Vyriausybė yra už tai, kad alkoholio degalinėse neliktų jau nuo kitų metų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ministrų kabinetas posėdyje nepritarė, kad draudimo prekiauti alkoholiu degalinėse terminas būtų atidėtas iki 2019 m. sausio 1 d.
Vyriausybė laikosi pozicijos, kad šis draudimas įsigaliotų nuo 2016 m. sausio 1 dienos, kaip ir buvo nustatyta anksčiau.

Pereinamasis laikotarpis –  pakankamas

Vyriausybė nepritaria Seimo narių parengtam Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektui, nes siūlomas reguliavimas prieštarauja Alkoholio kontrolės įstatymo tikslui mažinti alkoholio prieinamumą ir vartojimą. Verslui buvo nustatytas pakankamas – 4 metų – pereinamasis laikotarpis prisitaikyti prie pasikeitusio reguliavimo.
Be to, Konstitucinio Teismo nutarimuose ne kartą konstatuota, kad valstybė, reguliuodama ūkinę veiklą, turi derinti verslo ir visuomenės interesus ir prireikus gali nustatyti diferencijuotą reguliavimą.

Taiko ir kitos šalys

Lietuva nėra vienintelė valstybė, kuri draustų alkoholio prekybą degalinėse.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Europos Sąjungoje įvairius apribojimus alkoholio prekybai degalinėse taiko ir kitos šalys: Belgija, Kipras, Prancūzija, Malta, Suomija, Italija, Olandija, Švedija, Ispanija.
Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatos, draudžiančios prekiauti alkoholiniais gėrimais degalinėse, buvo priimtos 2011 m. gruodžio 23 d., jų įsigaliojimas buvo atidėtas iki 2016 m. sausio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto