„Vyturių take“ bus įamžinti gabiausi rajono vaikai

Šventės organizatoriai už pasirodymą padėkojo jaunajam akordeonistui Aironui Kazlauskui. Osvaldo BALODŽIO nuotr.

Mažeikių Rotary klubas „Liberta“ surengė labdaros ir paramos renginį „Pavasario alėja“. Jo metu vyko koncertas, surengta loterija, aukcionas – buvo renkamos lėšos „Vyturių tako“ projektui įgyvendinti.

Nori įrengti patrauklią vietą

Neseniai Mažeikiuose buvo atnaujintas pėsčiųjų takas, prasidedantis ties lopšeliu-darželiu „Žilvitis“ ir vedantis palei Sodų pagrindinės mokyklos stadioną, lopšelį-darželį „Buratinas“. Šalia tako įrengti mažosios architektūros elementai – suoliukai, šiukšliadėžės, apšvietimo stulpai. Tačiau jo aplinka dar nesutvarkyta.
Mažeikių klubo „Liberta“ narės sumanė įgyvendinti projektą „Vyturių takas“. Jį įgyvendinus pėsčiųjų takas turėtų tapti tvarkinga, patrauklia visuomenei vieta. Be kita ko, planuojama, kad takas bus skirtas įamžinti jauniesiems talentams – gabiausiems Mažeikių rajono vaikams, jaunimui. Tai būtų savotiška bendruomenės padėka už jaunų žmonių darbus ir pasiekimus meno, sporto bei kitose srityse.

Veikia keliose srityse

Pasaulinė Rotary organizacija, sudaryta iš įvairiose šalyse bei miestuose veikiančių klubų, veiklą organizuoja keliomis pagrindinėmis kryptimis. Rotariečiams rūpi vaikų ir mamų sveikata, kultūra ir mokslas, švarus geriamasis vanduo, ekonomika ir verslas. Todėl Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ narės ir nutarė įgyvendinti projektą, kuriuo bus įamžinti jaunieji rajono talentai.

Akimirka iš fleitininkių ansamblio pasirodymo. Osvaldo BALODŽIO nuotr.

Klubo prezidentė Alma Zagorskienė „Santarvei“ sakė, kad prie „Vyturių tako“ projekto, bendradarbiaujant su rajono Savivaldybe, dirbama nuo praėjusių metų vidurio. Iš pradžių buvo mintis talentingų vaikų ir jaunuolių pagerbimo vietą įrengti Senamiesčio parke. Ilgainiui idėja išgryninta – nutarta, jog „Vyturių taku“ taps atnaujintas pėsčiųjų takas miesto mikrorajone.

Surengė konkursą studentams

Pašnekovė sako, jog idėją įrengti tokį taką miesto bendruomenė palaiko. Ir tai parodė labdaros bei paramos renginio „Pavasario alėja“ dalyvių dosnumas.
„Kai supratome, jog bus reikalingos lėšos, sugalvojome labdaros ir paramos renginį. Be to, norėjome ne tik surinkti lėšų, bet ir plačiau pristatyti sumanymą – kad kuo daugiau žmonių apie tai žinotų“, – sakė pašnekovė.

Ant parketo – „Spindulio“ šokėjų pora. Osvaldo BALODŽIO nuotr.

A. Zagorskienė neįvardijo, kiek lėšų prireiks, norint įamžinti jaunuosius talentus, ir kiek jų surinkta per labdaros renginį.
Šiuo metu „Liberta“ Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentams yra paskelbusi projekto vizualizacijos konkursą.
„Kol nėra tako vizualizacijos, sunku kalbėti ir apie tai, kiek reikės pinigų projektui įgyvendinti. Aišku, tai bus nepigu. Bet tiek, kiek pinigų surinkta renginio metu, startui užteks“, – tikino mažeikiškė.

Įamžinimo forma paaiškės vėliau

Kol kas neaišku, kokia forma bus įamžinami talentingi vaikai ir jaunimas. Nežinoma, ką įdomaus pasiūlys konkurse dalyvausiantys studentai. Neaišku, ar tai, pavyzdžiui, bus vaikų delnų antspaudai metale ir šalia užrašyti vardai bei pavardės, ar kita forma, išraiška.
„Norime, kad viskas būtų objektyvu, todėl sieksime, kad gabiausi mūsų rajono vaikai, kurie verti būti įamžinti „Vyturių take“, būtų išrinkti konkurso būdu“, – paaiškino A. Zagorskienė.
Pasak klubo prezidentės, kol kas sunku tiksliai pasakyti, kada galėtų prasidėti „Vyturių tako“ įrengimo darbai.

4 Atsakymai į “„Vyturių take“ bus įamžinti gabiausi rajono vaikai”

 1. pilietis parašė:

  Leiskit vaikam būti vaikais… Tai, kad jie šiuo metu yra gabūs/geri savo srity, nereiškia, jog jie bus geri žmonės ir etc. Įamžinti reikia tuos, kurie savo darbais padarė kažką, o ne vaikus, kurie turėtų mėgautis vaikyste. Kam jiems krauti atakomybes jau tokiam amžiuje? Atsibuskit, supermamytės ir supertėveliai, nejaugi šitoj provincijoj nebėra kaip kitaip pasirodyt prieš kaimynus ar bendradarbius, kaip tik rodant, koks tavo vaikas yra ypatingas? Nejau norit reikšmės bet kokia kaina? Fu… Patys siekit įmažinimo savo darbais, o vaikai užaugę to dar nusipelnys…

 2. gama parašė:

  renka pinigus ir prapuls, na ir kompanija, svarbiausia papulti i spaudą

 3. pirmiausia parašė:

  reikėtų vietoj tame pėsčiųjų take esančio skurdaus asfalto pakloti šaligatvį. Kiek čia žiemą telijo, vienas to tako galas jau plūduriavo… Padaryta tikrai nekokybiškai.

 4. zosė parašė:

  jau kelis metus šou mamytės nesugalvoja kaip sau reklamą pasidaryti, o kokį pačiausią moksleivį išrinks ir kokia forma įamžins dar nieks nežino,,,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto