***PAPILDYTA*** Etikos sargai svarsto Daivos Šideikienės poelgį

Pranešimo informacijoje skelbiama, kad Daivos Šideikienės telefono numeris registruotas „Sauridos“ vardu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Etikos sargai aiškinasi, ar Tarybos narė Daiva Šideikienė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Komisija remiasi pranešimu, kad politikė galimai nenusišalino nuo klausimų, susijusių su bendrove „Saurida“, svarstymo. Šios bendrovės vardu registruotas Tarybos narės telefono numeris.

Atliekamas tyrimas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vyresnioji specialistė Ieva Petrokaitė „Santarvę“ informavo, kad dėl D. Šideikienės veiklos tyrimas pradėtas pagal Tarybos sekretorės Redos Guerrero pranešimą.
„Ji kreipėsi į komisiją, pateikdama informaciją, kad Daiva Šideikienė galimai turi asmeninių interesų, susijusių su šia bendrove (UAB „Saurida“ – red. past.). Kadangi pranešime buvo pateikta minimali informacija, komisija nusprendė, jog jos užtenka tyrimui pradėti, kad plačiau išsiaiškintų aplinkybes,“ – informavo pašnekovė.
Komisijos duomenimis, D. Šideikienė galimai nenusišalino svarstant minėtos bendrovės prašymą prie nuomojamo baseino priskirti rūsio patalpas. Nuo šių metų rugpjūčio šis klausimas nagrinėtas trijuose politikų posėdžiuose.
Ar Tarybos narė supainiojo viešuosius ir privačius interesus, paaiškės po etikos sargų atlikto tyrimo.

Nuo svarstymo nenusišalino

Seniai vieša paslaptis tai, kad D. Šideikienė yra „Sauridos“ generalinio direktoriaus Sauliaus Ranco pusseserė.
Tokia informacija viešojoje erdvėje ėmė plisti, kai šie mažeikiškiai per rinkimus balotiravosi kandidatais į savivaldą. Jie ir patys neslepia giminystės ryšių.
Vyriausioji tarnybos etikos komisija, atsižvelgdama į teisės aktus, yra priėmusi rezoliuciją dėl prievolės vengti interesų konflikto ir pareigos nusišalinti. Joje valstybės tarnautojams, tarybos nariams rekomenduojama nusišalinti nuo rengimo, svarstymo ir priėmimo sprendimų, susijusių su tiesioginės naudos gavimu sau ir artimiesiems.
Tiesa, kai praėjusiame Tarybos posėdyje buvo sprendžiama, ar rūsio patalpas priskirti prie „Sauridos“ nuomojamo baseino, D. Šideikienė nebalsavo, tačiau posėdžių salės nepaliko. Tarybos narė dalyvavo ir dviejuose komitetų posėdžiuose, kuriuose taip pat buvo svarstomas „Sauridos“ prašymas.
„Negalvojau, kad buvo koks pažeidimas. Komitetų posėdžiuose nebuvo balsuojama, sprendimai priimti bendru sutarimu, o Tarybos posėdyje Šideikienė nebalsavo. Tačiau gavome iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos raštą, kuriame paaiškinama, kad nusišalinant nuo klausimų svarstymo reikia palikti posėdžių salę“, – paklausus, kodėl tik praėjusią savaitę buvo kreiptasi į etikos sargus, paaiškino Tarybos sekretorė.

Pagalbos prašė ne pirmą kartą

R. Guerrero jau antrą kartą prašo sudrausminti D. Šideikienę. Rugsėjo mėnesį Savivaldybės tarybos Etikos komisijai ji apskundė Tarybos narę dėl Savivaldybės tarybos titulinio lapo ir herbo naudojimo tvarkos pažeidimo.
„Šideikienė savo skundams rašyti naudoja Tarybos blanką, kuriame yra herbas, Savivaldybės adresas. Skundai skrieja į įvairias institucijas. Susidaro įspūdis, kad Taryba siunčia skundus dėl savo sprendimų“, – situaciją komentavo Tarybos sekretorė.
Negeri dalykai paaiškėjo, kai Tarybą pasiekė šių institucijų pranešimai apie skundų nagrinėjimą ir pan.
Etikos komisija tąkart apsiribojo svarstymu.
Pagrindą kilti įtarimui apie politikės galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą davė pati D. Šideikienė, paprašiusi iš biudžeto išmokų už telefono pokalbius. Kai Savivaldybei pateikė sąskaitą, tada ir paaiškėjo, jog telefono numeris registruotas „Sauridos“ vardu.
„Įmonė pateikė paaiškinimą, kiek pinigų kurį mėnesį prakalbėta. Tačiau Savivaldybė neapmoka kitų, ne Tarybos narių vardu išrašytų sąskaitų“, – paaiškino R. Guerrero.

Vietinę komisiją ignoravo

Savivaldybės meras Antanas Tenys pripažįsta, kad kai kurias klaidas ar nusižengimus Tarybos nariai padaro dėl nežinojimo. Susitarta su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija dėl seminaro organizavimo Mažeikiuose. Mažeikiškiai turi iš anksto paruošti klausimus, toks seminaras planuojamas kitų metų pradžioje.
Meras neslėpė žinojęs apie R. Guerrero sprendimą kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Tam neprieštaravęs: jei yra pažeidimas, reikia aiškintis. „Nežinau, kodėl ten kreipėsi. Galėtų ir vietinė komisija tokius dalykus spręsti“, – pastebėjimui neprieštaravo meras.
Savivaldybės Etikos komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys prisipažino nežinąs situacijos aplinkybių.
„Manau, kad svarstant artimų ar tolimesnių giminaičių turtinius, finansinius reikalus Savivaldybės tarybos narys turi nedalyvauti svarstyme ar balsavime. Įtarimams dėl neetiško elgesio pasitvirtinus, jis turi būti svarstomas tos Savivaldybės tarybos, kuriai priklauso, Etikos komisijoje“, – savo nuomonę išsakė jos pirmininkas.

Tarybos narė išsiskiria skundais

Beje, D. Šideikienė ir anksčiau yra turėjusi reikalų su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija. Tada dar eilinei mažeikiškei apskundus, etikos sargams dėl kelionės į Angliją teko aiškintis buvusiam Savivaldybės merui Vilhelmui Džiugeliui.
Tarybos narė dėl to paties nusižengimo, kuriuo kaltinama ji pati, komisijai yra apskundusi ir kolegas.
Meras A. Tenys pajuokavo, kad skundų rašymais Mažeikiai išsiskiria iš kitų rajonų. Tokių apibendrinimų meras girdėjęs lankydamasis ministerijose, kitose institucijose.
Niekam ne paslaptis, kad šitaip Mažeikius „garsina“ ir D. Šideikienė. Mažeikiškė skundais, paklausimais jau yra užvertusi Savivaldybę. Vien per 2010 metus Savivaldybė gavo 357 prašymus, arba vidutiniškai po vieną per dieną. Per penkerius metus ir vienuolika mėnesių Savivaldybėje registruota šiek tiek per tūkstantį D. Šideikienės prašymų, skundų, paklausimų.
Valdžios vyrai suka galvas, kaip sutramdyti D. Šideikienę, nes ir išrinkta į savivaldą „skundų rašytojos“ užsiėmimo ji nemeta. Šiais metais Savivaldybė gavo net 330 įvairaus pobūdžio raštų, 260 ji parašė jau tapusi Tarybos nare.
Tikimasi, kad galbūt nuo „neesminių“ paklausimų, trukdančių Savivaldybės darbuotojų darbą, išgelbės šios kadencijos patvirtintas Tarybos veiklos reglamentas, kuriame, kaip niekada anksčiau, daug vietos skirta paklausimams.
„Jeigu informacija bet kokia forma yra viešai paskelbta, nebūtina atsakyti į paklausimus, susijusius su ja. Taip pat negalima atsakinėti į klausimus, jeigu norima išgauti komercinę įmonių paslaptį ir panašiai“, – esminius pasikeitimus paaiškino meras A. Tenys.

14 Atsakymų į “***PAPILDYTA*** Etikos sargai svarsto Daivos Šideikienės poelgį”

 1. Jo, parašė:

  Trys vienatvės su Daiva Ši. Linksmų šventų Kalėdų ir gražių Naujųjų metų, Neosovietine Nomenklatūra, ir babkių lengvų ir nekvepiančių bei kyšių saugių!

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  Nuoširdžiai dėkoju už sveikinimus. Linkiu visiems sėkmės ir gražių švenčių !

 3. keista ir d-žiugu parašė:

  kad Daiva ramiai reaguoja, jokio komentaro… tik palinkėjimas. Tai sveikinu Daiva. Ir su artėjan čiomis šventėmis.

 4. s parašė:

  viska supratau tik nesupratau o ko cia rancas reiskiasi ne ji gi svarstys o jo giminaite ar jis jau i advokatus isirase o amzina teisybes ieskotoja pati uzlipo ant savo greblio kitus skusdama poniute pati turi but krikstoline deja taip yra

 5. Vejas parašė:

  Dėkui Daiva, kad sujudini tuos klerkus užsisėdėjusius. Džiaugiuosi, kad balsavau už tave,aišku, kad esi neparanki tiems 60,70-čiams, kurie metų metais sėdi ir tiek… Taryboje reikia naujų, jaunų piliečių, kurie dirbtų Mažeikiams, o ne tik naudotusi privilegijomis. Daiva, laikykis, tu ne Lidžius, Tau pastabos nepakas…

 6. Saulius Rancas parašė:

  Sveiki,
  noriu visiem pareikšti kas žino ar nežino, ar nenori žinoti, ar apsimeta kvailiais, kad nežino , o ypač noriu pabrėžti buvusiems ir esamiems tarybos nariams, kad p. Daiva Šideikienė yra mano giminaitė (tikra puseserė), ir jei turite kokių tai klausimų kurie jus neramina, tai nedvejodami galite rašyti man tiesiogiai į mano asmeninį elektroninį paštą saulius@saurida.lt , ar siųskite raštu Montuotojų g.Nr.8. Mažeikiai. Būtinai atsakysiu kiekvienam nedvejodamas ir be jokių užuolankų, nes kiek suprantu Santarvė kaip nepriklausoma spauda nebegali veikti, nes ji nesugeba, ar nenori surinkti pilnos informacijos apie Mažeikiečiams rūpimus klausimus ir objektyviai aprašyti, ir rašo kažkam naudingus, tendencingus straipsnius, ir taip bandydami paveikti mano manymu daug kam nepalankę tarybos narę p. Daivą Šideikienę už jos skundus ar raštus, kurie daug kam neleidžia ramiai miegoti, dėl savo padarytų ar daromų nusižengimų. MANO NUOMONĖ DĖKA JOS SURAŠYTŲ SKUNDŲ, DAUG KAS NEBEGALI SAVIVALIAUTI IR PRIVALO LAIKYTIS IR DIRBTI PAGAL GALIOJANČIUS ĮSTATYMUS.

  O jei kyla klausimai dėl:
  1.Baseino ir rūsio nuomos.
  2.Suskystintų dujų tiekimo.
  3.Šilumos kainų kilimo.
  4.Mokyklų šildymo.
  5.Mažeikių sporto centro veiklos ir pinigų švaistymo, bei galimo BANKROTO.
  6.Bei kitais jums rūpimais klausimais.

  Tikiuosi, kad Santarvė neištrins mano komentaro, ir priims kritiką, o jei ištrins, vadinasi Lukašenkos valdymas yra įvestas Santarvėje.

 7. to abc parašė:

  Niekas prie Šideikienės nesikabinėja,paprasčiausiai įstatymai rašomi visiems vienodi,nebent Šideikienė pristatytų medikų pažymą,kad yra nepakaltinama

 8. Naivuolis parašė:

  Petras, parašys ji tau. Apsimes lyg niekur nebuvo, toliau užsidėjusi nekaltumo akinius vaikščios po pasitarimus, posėdžius ir š… kur tik galės. Po tokių kaltinimų pasitraukti iš tarybos turėtų, bet tai padaryti gali tik sąžinę turintis žmogus. O kur čia tokį rasi?

 9. abc parašė:

  Nežino kaip prisikabint prie Šideikienės, juokina ta guerrero :)Nepatinka, oi kaip nepatinka, kad tarybos narė teisybės ieško, o prikibt nelabai kaip yra :) Daugiau reikia tokių kaip Šideikienė, gal Mažeikių valdžia dirbt kaip reikia pradėtų :) O tai daug kalbų, o darbų mažoka…

 10. Petras parašė:

  O aš norėčiau ,kad ji pati parašytu kaip yra iš tikro,nes čia šmeižti gali bet kas..

 11. cha cha, parašė:

  Šideikienė pusbroliui buvo dosni ir pildama degutą ant ko netingi,pati pamiršo prikibusią smalą nusivalyti.
  Tariamos teisybės ieškotojai tokia negarbė.Dabar visi oponentai,patekę į Šideikienės akiratį galės atsakyme naudoti sąvoką:O PATI SMALĄ AR NUSIVALEI ?
  Praktiškas patarimas susireikšminusiai Šideikienei:Nekask duobės kitam,nes pati įkritai į ją ir jau ne pirmą kartą.

 12. Apolinaras parašė:

  labai aktyvi, karšta, veikli, sugebanti uždegti kitus, ambicinga,nepakanti savo priešams… taip būtų galima tęsti Daivutės charakterio ypatybes. Aš už Ją balsavau ir dar balsuosiu.

 13. Marka parašė:

  Sveiki visi, labai džiaugiuosi, kad yra tokia tarybos narė, be abejo aš už ją balsavau ir nematau nieko gėdingo. Nes ji pradėjo judinti užsisėdėjusius nuo neatmenamų laikų tarybos narius, savivaldybės klierkus, kurie net neįsivaizduoja ką reikėtų daryti netektu savo siltos vietelės. Todėl kiek imanydami juodina Šideikienę. O labiausiai pikta kad jei nieko padaryti negali. O jos bijo, ligone vadina, balta bilieta prašo parodyti…. tai tik rodo kokie silpni prieš ją yra. O ji nė vieno neįžeidineja ir toliau DIRBA. Labai gerai, tokios profilaktikos savivaldybei seniai reikejo.

 14. oho parašė:

  Kiek daug artimo meilės mūsų krašte:)) Tiesiog švytime adventine ramybe ir susitaikymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto