Komunalininkai Tarybą gąsdina nuostoliais,politikai siūlo pinigus susirinkti prie nelegalių sąvartyn

Artimiausiame Tarybos posėdyje politikai turės rinktis vieną blogybę iš dviejų: kelti komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo įkainį gyventojams ar pasmerkti UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ nuostolingai veiklai. Tarybos nariai abejoja, ar ši įmonė padarė viską, kad išsitektų dabartiniuose tarifuose. Juolab iki šiol su beveik puse Mažeikių miesto individualių valdų savininkų nėra sudaryta komunalinių atliekų tvarkymo sutarčių. ARGUMENTAI
NESIKEIČIA

Šią savaitę Ekonomikos, finansų ir vietos ūkio komitetui buvo pateiktas sprendimo projektas dėl komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo įkainio patvirtinimo.
UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ pageidauja, kad nuo birželio 1 dienos kiekvienas Mažeikių miesto daugiabučių namų gyventojas už šiukšlių išvežimą kas mėnesį mokėtų po 2,29 Lt (dabar – 2,04 Lt). Jeigu sprendimo projektas būtų patvirtintas, Mažeikių miesto individualių valdų savininkams komunalinių atliekų tvarkymo įkainiai būtų pakelti iki 6,86 Lt (dabar – 6,12 Lt). Šiukšlių išvežimas brangtų ir Mažeikių rajono kaimų bei miestelių gyventojams.
Šiek tiek mažesnis komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo tarifas Taryboje buvo svarstytas kovo mėnesį. Tačiau tąkart politikai nepasidavė įtikinėjimams, kad šiukšlių išvežimo įkainius būtina kelti, nes dėl išaugusių kuro bei darbo užmokesčio sąnaudų Mažeikių komunalinis ūkis patiria nuostolių.
Tie patys argumentai Ekonomikos komiteto nariams buvo pateikti ir pirmadienį. Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa įspėjo, kad, nepadidinus įkainio, iki metų pabaigos Mažeikių komunalinis ūkis gali patirti 80 tūkst. litų nuostolį.
„Kuo mažesnis laiko tarpsnis lieka iki metų pabaigos, tuo tas tarifas turėtų didėti. Kitu atveju įmonė negalės pelningai baigti metų“, – akcentavo vedėjas.
SUABEJOTA
RINKOS PLĖTRA

Ekonomikos komiteto pirmininkas, socialdemokratas Gintautas Šmaižys teigė negalįs suprasti, kodėl Mažeikių komunalinio ūkio vadovai nuolat kalba apie padidėjusias kuro kainas, išaugusį darbo užmokestį, tačiau visiškai neužsimena, kaip per tą laikotarpį, kai paskutinį kartą buvo didinti komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo įkainiai, išsiplėtė rinka.
Politikas teigė gavęs nemažai skundų iš Mažeikių rajono gyventojų, kuriuose nurodoma, jog žmonės pageidauja sudaryti komunalinių atliekų išvežimo sutartis, tačiau nesulaukia agentų iš Komunalinio ūkio.
UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Cydzikas patikino, kad „be jokios abejonės rinka plečiasi kiekvieną dieną“.
Pasakęs šią frazę, įmonės atstovas kažkodėl prarado optimistinį nusiteikimą ir pareiškė, jog jau kuris laikas norinčių sudaryti sutartis atsiranda vis mažiau.
„Šiandien manome, jog šimtu procentų esame viską padarę, kad ir privatūs, ir juridiniai asmenys sudarytų sutartis. Dėl to mieste yra devyniasdešimt procentų, o rajone – apie šešiasdešimt penkis procentus gyventojų, kurie naudojasi Savivaldybės tarybos patvirtinta atliekų tvarkymo sistema“, – pareiškė K. Cydzikas.
Būtina pastebėti, kad direktoriaus pavaduotojas į šiuos skaičius pažvelgė, švelniai tariant, labai politiškai. Mat daugiau nei 30 tūkst. mūsų miesto gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose. Jie ir be sutarčių privalo mokėti už komunalinių atliekų tvarkymą.
Tuo tarpu 10 tūkst. mažeikiškių gyvena individualiose valdose. Iš jų tik šiek tiek daugiau nei pusė naudojasi Komunalinio ūkio paslaugomis.
Likusi privačių namų savininkų dalis šiukšles veža į daugiabučių namų konteinerius, nelegalius sąvartynus ar pamiškes.
„Yra gana puikus būdas sudaryti sutartis su tais, kurie vengia tai daryti. Šeštadieniais, sekmadieniais pabudėkite prie nelegalių sąvartynų ir pamatysite, kiek atsiras norinčių vietoje baudos mokėjimo sudaryti sutartį“, – ragino G. Šmaižys.
RAMINIMAI
TIKSLO
NEPASIEKĖ

A. Žiulpos teigimu, šių metų pradžioje Komunalinio ūkio agentai lankėsi pas daugelį Mažeikių rajono miestelių ir kaimų gyventojų. Tačiau pasisekė sudaryti tik 72 naujas viešąsias sutartis.
„Žmonės raštu turėjo paaiškinti, kodėl atsisako tai daryti. Paaiškinimai buvo labai įvairūs. Vieni teigė, jog visas atliekas užkasa sode, kiti sudegina, išmeta į kaimyno ar miesto konteinerius. Visus tuos paaiškinimus išdalijome seniūnijoms, kad jie, pasitelkę Gamtos apsaugos agentūrą, nueitų pas juos ir paaiškintų, jog taip daryti negalima. Tačiau reikia pripažinti, kad tų sutarčių sudarymo vajus tikrai dar nėra prasidėjęs“, – sakė Vietos ūkio skyriaus vedėjas.
Savivaldybės administracijos tarnautojas ramino, kad kitų metų pradžioje ši problema savaime išsispręs, nes turėtų būti įvesta vietinė rinkliava, kurią privalės mokėti absoliučiai visi Mažeikių rajono gyventojai.
Tarybos narių tokie raminimai nepaveikė. Jie pareikalavo, kad iki ateinantį pirmadienį vyksiančio Ekonomikos komiteto posėdžio UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ vadovai pateiktų tikslią ataskaitą, kaip per pastaruosius penkerius metus plėtėsi rinka, kiek surasta naujų klientų.
POLITIKAMS –
IŠBANDYMŲ METAS

Neetatinis vicemeras Jonas Siminkevičius priminė, kad UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ finansinėje ataskaitoje nurodoma, jog daugiabučių namų gyventojai įmonei yra skolingi beveik pusę milijono litų.
„Jeigu didinsime įkainius, atsiras daugiau gyventojų, nemokančių už paslaugą. Jie pamatys, kokie esate bejėgiai išieškant pinigus. Ar nebūtų tikslingiau pasirūpinti išieškojimu? Galbūt tada visai neprireiktų įkainio didinimo“, – svarstė Valstiečių liaudininkų sąjungos narys.
Ir šiuo klausimu K. Cydzikas nepristigo optimizmo. Esą dabar beveik 90 proc. gyventojų moka už komunalinių atliekų tvarkymą, o J. Siminkevičiaus minėta pusmilijoninė skola yra įsisenėjusi ir jokio poveikio įmonei neturinti.
Posėdyje dalyvavusi Seimo narė Audronė Pitrėnienė politikams priminė, kad naujos kadencijos Savivaldybės tarybos laukia dideli išbandymai – Savivaldybės įmonės viena po kitos pradėjo prašyti kelti kainas už gyventojams teikiamas paslaugas. Tarybos narių sprendimo laukia ir UAB „Mažeikių vandenys“.
„Suprantu, kaip sunku bus jums apsispręsti. Tačiau raginu gerai pagalvoti prieš priimant sprendimą. Ir prisiminti, kodėl jus žmonės išrinko“, – ragino Seimo narė.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauk.:Jei komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo įkainis nebus padidintas, Mažeikių komunalinis ūkis iki metų pabaigos planuoja patirti 80 tūkst. litų nuostolį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto