3 įprasti debesų kompiuterijos naudojimo būdai

Yra daug būdų, kaip įmonės gali naudoti debesų kompiuteriją (angl. cloud computing), kitaip vadinamą debesiją, ir taip įgyti pranašumą. Nepaisant to, kad debesijos paslaugos yra palyginti naujos, kasdien jos tampa vis populiaresnės. Nuo startuolių iki korporacijų – įvairūs debesijos naudojimo būdai pateikia daugybę įvairių problemų sprendimų. Vis dar nesinaudojate tokiomis paslaugomis? Tuomet kviečiame iš arčiau susipažinti su pagrindiniais debesų kompiuterijos naudojimo būdais.

1. Failų saugojimas

Yra daug variantų, kaip galima saugoti ir pasiekti savo įmonės duomenis: standusis diskas nešiojamajame kompiuteryje, išorinis standusis diskas, naudojamas atsarginėms kopijoms kurti ir duomenų perdavimui, failų bendrinimas tinkle, USB atmintinės ir kita. Taigi, kodėl visgi verta rinktis duomenų saugojimą debesyje, kai yra tiek daug kitų parinkčių?

Pagrindinė to priežastis – galimybė lengvai pasiekti ir redaguoti failus iš bet kurio įrenginio. Tam jums reikalingas tik interneto ryšys. Naudodamiesi Baltic Amadeus teikiamomis debesų kompiuterijos paslaugomis turėsite saugią prieigą ir galimybę keisti mastelį, t. y. padidinti arba sumažinti saugyklą pagal savo poreikius ir biudžetą.

2. Atsarginis duomenų kopijavimas ir archyvavimas

Kibernetiniai nusikaltimai šiandieniniame pasaulyje yra dažnas reiškinys. Dideli duomenų pažeidimai įvyksta kone kasdien ir dalis iš jų įmonėms būna pražūtingi. Nors ilgą laiką buvo veiksmingi, tradiciniai atsarginių kopijų kūrimo metodai gali kelti grėsmę šiuolaikiniam verslui. Išeitis – debesimi pagrįstas atsarginis duomenų kopijavimas ir archyvavimas. Tai lengvai įdiegiamas ir maksimalų duomenų saugumą užtikrinantis sprendimas.

3.  Didžiųjų duomenų analizė

Didieji duomenys (angl. big data) – tai žmonių ar mašinų sukuriami dideli duomenų kiekiai, tokie kaip pirkimo sandorių duomenys, naudojimosi socialiniais tinklais įpročiai, interesai ir pomėgiai, padėties nustatymo sistemų, pavyzdžiui, GPS, signalai. Jų rinkimas labai svarbus kiekvienam verslui. Vienos įmonės tai daro tam, kad atrastų naujų verslo augimo galimybių, kitos – ieškodamos sudėtingų problemų sprendimų.

Visgi rinkti ir analizuoti didžiuosius duomenis nėra lengva. Tam reikia didžiulių skaičiavimo išteklių, kurie daug kainuoja. Pagrindinis debesų kompiuterijos pranašumas šiuo atveju yra tas, kad išteklius prieinate ir už juos mokate tik tada, kai jums šių reikia. Naudojantis debesija, didelių duomenų analizė yra paprasta, naudinga ir nebrangi.

Vis dar svarstote, ar verta pradėti naudotis debesų kompiuterijos paslaugomis? Tikimės, kad šis straipsnis jums padės apsispręsti. Tai dar toli gražu ne visi debesijos naudojimo būdai. Susisiekite su šios srities profesionalais ir sužinokite daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto