Kaip vertinate paskolos ėmimo galimybę?

Viešosios nuomonės tyrimas parodė, kad šalies gyventojai dažniausiai ima paskolas komunaliniams mokesčiams apmokėti, maistui pirkti ar automobiliui remontuoti.
Apklausos duomenimis, gyventojai dažniausiai renkasi greituosius kreditus. Net 61 procentas respondentų, paklaustų apie alternatyvas paskolai iki 2 tūkst. litų gauti, įvardijo greitųjų kreditų bendroves. Ir tik 5 procentai pirmenybę  teikė turimoms santaupoms.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina paskolų teikimo paslaugą, kokiais tikslais ir kaip dažnai ja naudojasi.

Algimantas Lukauskas. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Algimantas Lukauskas, dirbo „ORLEN Lietuva“:
– Nuolat naudojuosi šia paslauga, tačiau nepiktnaudžiauju. Dažniausiai imu paskolas, norėdamas įsigyti didesnį pirkinį, nes sutaupyti nemažas sumas yra gana sudėtinga. Tad, esant galimybei, įsigyju pirkinius išsimokėtinai.
Esu prieš greituosius kreditus. Manau, kad, norint juos pasiimti, turėtų būti taikomi griežtesni apribojimai, tada gal ir patys gyventojai atsakingiau žiūrėtų. Greitieji kreditai yra patogu, bet kai pradedama tuo naudotis per dažnai, galima sulaukti rimtų problemų.

Feliksas Perminas. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

 Feliksas Perminas, pensininkas:
– Paskolų neimu ir niekada nesu ėmęs. Nors rimtesniems pirkiniams ir sunku sukaupti nemažą pinigų sumą, vis tiek nesu linkęs skolintis iš kitų. Nuolat kaupiu santaupas, o prireikus jomis ir pasinaudoju.

Bronislava Samsonova. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

 Bronislava Samsonova, pensininkė:
– Paskolos yra gerai, bet už jas reikia mokėti dideles palūkanas. Kai buvau jaunesnė, kartą teko imti paskolą, tačiau dabar šia paslauga nebesinaudoju.
Nors ir gaunu mažą pensiją, tačiau norėdama nusipirkti kažką naujo stengiuosi iš anksto taupyti. Tiek pati kaupiu santaupas, tiek dukrai patariu, nes daug geriau kažką nusipirkti, žinant, kad pats tam sutaupei.

Paulius Gedrimas. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

 Paulius Gedrimas, miškininkas:
– Pačiam dar nėra tekę imti paskolos, tačiau vertinu jas kaip būtiną dalyką. Jaunam žmogui,  pradedančiam kurti savo gyvenimą, tai gera išeitis, nes tiek neuždirbame, kad būtų įmanoma susimokėti už mokslą, įsigyti būstą ir visa kita, kas reikalinga gyvenimo pradžiai.
Tačiau nereikia tuo piktnaudžiauti ir tokiems pirkiniams, kaip kompiuteris, baldai ir kiti, paskolų imti nevertėtų.
Greitaisiais kreditais nepasitikiu ir pats tokių neimčiau, nes daug patikimiau, mano nuomone, paskolas imti iš stabilių bankų.

Vitalija Džiugienė. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

 Vitalija Džiugienė, (pareigų nenorėjo pasakyti):
– Esu žmogus, nemėgstantis niekam finansiškai įsipareigoti, todėl paskolų neimu. Jos yra geras dalykas, bet už tai reikia mokėti dideles palūkanas, todėl, norėdama nusipirkti kažką rimtesnio, taupau.
Vis dėlto sutaupyti yra sunku, todėl ir didesnius pirkinius įsigyju, atsižvelgdama į tai, kiek leidžia galimybės.

Akvilė Pocytė. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

 Akvilė Pocytė, studentė:
– Esu prieš paskolų ėmimą ir finansinį prisirišimą prie bankų vertinu neigiamai. Nei tėvai, nei giminaičiai šia galimybe nesinaudoja, tai įskiepyta ir man.
Šeimoje visada atsižvelgiame į galimybes. Jei yra pinigų, perkame, nėra – ne, o kažkam įsipareigoti visam gyvenimui nesinori.
Paskolas vertinčiau teigiamai nebent tada, kai jos reikalingos sumokėti už mokslus. 

Kalbino Monika Kriščiūnaitė

3 Atsakymai į “Kaip vertinate paskolos ėmimo galimybę?”

 1. Adrian Bayford parašė:

  Sveiki

  Ar jums reikia paskolos? Siūlome visų rūšių paskolas ir finansines paslaugas. Mūsų paskolos yra ilgos ir trumpos, su palankiomis palūkanų normomis. Mes siūlome 2% palūkanų normos paskolas, prašome susisiekti su mumis dėl išsamesnės informacijos per (lehmannschulz07@gmail.com)

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Gal ir gerai pasiimti paskola,jeigu staiga prireikia pinigu,bet tik zinant,kad galesi ir tuoj atiduoti.Bet geriau pasiskolinti is gero draugo be procentu.Taciau,kitiems tai iprasti imti ir imti,veliau slapstytis.Nukencia ir pats ir jo gimines.Reiketu grieztinti isdavima amenims,jei karta laiku negrazino…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Imti paskolą iš banko, tai tas pats, kas žiemą prisidirbti į kelnes. Iš pradžių, netgi šilta!..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*