tačiau taip nebuvo“, – tikino S. Rancas.
Mažeikių apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Klemenis „Santarvei“ patvirtino, kad buvo priimta tokia teismo nutartis: paimti DnB Nord banko lizingui nuosavybės teise priklausantį turtą, esantį Sauliui Rancui priklausančiose patalpose. Nutartis buvo priimta liepos 14ąją, o į patalpas įeita kitą dieną.
M. Klemenio teigimu, tai neprieštarauja įstatymui. Be to, pasak teisėjo, S. Rancas apie tai buvęs informuotas.
ATMETA KALTINIMUS
S. Ranco įsitikinęs, kad visus, jo nuomone, neteisėtus veiksmus organizavo A. Strigūnas, o jam talkino pastarojo geras draugas Mažeikių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vadovas Mindaugas Jaremčiukas.
Verslininkas mano, kad M. Jaremčiukas padeda A. Strigūnui dėl asmeninių paskatų. Esą ne kartą jam teko matyti, kaip A. Strigūnas ir M. Jaremčiukas puotaudavę UAB „Samega“ patalpose.
„Santarvės“ kalbintas M. Jaremčiukas tvirtino, kad pareigūnai tik vykdę teismo sprendimą. „Viskas buvo atlikta, vadovaujantis teismo nutartimi ir nenusižengiant įstatymui“, – teigia policijos padalinio vadovas, paskyręs pareigūnus stebėti staklių poėmį.
Beje, kai „Santarvė“ lankėsi įvykio vietoje, „įsilaužimą“ stebėjęs policininkas taip įvardijo savo funkcijas: „Dalyvauju, kad jie nesusipeštų.“
M. Jaremčiukas neneigė artimai bendraujantis su abiem verslininkais, tačiau kategoriškai atmetė „Sauridos“ vadovo kaltinimą dėl asmeninio suinteresuotumo.
„Tokie kaltinimai tikrai nepagrįsti, nes aš asmeniškai pažįstu tiek S. Rancą, tiek A. Strigūną. Su S. Rancu ne kartą žaidėme futbolą, žiūrėjome krepšinį ir gurkšnojome alų, o su A. Strigūnu kartu medžiojame. Tad pažintys tikrai yra abipusės“, – „Santarvei“ aiškino M. Jaremčiukas.
ELGĖSI KEISTAI?
Pasak pareigūno, S. Rancas staklių montavimo dieną elgėsi gana keistai ir priešiškai. Automobiliais blokavo išvažiavimus, kad staklės nebūtų išgabentos iš sandėlio.
„Įvykio vietoje budėję pareigūnai paskambino ir informavo apie tai, klausė manęs, ką reikia daryti, nes S. Rancas nepaklūsta teismo nutarties vykdymui ir neleidžia išvežti staklių. Paskiau, kad pats tuoj atvažiuosiu, o jiems patariau prireikus panaudoti specialiąsias priemones – tai yra antrankius ir nepaklususį asmenį vežti į policijos komisariatą. Matyt, S. Rancas nugirdo šį pokalbį ir dabar teigia, kad aš jam grasinau, tačiau šito tikrai nebuvo“, – konflikto detales prisiminė kriminalinės policijos vadovas.
Pasak M. Jaremčiuko, verslininko elgesys jam pasirodęs dar keistesnis, kai pats pareigūnas atvyko į įvykio vietą: S. Rancas ėmęs šaukti jokių dokumentų nematęs, nieko nežinąs ir M. Jaremčiuko apskritai nepažįstas.
„Manau, kad S. Rancas vadovaujasi asmeninėmis nuostatomis, nes jam nepatiko, kad įgaliojimas išmontuoti stakles buvo suteiktos jo nuomininkui, kuriam yra iškelta bankroto byla“, – spėjo M. Jaremčiukas.
KREIPĖSI
Į KELIAS INSTITUCIJAS
Verslininkas S. Rancas, kol jo patalpose šeimininkavo „įsilaužėliai“, taip pat nesėdėjo sudėjęs rankų: parašė pareiškimą rajono policijos komisariato vadovui bei rajono apylinkės prokuratūrai ir kreipėsi į Darbo inspekciją.
Oficialiuose raštuose verslininkas įvardijo patirtus nuostolius ir pažeidimus. Pareigūnams jis pranešė, kad po patalpų „šturmo“ dingo minėtame angare buvęs UAB „Saurida“ priklausantis oro kompresorius, darbo inspekcijai – kad staklių išmontavimo darbai vyksta nesilaikant darbų saugos reikalavimų, be to, įtariama, kad juos atlieka atsitiktiniai žmonės.
Taigi sąmyšis prie angaro jau baigėsi, o pats konfliktas – ne. Nors tikrojo jo motyvo nė viena konfliktuojanti pusė nėra linkusi atskleisti, galima spėti, kad jis dar tęsis. Tik veikiausiai jau persikėlęs į valdiškų institucijų koridorius ir kabinetus, o gal net teismo sales.
Jono STRAZDAUSKO nuotrauka.: Brangios UAB „Samega“ priklausiusios metalo apdirbimo staklės – banko nuosavybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto