Kaip reikėtų bausti Seimo posėdžius praleidinėjančius parlamentarus?

Pastaruoju metu daug kalbama apie Seimo narių pravaikštas. Užuot dirbę per posėdžius, kai kurie parlamentarai vyksta slidinėti, dalyvauja automobilių ralyje ir kt. Etikos sargai teigia, kad ėmus išsamiai nagrinėti nepažangių Seimo narių pravaikštas, šie ėmė uoliai lankytis posėdžiuose.
„Santarvė“ domėjosi, kaip reikėtų bausti Seimo posėdžius praleidinėjančius parlamentarus.Birutė ŠIMKUVIENĖ,
Savivaldybės tarnautoja, ir
Cecilija KORSAKOVIENĖ,
Registrų centro Mažeikių
filialo vyr. specialistė:

– Pirmiausia reikia įstatymiškai reglamentuoti parlamentarų atostogų ir darbo veiklą. Iki šiol nėra įstatymo, apibrėžiančio Seimo narių atostogas, numatančio jų laiką. Jiems poilsis priklauso kaip ir visiems piliečiams.
Nežinau, ar nuobauda pagerino kam nors gyvenimą? Valdymas vyksta botagu ir pyragu. Štai botago mes visi gauname, o apie pyragą pamirštama. Apskritai nereikėtų tiek daug viešinti tokio dalyko. Negi jie viduje negali susitvarkyti? Gėda, kad įstatymus leidžianti institucija nėra pasitvirtinusi darbo tvarkos. (B. Šimkuvienė)
– Kaip ir mes turime teisę į atostogas, taip ir jie turi turėti tokią teisę. (C. Korsakovienė)


Edvardas
(pavardės nenorėjo sakyti),
bedarbis:

– Manau, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą. Ir Seimo nariai privalo dirbti. Įsivaizduokite, jeigu neateisite į darbą, jus nubaus. Juos taip pat reikia bausti. Jeigu pravaikštą padariusį žmogų atleidžia iš darbo be jokio įspėjimo, vadinasi, ir juos reikia vyti lauk. Tegul iš tokių atima mandatus.

Valė DAUBARIENĖ,
pensininkė:

– Negalima daryti pravaikštų. Kaip kiekvienas žmogus turi atsakyti už savo darbą, taip ir Seimo nariai turėtų atsakyti. Bausti tikrai reikėtų. Iš pradžių skirti įspėjimą, o paskui ir griežtesnę nuobaudą. Tiems, kurie visai nelanko, reikėtų atimti mandatus. Dabartinis Seimas prastai atrodo – daug blogiau nei ankstesnieji.

Vidmantas EGLINSKAS,
dirbantis privačioje įmonėje:

– Darbas yra darbas, atostogos yra atostogos. Per atostogas jie gali važiuoti kur nori, tačiau ne sesijų metu. Manau, geriausia bausmė – išskaičiuoti iš atlyginimo. Na, o jeigu tai nepadeda sudrausminti, po kokių trijų pravaikštų galima ir mandatą atimti.


Petras KERYS, UAB „Dujoda“
padalinio vadovas:

– Žinoma, negerai, kad Seimo nariai sesijos metu išvažiuoja. Tačiau juos galima suprasti. Žmonės negauna atostogų, o pailsėti juk kiekvienam reikia. Žiūrint iš kitos pusės, juk jeigu aš darbo metu kur nors išvažiuočiau pailsėti, man tai baigtųsi liūdnai. Manau, kad reikia bausti, diržą paimti. Pats geriausias diržas – piniginė nuobauda.

Bronislava MAŽRIMIENĖ,
AB „Lietuvos draudimas“
konsultantė:

– Labai blogai elgiasi tie Seimo nariai. Juk per rinkimus jie tiek daug žadėjo, o tik pradėję dirbti, jie iš karto užsinorėjo atostogauti. Jie privalo rūpintis žmonėmis: kurti darbo vietas, mokykloms, ligoninėms daugiau skirti pinigų. Dabar jie tik savimi rūpinasi.
Kiekvienas žmogus privalo atsakyti už savo veiksmus, todėl ir Seimo narius reikėtų bausti. Gal tiems pravaikštininkams iš viso neduoti atostogų kokius porą metų?


Kalbėjosi Virginija STEPONAVIČIENĖ
Nuotraukos Sigito STRAZDAUSKO

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*