Buvęs mažeikiškis kreipėsi į Strasbūrą

Atsisakymas pūsti į alkoholio matavimo prietaisą buvusiam mažeikiškiui kainavo tris tūkstančius litų ir atsisveikinimą su vairuotojo pažymėjimu trejiems metams. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Buvęs mažeikiškis teisybės pradėjo ieškoti, sulaukęs Mažeikių rajono apylinkės teismo sprendimo. Už vengimą alkoholio matavimo prietaisu pasitikrinti blaivumą, jam buvo skirta trijų tūkstančių litų baudą ir trejiems metams atimta teisė vairuoti transporto priemones.
Dvidešimt trejų metų vaikinas su tokiu sprendimu sako nesutinkąs, nes apie jo blaivumą bylojanti medikų išduota pažyma.

Atsisakė pūsti

Buvęs mažeikiškis Vytautas Ruchanskis, dabar gyvenantis Klaipėdoje, tvirtino, kad tą lemtingą 2011-ųjų vasaros dieną buvo visiškai blaivus. Kaip įrodymu vyriškis vadovaujasi medikų pažyma,  kurioje teigiama, kad alkoholio kiekis jo kraujyje tądien neviršijo leistinų normų. Tačiau šalies teismai šios pažymos nepripažino kaip įrodymo.
Dvidešimt trejų metų vaikinas prisiminė, kad užpernai vasaros pabaigoje dirbant restorane  „Pegasas“ jam pagal užsakymą teko vežti šeimyninę picą, kurią skubėjo pristatyti.
Pasak V. Ruchanskio, būtent dėl skubėjimo jis nepastebėjęs už gretimo namo stovėjusių policijos pareigūnų, kurie jį sustabdė. Buvęs mažeikiškis „Santarvei“ sakėsi tiksliai nežinąs, kodėl būtent jo automobilis buvo sustabdytas.
„Turbūt buvo reidas, kai tikrinami visi vairuotojai iš eilės. Pasiūlius pūsti  į alkotesterį, atsisakiau, nes jo pūtimo vamzdelis jau buvo panaudotas ir apseilėtas“, – sakė jaunuolis.
Jis tvirtino iš aplinkinių žinojęs, kad jei papūsi į jau nors kartą kito žmogaus pūstą alkoholio matavimo prietaisą, tai jis būtinai parodys, kad esi vartojęs alkoholio. Todėl esą jis ir atsisakęs pūsti į alkotesterį.

Teismas nepripažino pažymos

Pažįstamas teisininkas V. Ruchanskiui paaiškinęs, kad vairuotojas turi teisę atsisakyti tikrintis alkoholio matuokliu, tačiau per vieną valandą privalo kreiptis į bet kurios medicinos įstaigos laboratoriją ir duoti kraujo blaivumui patikrinti.
V. Ruchanskis suspėjo laiku duoti kraujo blaivumui patikrinti. Atsakymas buvo jo naudai – alkoholio kiekis kraujyje neviršijęs leistinos normos.
Kaip vėliau paaiškėjo, visos šios pastangos buvo nereikalingos – teismas vaikiną nubaudė kaip girtą vairuotoją.

Kokie tolesni įvykiai ir motyvai paskatino V.  Ruchanskį teisybės ieškoti Žmogaus teisių teisme, skaitykite antradienio „Santarvėje“.

One Reply to “Buvęs mažeikiškis kreipėsi į Strasbūrą”

  1. keista parašė:

    kažkas čia ne taip. Kiek esu pūtęs, nieko panašaus nebuvo: alkotesteris visada švarus būdavo. Ir nieko blogo neparodydavo. O čia… Skęstantis ir už šiaudo griebiasi… gal šis padės? Duok, Dieve…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto