Ar keitėsi jūsų vartojamų prekių ir paslaugų kainos?

Šiais metais Lietuva tapo viena iš devyniolikos euro zonos valstybių.
Ekonomistai, politikai mato daug šalies politinei bei ekonomikai nepriklausomybei svarbių privalumų. Eiliniai vartotojai kol kas pastebi tik tai, kad kai kurių prekių ir paslaugų kainos ženkliai padidėjo, o atlyginimai liko tie patys.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme: ar jie jaučia prekių ir paslaugų kainų pokyčius ir kaip į tai reaguoja.

Zigmas. Justinos RIMKUTĖS nuotr.

Zigmas, ūkininkas:
– Viskas labai pabrango. Ypač padidėjo maisto produktų, tokių kaip pomidorai, agurkai, duona, kainos.
Kadangi esu ūkininkas, pastebėjau, jog turguje pabrango daigai. Seniau mokėdavęs litais, dabar tiek pat moku eurais. Prieš euro įvedimą litą kainuodavęs daigelis šiandien kainuoja eurą.
Pastebėjau, kad pabrango ir kai kurios paslaugos. Norėdamas nusikirpti plaukus, kirpykloje sumoku tris kartus daugiau.
Kad ir brangsta tos prekės ar paslaugos, jų neatsisakau, perku kaip ir įprastai.

Vytautas. Justinos RIMKUTĖS nuotr.

 Vytautas, pensininkas:
– Be jokios abejonės – įvedus eurą, kainos ženkliai padidėjo. Pabrango net higienos prekės – skutimosi peiliukai. Šiomis prekėmis naudojuosi kiekvieną dieną, tad jų atsisakyti negaliu.
Sutaupyti taip pat nepavyksta, nors tai daryti bandau tiek, kiek leidžia galimybės. Perku tai, kas reikalinga mano poreikiams tenkinti, stengiuosi neišlaidauti.

Greta. Justinos RIMKUTĖS nuotr.

 Greta, studentė:
– Kai kurių produktų kainos nepakito, išliko tokios pačios. Tačiau pastebiu, jog yra prekių, kurių kaina smarkiai padidėjo. Kiek kainuodavo litais, dabar tiek pat kainuoja ir eurais.
Labiausiai pabrango maisto produktai. Mano nuomone, brangsta perkamiausios prekės. Dėl to, tenka atsisakyti kai kurių malonumų.

Julija. Justinos RIMKUTĖS nuotr.

 Julija, pensininkė:
– Gal viena kita prekė ir atpigo, bet apskritai viskas tik brangsta. Itin didelius pinigus moku už grožio paslaugas. Pavyzdžiui, plaukų kirpimas kirpykloje kainuoja 8 eurus. Tai – didelė suma, net 27 litai. Anksčiau mokėdavau vos 20 litų. Antakių korekcijos kaina – 4 eurai. Prieš euro įvedimą kaina siekė 10 litų.
Žinoma, pasigražinti norėčiau bent kartą per savaitę, tačiau vargu ar galima kalbėti apie savęs lepinimą esant tokioms aukštoms kainoms.

Vitalija. Justinos RIMKUTĖS nuotr.

 Vitalija, namų šeimininkė:
– Nežinau, ar euro įvedimą galėčiau sieti su kylančiomis prekių kainomis. Mano nuomone, labiau pabrango ne prekės, o paslaugos.
Kad ir kaip būtų, stengiuosi taupyti, tačiau mano taupymo įgūdžiai nuo euro įvedimo nepasikeitė. Jie išliko tokie patys, kokie ir buvo anksčiau – kai atsiskaitinėjome litais. Tačiau neslėpsiu, jog šiuo metu stengiuosi atkreipti dėmesį į pigesnes prekes.

Sigitas. Justinos RIMKUTĖS nuotr.

 Sigitas, pagalbinis statybų darbuotojas:
– Esu nepatenkintas euro įvedimu. Pakito ne tik kainos, bet ir prekių pirkimo sąlygos. Sunku suskaičiuoti išleistus pinigus, juos konvertuoti į litus – tai aš vis dar stengiuosi daryti, norėdamas suvokti prekės ar paslaugos kainą ir palyginti su anksčiau buvusia.
Mano pastebėjimu, labiausiai pabrango komunalinės paslaugos, šiek tiek atpigo duona.
Ir apskritai visi žmonės buvo pripratę prie lito, šią valiutą reikėjo ir palikti. Dabartinę situaciją tiesiog pavadinčiau pragaru.

Kalbėjosi Agnė MAČIULYTĖ

One Reply to “Ar keitėsi jūsų vartojamų prekių ir paslaugų kainos?”

  1. dalia parašė:

    siandie pirkau 2 ju rusiu surius ir nustebau kad jie per savaite spejo pabrangti 0.50 ecentu ypac dvaro fermentinis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto