Konfliktas mokykloje: kas mušė – kas gynėsi?

Kalnėnų pagrindinės mokyklos vadovybės teigimu, šis atvejis – konfliktas tarp darbuotojo ir mokinio – mokykloje yra pirmas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kalnėnų pagrindinėje mokykloje susimušus mokiniui ir mokyklos darbuotojui, medikų pagalbos prireikė abiem konflikto pusėms. Šiuo metu dėl šio įvykio pradėti du ikiteisminiai tyrimai: vienas šešiolikamečio atžvilgiu, neva jis sumušė mokyklos darbuotoją, o kitas šio darbuotojo atžvilgiu – dėl galimo smurto prieš mokinį.
Sūnų ginantys tėvai teisybės ieško Švietimo ir mokslo ministerijoje bei vaikų teises ginančiose institucijose, o vietiniai švietimiečiai užėmė stebėtojo poziciją ir laukia teisėsaugos išvadų.

Apie konfliktą Kalnėnų pagrindinėje mokykloje policijai buvo pranešta gegužės 4-ąją. Pirminiais policijos duomenimis, incidentas mokykloje kilo apie dešimtą valandą ryto. Jo metu šešiolikmetis mokinys kumščiu sudavė smūgį į galvą 61-erių metų mokyklos darbuotojui. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo Mažeikių rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyriškis dėl patirto sužalojimo kreipėsi į medikus ir dvi dienas turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Vėliau jis grįžo į darbą, į mokyklą, kur ir dirba iki šiol.
Kita konflikto pusė, kaltinamo paauglio mama Irena (vardas pakeistas – aut. pastaba) konflikto esmę „Santarvei“ nupasakojo kiek kitaip. Moteris tvirtina, kad jos sūnus – ne užpuolikas ir ne smurtautojas, o atvirkščiai – nukentėjusysis, nes jis nuo suaugusio vyro tik gynėsi. Juliui po konflikto prireikė ne tik Mažeikių ligoninės medikų pagalbos. Iš ten su greitąja jis buvo išvežtas į Šiaulius, kur medikai jam nustatė smegenų sukrėtimą. Į namus paauglys buvo išleistas tik po keturių dienų bei savaitei gavo atleidimą nuo pamokų lankymo, kadangi turi būti ramybės būsenoje. Dar mėnesį paauglys negalės sportuoti.
Dėl Juliaus patirto smurto Irena taip pat kreipėsi į policiją. Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas patvirtino, kad yra pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Šiuo metu vyksta įvykio aplinkybių tikslinimas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

27 Atsakymai į “Konfliktas mokykloje: kas mušė – kas gynėsi?”

 1. Untuons parašė:

  petriukas mamai:
  -mama ar mes kile is bedzioniu?klause petriukas
  -nezinau,tetis nenorei pasakoja apie savo gimines bezdziones.

 2. Taja parašė:

  Labas rytas. Simute, jūs tikrai nesimokėte Kalnėnų pagrindinėje mokykloje, nes rašyti be klaidų mokykla išmoko. Rajone šauniausia mokykla. Pagal mokslo reitingus respublikoje ši mokykla 11 vietoje.Į pirmas klases užrašant mokinukus jau 2018- 2019mokslo metams nebėra vietų…

 3. Untuons parašė:

  Petriukas pasakoja savo suolo draugui:
  – Vakar tėtis mane du kartus lupo.
  – Už ką?
  – Pirmą kartą, kad parodžiau jam pažymių knygelę. Antrą už tai, kad pasakiau, jog tai jo pažymių knygelė…

 4. oi , oi parašė:

  blogai auklėjo sūnų, nors nežino kas ką mušo. Melagingi mokyklos parodymai, visai nedirbantis asmuo atsidūrė mokykloje… Čia tai jėga

 5. Rita parašė:

  Kokia teisybė yra, labai įdomu būt sužinot. Vat nesitiki tik, kad toks inteligentiškas žmogus kaip Sigitas galėtų pradėti muštynes – sudrausminti tikiu, taip, bet toliau…. O jau mama keistai aktyvi, gal sūnelis į mamą, vat tokie vaikeliai ir tyčiojasi iš varguolių mokytojų. Atsiprašau, čia ekspromtu mintys atėjo tokios. Sūnelio mama teisi tiek, kad gina savo vaiką kaip liūtė liūtukus. Tas būt normalu, ale tik auklėjimas vaiko nėra matomai geras….

 6. Neprivalomas parašė:

  Advokatu prisiveisė komentaruose, kad net šlykštu skaityt.

 7. abc parašė:

  ir vėl Kalnėnai…Ačiū Dievui, mano vaikui ten mokytis neteks…

 8. ? parašė:

  Ar straipsnyje pateikti duomenys visi teisingi? Ar tas 61 metų žmogus tikrai mokyklos darbuotojas? Kitais duomenimis tai mokytojos vyras, bet nedirbantis mokykloje. Tai kyla klausimas kaip jisatsidūrė klasėje, jei yra apsaugos sistema? kitas klausimas, tai kaip jis galėjo sumušti mokinį, jei yra ne mokyklos darbuotojas ir jei mokyklą saugo tvoros, kortelių praėjimo sistema? Išvada – kaltas pats mokinys, nes net apsaugos sistema nesaugo jo nuo to ko nusipelnė

 9. Įsitikinusi parašė:

  Nereiks, manau, laukt senatvės. Netikiu, kad ir dabar tėveliams ‘nesmogia’ lazda atgal. Kuo toliau, tuo ji skaudesne bus. Pamąstykite, tėveliai, darydami meškos paslaugą vaikui.

 10. artistams parašė:

  nežinot, matyt, kas yra šiuolaikinė mokykla ar apsimetate? Tuščiagalviai pritaria smurtui ir patyčioms, galvodami, kad mokykla “šventa karvė” ir tik mokinys kaltas. O iš valdininkų, šikančių viena s…bine, kitokio atsakymo ir nesulauksi.

 11. Nesuprantantis parašė:

  Gaila tų tėvelių-nepavydėtina bus jų senatvė… Bet kokiu atveju lazda visada atsisuka kitu galu. Taip ir užauga tokie monstrai,nuo mažens pajutę nebaudžiamumą.

 12. Ugnė parašė:

  Šešiolikmetis buvo sumuštas 61-erių metų senuko- gėda .Dabar , kai negalės dar mėnesį sportuoti, tai ir 80-mečio gali būti sumuštas . Gėda būtų su tokiu ištiželiu ir į pasimatymą eiti.

 13. to Kurr parašė:

  Keisk kompaktą savo smegeninėje, o tai, matyt, stipriai nusidėvėjęs, vis ant tos pačios vietos stringa :-)

 14. NUOMONĖ parašė:

  Nereikia nė į kalendorių žiūrėti,paskaičius beraščio komentarus iš karto aišku,kad PILNATIS…

 15. Mama parašė:

  Nors dirbu visai ne mokykloje, bet kas komentuoja, tai pasimokykite lietuvių kalbos, kiek klaidų, baisu ir skaityti:((( O jei prie temos, tai jokiu būdu neįsivaizduoju ir netikiu, kad šiais laikais mokytojas pirmasis pradės muštynes, tai neįmanoma!!! Išlepintų, konfliktiškų ir daug sau leidžiančių vaikų dabar ypatingai daug. Du mano vaikai pabaigė mokyklą, visada mokinau, kad reikia mokytis, visada per susirinkimus užstojau tik mokytojus. Dabar rezultatas puikus, vaikai nuostabūs- gerai mokosi universitete, gerbia ne tik mus- tėvus, bet ir visus aplinkinius. Viskas atsinešama iš šeimos: kaip bendrausi, kaip mokysi , tą ir turėsi….

 16. shiusha parašė:

  Linkiu susitart graziuoju. kazkas kaltas labiau, kazkas maziau. teisingumo cia nerasi.

 17. LOL parašė:

  Tyriausią jausmą žmonės meile užvadino.
  Jis toks galingas, bet kartu trapus.
  Labiau svaigina už saldžiausią vyną,
  Praradus jį gyvenimas apniuks…

 18. Kurr parašė:

  Kur medienos klasteris ir arena

 19. Marija parašė:

  Minėtas vaikinas psichologiškai smurtauja ne tik prieš mokynius, bet ir mokytojus, tyčiojasi ir ieško tik kur prisidirbti. Manau ir yra uždavęs kuriam nors savo klasiokų, bet tokio asabos visi bijo. Ar tai gali būti gerai auklėjimas vaikas ? Nemanau. Viskas leidžiama, viskas perkama ir panašiai. Kiek žinau mokytojas ramaus būdo ir tikrai nemanau, kad keltų ranką prieš vaikus, bet jei tai nutiko, tai pats vaikinas pradėjo konfliktą. Su juo ir taip daug problemų mokykoje, o dabar tik dėl jo priežasties gali žmogus prarasti darbą. Absurdiška ir nenormalu, jau senai turėjo įvykti svarstymai dėl mokynio palykimo mokykloje… Ne visada vaikai yra teisūs. Dėrėtų susimąstyti ir pradėti gerbti mokytojus, kurie ne ką kitą, bet mūsų vaikus moko ir su teikia jiems išsilavinimą.

 20. Juokinga parašė:

  Pasitelkti melo detektorių ir bus labai viskas aišku. Ir ne tik konflikto dalyviams, bet ir medikams. Ir pamąstymui: visi žinom, ką gali pinigai :)))

 21. MACIUTE parašė:

  Ce ira baisu. Per givenima nesitykejau kad tiaip gali buty. Dewulis nubaus ta mokiklos darbotoja. Kur ritasi pasaulelys.. man sokas..

 22. komentatorius parašė:

  nu kas cia pasidare.. tik nesuprantu, ar mokinys primuso mokitoje ar mokitoje mokyni???

 23. Egis parašė:

  Simute, gaila, kad mokyklą taip ir neišmokės tavęs rašyti.

 24. nesakysiu parašė:

  nuo kada mokynis turi teisia pakelti ranka, dar pries suaugsusy zmogu?!!! tai absurdas, reike tokius dalikus aiskintis, tegul palicije istiria… vaje vaje kur devulis paliko…. meldziuosi uz jus visus…

 25. simute parašė:

  WAJE, kas pasidare, dar pries du metus kai ce mokeus, buvo viskas normalei, nu buwo konfliktu su vireja du kartus, bet seip labai gera makikla, kai tardymo zona, seip pats kaltas mokinis jei gavo y makauli, nereike buti issiziojusem… seip uzuojauta seimai

 26. Birkute parašė:

  Praleido tiesiogini, linkiu stipribias

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*