Žolės gaisrai prasidėjo kaip niekada anksti

Ventos upės šlaitai mažeikiškius pasitinka juoda nudegusios žolės spalva. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Kaip niekada anksti didžiojoje šalies dalyje ugniagesiams gelbėtojams tenka gesinti pernykštės žolės gaisrus. Ne išimtis ir mūsų rajonas – pirmasis toks gaisras užfiksuotas jau kovo šeštąją.


Gresia piniginės baudos 

Praėjusį sekmadienį visoje šalyje ugniagesiai gelbėtojai 36 kartus vyko gesinti degančios žolės, antrąją kovo savaitę – jau 146 kartus, nuo metų pradžios – 251 kartą.  
Mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai taip pat „nesnaudžia“ – nuo kovo šeštosios beveik kiekvieną dieną jiems tenka vykti gesinti degančios žolės.
„Beveik visi pranešimai apie degančią žolę mus pasiekia iš Pavenčių gatvės rajono – arba žolė deginama prie Juodpelkio tvenkinių, arba liepsnos šoka savo šokį pakrantės šlaituose prie Ventos upės. Nieko nuostabaus – nors ten dar matyti sniego lopinių, tačiau pernykštė žolė – vos ne iki kelių. Šį mėnesį registruotas tik vienas pranešimas apie degusią žolę iš kitos vietovės – pusantro hektaro gesinta Buknaičiuose“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.
Pareigūnas primena, kad už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė – pilnamečiams piliečiams nuo dviejų šimtų iki tūkstančio litų, už nepilnamečių nusižengimus baudas teks mokėti jų tėvams. Taip pat teks atsakyti ir už gamtai padarytą žalą.


Ugniagesiai susiduria su sunkumais 

Pareigūnas pažymėjo, kad esant stipriam vėjui, kuris vyrauja pastarosiomis dienomis, gaisrai itin sparčiai plinta, o sparčiai užgesinti jų nėra galimybių – prie pat Ventos upės šlaitų gaisrinė technika neprivažiuoja, ugnį tenka malšinti vadinamosiomis „plekšnėmis“, ugniagesiai gelbėtojai kvėpuoja aitriais dūmais. 
„Prašome gyventojų nedeginti pernykštės žolės, įspėti apie tai nepilnamečius savo vaikus, nes kaip rodo praktika, pranešimai apie degančią žolę pasipila po pietų, kai moksleiviai išeina iš švietimo įstaigų. Esant gaisrui mažame plote, nepraeikite pro šalį, o užplakite liepsną medžių šakomis arba užtrypkite“, – ragino PGT viršininkas.
Tačiau pastebėjus, kad gaisras plinta ir savo jėgomis jo nepavyks užgesinti, nedelsiant reikėtų skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto