Gaisras užgesintas – „dūmai“ liko

Jonaičių miške gaisro ir jo padarinių likvidavimo darbai truko net keturias paras.Vido STANKAUS nuotrauka

Didžiulis gaisras Tirkšlių apylinkėse, Jonaičių miške, apėmęs per 20 hektarų paklotės, ne tik padarė milžiniškų nuostolių, bet ir patikrino tarnybų darbą ekstremaliomis sąlygomis, atskleidė ne vieną problemą.
Nors Savivaldybėje veikia Ekstremalių situacijų komisija ir ekstremalių operacijų centras, miškininkai apie tai pranešti nesiteikė – apie gaisrą buvo sužinota iš televizijos, radijo, žurnalistų. Miško gaisras parodė, kad tarp tarnybų ir institucijų trūksta glaudesnio bendradarbiavimo.
Savivaldybės mero Vidmanto Macevičiaus iniciatyva antradienį buvo sušauktas Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos ir Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, kuriame ir buvo aptartos pastebėtos problemos, tartasi, kaip jas spęsti, kaip pagerinti tarnybų bendradarbiavimą.
Kaip vienas iš svarbiausių nesklandumų įvardytas informacijos apie kilusį gaisrą perdavimas už civilinę saugą atsakingiems Savivaldybės administracijos specialistams, merui, administracijos direktoriui.
Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas, rajono ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Antanas Murauskas prašė tarnybų atstovų įvykus nelaimei dirbti kaip viena komanda, informuoti Savivaldybę – kad apie degantį mišką ar kitas nelaimes būtų sužinoma ne iš dūmų kvapo, televizijos, radijo, žurnalistų.
„Kad ir kaip būtų, Savivaldybė vis dėlto yra visų tų nelaimių koordinatorė. Aišku, mes kažkokios technikos patys neturime, bet patarti, pagelbėti visada stengiamės. Ta informacija turime dalytis, kad įvykus nelaimei nebekiltų klausimų, kam pranešti, kur ką surasti. Organizuoti pagalbą – ne penkiolikos minučių darbas“, – pabrėžė A. Murauskas.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Gaisras užgesintas – „dūmai“ liko”

  1. to kastis parašė:

    Komentatoriui turbūt su teksto suvokimu sunkoka, nes nesupranta, kas straipsnyje parašyta. Gi sakoma, kad niekas savivaldybės atstovų neinformavo apie gaisrą. Kaip tu siūlai žmogui atsirasti, jei jis tai sužino lygiai taip pat kaip tu iš žiniasklaidos.

  2. Lina parašė:

    Tai MurauskEas tik dabar kalba, o kur anksčiau buvo?Ir ką veikė?

  3. kastis parašė:

    operacijų centro koordinatorius Antanas Murauskas turbūt bubį krapštė lovoje, jis pirmas turi ekstremalioje Mažeikių rajone situacijoje atsirasti , o nelaukti bobučių pliatkų , o ne žemingalviui lovoje barbarką uostitį, tad nafik toks kordinatorius išvis reikalingas ????? Ką jis padėjėjo gesinant gaisrą ?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*