Gydymo įstaigos palaipsniui atnaujina darbą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose ir mažeikiškiai jau gali „gyvai“ konsultuotis su gydytojais, po truputį atnaujinamos planinės operacijos, procedūros, kitos medikų paslaugos.
Planus dėl paslaugų atnaujinimo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) pateikė 14 Mažeikiuose įsikūrusių gydymo įstaigų. Tačiau duris ligoniams atvėrusios pirminio ir antrinio lygmens sveikatos priežiūros įstaigos dar dirba nevisu pajėgumu, pacientų srautai kontroliuojami.
Įstaigų administracijos numatė priemones, kurios padėtų užtikrinti pacientų ir darbuotojų saugumą.

Apskrityje daugiausia

NVSC Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė pastebėjo, kad planus dėl planinių paslaugų atnaujinimo rajono sveikatos priežiūros įstaigos centrui teikia jau nuo gegužės 4 d. Pirmąją savaitę jų gauta 10, šią savaitę – dar šeši.
Dauguma planų apima veiklos atnaujinimą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kur teikiamos vienos srities (vieno gydytojo) konsultacijos. Iš didesnių įstaigų planus pateikė VšĮ Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras, UAB „Medikvita“, UAB „MediCa klinika“, UAB „Žemaitijos diagnostikos centras“.
Viešosios įstaigos: Mažeikių ligoninė ir Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras – tvirtino po du planus – dėl ambulatorinių bei stacionarių paslaugų.
Telšių departamento „Santarvei“ pateikti duomenys byloja, kad iki ketvirtadienio daugiausia planų dėl paslaugų atnaujinimo sveikatos priežiūros įstaigose NVSC sulaukė iš Mažeikių.

Turi laikytis reikalavimų

G. Ligeikienė pabrėžė, kad įstaigos atnaujinti veiklą gali tik po to, kai atlieka sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytus veiksmus. Tai svarbu, siekiant užkirsti kelią plisti COVID-19.
Kiekviena įstaiga pagal savo infrastruktūrą plane turi apskaičiuoti, kiek maksimaliai per dieną gali priimti pacientų, įvardyti konsultacijoms ir procedūroms reikalingų kabinetų skaičių, numatyti jų užimtumo ir dezinfekcijos tvarką.
Taip pat plane turi būti numatyti detalūs įstaigos ir personalo veiksmai, jei gydymo įstaigoje būtų identifikuotas koronaviruso infekcijos atvejis. Atnaujinus paslaugas, prioritetas turi būti teikiamas nuotoliniam paslaugų teikimo būdui, o tiesioginis kontaktas su pacientu būtų tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.
Keičiasi ir registracijos pobūdis: gydymo įstaigos registratūra registruoja tik dėl nuotolinių paslaugų, o dėl tiesioginio kontakto konsultacijos pacientą turi registruoti pats gydytojas arba slaugytojas.
Numatoma, kad gydymo paslaugas turi teikti minimalus specialistų skaičius, būtinas paslaugai suteikti. Keliose gydymo įstaigose dirbantis medikas, vengiant kryžminės taršos, visur, kur turi tiesioginių kontaktų, dirba ciklais.
Be to, prie kabineto durų laukti gali ne daugiau kaip 1 pacientas, paslaugos turi būti teikiamos griežtai joms paskirtu laiku. Pacientas įleidžiamas, likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito. Laukiantys pacientai privalo laikytis saugaus 2 metrų atstumo.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto