Ar reikėtų neblaivius vairuotojus bausti areštine?

Lietuvoje vis daugėja autoįvykių, kurių kaltininkai – neblaivūs vairuotojai. Vyriausybėje parengtos pirminės Saugaus eismo įstatymo pataisos, griežtinančios vairuotojų atsakomybę už greičio viršijimą, vairavimą neprisisegus saugos diržų ir kitus pažeidimus. Siūloma pasekti Latvijos pavyzdžiu ir už vairavimą neblaiviam nubausti trims dienoms uždarant į areštinę.
Gatvėje suteiktų žmonių teiravomės, ar reikėtų vairuotojus, sėdusius prie vairo išgėrus, bausti areštine?

Vaidotas MILIS,
dirba užsienyje:

– Jeigu toks vairuotojas elgiasi piktybiškai ar yra per daug išgėręs, sudaro avarinę situaciją, reikėtų bausti areštine. O išgėrusį du butelius alaus vairuotoją kažin ar reikia uždaryti. Tokiam užtektų įspėjimo arba baudos.
Kodėl vis dažniau sėdama prie vairo išgėrus, sunku pasakyti. Baudų dydis, mano nuomone, neturi jokios reikšmės. Baudas galima kelti kiek nori, vis tiek neblaivių vairuotojų liks ne vienas ir ne du. Tai priklauso nuo paties žmogaus išsprusimo.
Nemanau, kad uždarymas į areštinę išspręstų padėtį.

Regina STONKUVIENĖ,
ADB „Resso Europa“ Mažeikių atstovybės direktorė:

– Manau, tai būtų teisinga. Nubausdami vairuotoją didele pinigine bauda, nubaudžia ir jo šeimą. Tegul atsako tas, kas nusikalto, o ne šeima. Uždarymas į areštinę ar viešųjų darbų skyrimas būtų tik į naudą.
Dabar tokie laikai, trūksta darbo, žmonės eina uždarbiaudami, o jiems atsilyginama alkoholiu. Dėl to padaugėja išgėrusių vairuotojų skaičius. Be to, žmonės tapo lengvabūdiškesni: pati, pamačiusi, kad iš mašinos išlipa girtas, vos ant kojų besilaikantis vairuotojas kartą skambinau policijai.
Maksimali bauda už vairavimą išgėrus turėtų būti du tūkstančiai litų.

Andrius KRISTUTIS ir Jolanta NABAŽAITĖ,
laikinai Lietuvoje:

– Tai būtų labai geras ir teisingas sprendimas. Iš tikrųjų reikia ką nors daryti, kad girtų vairuotojų būtų kuo mažiau. Ką tik prie „Putino“ ir mes vos nepatekome į avariją, kurią padarė girtas vairuotojas.
Reikėtų ir į areštinę sodinti, ir skirti baudą. Pasėdėjęs kelias paras areštinėje, žmogus gal ateis į protą. Žalingas įprotis sėsti už vairo išgėrus likęs dar iš sovietmečio. Vien tik bausmės nieko nepadės, reikia auklėti pačią visuomenę.

Bronė TAURINSKAITĖ,
pensininkė:

– Tokį įstatymą tikrai reikėtų priimti. Kiek dabar girti vairuotojai padaro avarijų! Puikiai žinom, kad baudos nieko nepadeda. Nubaudžia, susimoka ir toliau važiuoja girti. Žmonės labai gerai gyvena, tad bauda – per maža bausmė. Ypač daug avarijų įvykdo jaunimas, pagyvenę žmonės yra atsargesni. Žiūrėkit, su kokiomis mašinomis ir kokiu greičiu jaunuoliai važinėja: matyt, tėvai gyvena labai gerai, kad vaikams gali nupirkti tokias mašinas.

Vaida JONAITYTĖ,
pardavėja:

– Būtų teisinga. Juk nelaimės, avarijos daugiausia atsitinka dėl girtų vairuotojų kaltės. Pakankamai gerai yra ir baudos, bet matom, kad padėtis nesikeičia, priešingai – išgėrusių prie vairo skaičius didėja. Išgėrusiems atsiranda daug drąsos, todėl ir nebijo sėsti prie vairo.
Dabar visiems viskas „dzin“.

Genadijus POCIUS,
kasos aparatų aptarnavimo meistras:

– Tokių priemonių imtis reikia, kadangi išgėrusių važinėja tikrai daug. Baudomis nieko nebeįmanoma padaryti. Uždarymas į areštinę žmones sudrausmina. Tai matome iš Latvijos pavyzdžio. Ten dar ir mašinas atima. Kažkas panašaus turėtų būti ir čia. Kad žmonės neblaivūs sėda vairuoti, priklauso nuo pačių žmonių, jų vidinės kultūros.
Baudų skyrimas taip pat nieko nepadeda: sumokėjo, ir viskas. Yra tokių, kurie neturi iš ko susimokėti, gauna viešųjų darbų, bet kas iš to?
Vytautas MALŪKAS
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto