Administraciniai protokolai – beveik 1500 gyventojų

Pernai mažeikiškiams buvo skirta beveik 50 tūkstančių baudų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Prevencinio poskyrio pareigūnai pažymėjo, kad gerokai padaugėjo nubaustųjų už girto pasirodymą viešoje vietoje bei tėvų valdžios nepanaudojimą nusižengusių vaikų atžvilgiu.

Skirta 50 tūkstančių litų baudų

Pernai rajono Policijos komisariato prevencinio poskyrio pareigūnai pradėjo administracines teisenas 1416 asmenų, tai yra tik vienu daugiau negu 2010 metais. Šiems gyventojams per metus buvo skirta beveik 54 tūkst. litų administracinių baudų.
Prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas informavo, kad dažniausiai pareigūnai pernai baudė už girto pasirodymą viešoje vietoje – už šį nusižengimą baudos skirtos pusei tūkstančio žmonių (užpernai šis skaičius siekė 392). 144 mažeikiškiai buvo nubausti už tėvų valdžios nepanaudojimą nusižengusių vaikų atžvilgiu, 96 baudas gavo už pasipriešinimą teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams, 114 mažeikiškių nubausta už triukšmavimą neleistinu laiku.

Už prostituciją bausti penki

Visų kitų administracinių pažeidimų skaičius, lyginant su 2010 metais, pernai buvo daugmaž vienodas: už naminės degtinės laikymą nubausta 70 asmenų, už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis baudos skirtos 18 mažeikiškių, už smulkų chuliganizmą, kuris didelio pavojaus visuomenės nariams nesukėlė, bausmės skirtos 73 gyventojams, už rūkymą neleistinose vietose baudas turėjo sumokėti 31 mažeikiškis.
Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad už vertimąsi prostitucija ar atlygintinu naudojimusi prostitučių paslaugomis pirmą kartą skiriama nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų bauda. Pernai prevencinio poskyrio pareigūnai už šį nusižengimą nubaudė penkis gyventojus, tuo tarpu užpernai už tai buvo baustas tik vienas žmogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto