Kol kas Mažeikiai – miestas be kino teatro

Prieš kelerius metus užsidarė paskutinis Mažeikiuose veikęs privatus kino teatras „Eos“. Apie naujo kino teatro atidarymą mūsų mieste kol kas nekalbama.
Neaišku, ar šiuo metu tokio pobūdžio pramoga mažeikiškiams iš viso reikalinga. Aišku tik viena – kol kas Mažeikiai yra miestas be kino teatro.UŽDAROMI DĖL ŽIŪROVŲ TRŪKUMO
Prieš daugelį metų mažeikiškiai filmų žiūrėti eidavo į senamiestyje buvusį kino teatrą „Draugystė“. Vėliau mikrorajone atidarytas naujas kino teatras „Eglė“, kuriame filmai buvo demonstruojami dviejose salėse. Pamažu žiūrovai iš kino teatro ėmė dingti, todėl jo išlaikymas tapo nuostolingas. Taip „Eglė“ virto mugės patalpomis.
Tuometinių naftininkų kultūros rūmų mažojoje salėje atidarytas privatus modernus kino teatras „Eos“. Bet dėl žiūrovų stokos šį kino teatrą jo savininkui tapo sunku išlaikyti, ir jis buvo uždarytas.
Buvusi salė šiuo metu yra Savivaldybės kultūros centro nuosavybė.

GALIMYBĖS NEATMETA
Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė yra tos nuomonės, kad Mažeikiams, kaip nemažam miestui, kino teatras vis dėlto reikalingas. Idėjos mažojoje salėje vėl rodyti kiną, pasak direktorės, nė nebuvo, kadangi tam nėra jokių galimybių. Šiuo metu mažoji salė pritaikyta kultūros centro reikmėms: čia vyksta kameriniai koncertai, repetuoja daugelis kolektyvų, kartais salė išnuomojama įvairiems renginiams.
Teko atlikti šiokius tokius pakeitimus, pertvarkyti elektros instaliaciją, šiuo metu baigiamas scenos remontas.
K. Kinčienė neatmeta galimybės, kad toje salėje vėl kada nors būtų galima rodyti filmus.

REIKALINGOS DIDELĖS LĖŠOS
Norint atkurti kino teatrą, tektų investuoti nemaža lėšų, kadangi šiuolaikinio kino demonstravimo aparatūra labai brangiai kainuoja. Iš kultūros centro lėšų, anot direktorės, tokios aparatūros niekada nenupirksi. Tai būtų galima padaryti tik tolimoje ateityje, įtraukus kino teatro įkūrimą į ilgalaikę renovacijos programą.
Direktorė pasakojo, kad statant prekybos centrą „IKI“, būta idėjos jame įrengti pramogų centrą su nedidele kino sale, bet šios idėjos kol kas atsisakyta, kadangi buvo nuspręsta, jog šio sumanymo būtinybė dar nepribrendusi.
„Net apskrityje nelabai ką turim. Tai nepelninga verslo šaka, bet reikalinga“, – samprotavo K. Kinčienė.

ŽIŪROVAI NESUSIGUNDĖ
Kad kino teatras miestui iš esmės reikalingas, pritarė ir Kultūros centro direktorės pavaduotoja Elena Driaučiūnaitė. Kai veikė kino teatras „Eos“, ji kaip tik dirbo tame pat pastate, tad matydavo, kiek žmonių susirinkdavo į filmus. „Kai buvo kinas, niekas į filmus nėjo“, – sakė E. Driaučiūnaitė.
Kino teatro savininkas stengėsi privilioti žmones įvairiausiais būdais: įrengta salė su puikia aparatūra, žmonių patogumui buvo atidaryta ir kavinė. Pavaduotojos nuomone, įtikti žiūrovams šiais laikais būtų dar sunkiau, kadangi daugelis naujausius filmus pasižiūri per namų kino įrangą. Pasak E. Driaučiūnaitės, daugiausia žiūrovų susirinkdavo tik demonstruojant labai gerus filmus. Populiariausias kino teatras buvo tik tarp vaikų. Į dieninius seansus susirinkdavo nemažai jaunųjų žiūrovų.

KINAS – PRIEDAS PRIE PRAMOGŲ CENTRO
Mažeikių savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėja Angelė Rupkutė sakė, kad šiais laikais kinas – brangus verslas, tad niekas nesiryžta į jį investuoti lėšų. Net didžiuosiuose miestuose į kino filmus žmonės nelabai veržiasi, nes dabartinės technologijos leidžia pažiūrėti kinus ir namuose.
Darydama apklausą dėl kino teatro reikalingumo mūsų mieste, A. Rupkutė priėjo prie išvados, kad kino labiausiai trūksta moksleiviams. „O kai buvo kino teatras, į filmus dažniausiai ateidavo 6–8 žmonės“, – teigė skyriaus vedėja.
Jos nuomone, nedidelę kino salę būtų galima įrengti kaip priedą prie pramogų centro, tik kol kas vargu ar koks verslininkas ryžtųsi tai daryti.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto