Audinių augintojams nerimą kelia ne tik koronavirusas

Nuotr. iš praėjusių metų asmeninio archyvo

Koronaviruso infekcija neaplenkė ir kai kurių mūsų šalies audinių ūkių. Dėl savo žvėrelių nerimauja ir vienintelis mūsų rajone audinių augintojas Albinas Balčiūnas.
Verslininkas imasi visų įmanomų saugos priemonių, kad nuo šio pavojingo viruso apsaugotų savo fermas. Tam prireikė papildomų išlaidų, tačiau ūkininkas suvokia, kad koronavirusui įsisukus nuostoliai būtų kur kas didesni.
Nemažiau nei koronavirusas nerimą audinių augintojams kelia ir Seime pasireiškusios iniciatyvos Lietuvoje uždrausti kailinių žvėrelių auginimą.

Sugriežtinta kontrolė

Viekšnių seniūnijos Kegrių kaime ūkininkaujantis A. Balčiūnas – vieno iš seniausių Lietuvoje audinių ūkių savininkas. Šiuos žvėrelius jis pradėjo auginti beveik prieš ketvirtį amžiaus, įsigijęs buvusio kolūkio fermas. Dabar A. Balčiūno ūkyje – 30 tūkst. veislinių žvėrelių.
Ūkininkas stebi situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, žino, kokius nuostolius gali sukelti koronavirusas.
Pavyzdžiui, Danija, kitos šalys, siekdamos užkirsti kelią ligai plisti, ėmėsi drastiškų priemonių – buvo išnaikinti milijonai šių kailinių žvėrelių.
COVID-19 ligos atvejų jau nustatyta ir mūsų šalies Jonavos, Radviliškio, Kauno audinių ūkiuose. Tokių drastiškų priemonių – imti masiškai gaišinti šiuos žvėrelius – Lietuvoje neplanuojama, tačiau sustiprinta kailinių žvėrelių fermų kontrolė, akcentuojamas privalomas ir besąlyginis prioritetas – biologinio saugumo ir asmens higienos priemonių laikymasis ūkiuose.
Vertinant ir valdant COVID-19 infekcijos plitimo riziką, Lietuvoje galioja draudimas įvežti gyvas audines iš 9 šalių, kuriose koronavirusas buvo nustatytas žvėrelių ūkiuose: Danijos, Švedijos, Graikijos, Ispanijos, Olandijos, Italijos, Prancūzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados.

Laikomasi reikalavimų

A. Balčiūnas „Santarvei“ sakė sulaukiantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos gydytojų-inspektorių apsilankymo, kurie ne tik kontroliuoja, kaip laikomasi saugos priemonių reikalavimų, tačiau ir konsultuoja, pataria. Kilus įtarimų dėl žvėrelių ligų, tarnybos laboratorijoje atliekami tyrimai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto