Gimnazistai ir jų mokytojai dalyvavo sveikatingumo projekte

Projekto dalyviai prie Karališkos Vavelio pilies. Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Lapkričio 5–11 dienomis Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė kartu su partneriais iš Portugalijos, Slovakijos, Lenkijos bei Italijos mokyklų antrus metus dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte „Sveika gyvensena ir žalingi paauglių valgymo įpročiai“.
Projektu organizuojami skirtingų šalių jaunimo mainai, siekiant tobulinti jaunų žmonių kompetencijas aktualia sveikos gyvensenos tema. Taikant neformaliojo ugdymo metodus, bendraujant mokomasi, atrandami kultūriniai panašumai ir skirtumai.
Šį rudenį projekto dalyviai iš penkių valstybių vyko į susitikimą Lenkijoje, Krokuvos Marijos Sklodovskos-Kiuri licėjuje.
Projekto dalyvius Krokuvoje pasitiko šilta rudeniška saulė, o puiki nuotaika lydėjo visą savaitę.
Dalyvavome įvairiose veiklose mokykloje. Pirmiausia Italijos, Portugalijos, Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos mokiniai ir mokytojai pasveikino vieni kitus, įvairiai pristatydami savo šalis: liaudies daina, tradiciniu šokiu ar suvaidinta savo krašto legenda. Vyko konkursas „Sveiki užkandžiai mokykloje“, kur šalių atstovai gamino, skanavo ir vertino sveikiausią, greitai paruošiamą, negendantį ir, žinoma, skaniausią užkandį. Džiugu, kad mūsų gimnazisčių iškepti „Sveikuolių sausainukai“ „laimėjo“ III vietą.

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Sveiko ir nesveiko maisto poveikį sveikatai bei savijautai aptarėme komiksų pristatymuose. O viską vainikavo mokinių sukurtas tarptautinis dekalogas apie sveiką gyvenseną. Netrūko nei darbinio šurmulio, nei smagių pašnekesių…
Šeimininkai supažindino su savo mokyklos erdvėmis, švietimo sistemos ypatybėmis. Mokiniai dalyvavo istorijos, matematikos, tikybos, lenkų kalbos, biologijos pamokose. Buvome pakviesti dalyvauti iškilmingoje Lenkijos nepriklausomybės 100-čio minėjimo šventėje.
Visus sužavėjo nuostabus Krokuvos miestas, autentiškas Zakopanės kraštas, lenkiški patiekalai ir, žinoma, žmonės, kurie leido mums pažinti savo nuostabią gamtą, melodingas dainas, bendravimo kultūrą, puoselėjamas tradicijas.
Savaitė prabėgo lyg akimirka…
Paskutiniame susitikime projekto koordinatoriai aptarė tolimesnes veiklas ir su nekantrumu laukia vizito į tolimąją Portugaliją.

Lina VIČIULIENĖ,
Projekto dalyvė, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos
biologijos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto