„Maisto banko“ akcijos dalyviai tikisi mažeikiškių geranoriškumo

Dukart per metus vykstanti paramos maistu rinkimo akcija „Maisto bankas“ šį savaitgalį Lietuvoje surengta dvidešimtąjį kartą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienio popietę prasidėjusi ir šeštadienį miesto prekybos centruose besitęsianti akcija „Maisto bankas“ – jubiliejinė, dvidešimtoji. Visoje šalyje rengiamoje akcijoje šiemet dalyvauja keturios Mažeikiuose veikiančios ir socialines paslaugas teikiančios organizacijos.

Vyksta dukart per metus

Du kartus per metus didžiuosiuose prekybos centruose rengiama „Maisto banko“ akcija tradiciškai vyksta pavasarį ir rudenį. Joje dalyvaujančių socialines paslaugas teikiančių organizacijų savanoriai  prekybos centruose pasitinka pirkėjus, dalindami skrajutes ir prašydami paaukoti ilgo galiojimo maisto produktų.
Dažniausiai aukojamos kruopos, miltai, makaronai, aliejus, konservai, džiovinti vaisiai, kava bei arbata, saldumynai. Paaukoti produktai vėliau atitenka nepasiturintiems, maisto stokojantiems žmonėms.
Oficialioje akcijos organizatorių interneto svetainėje skelbiama, kad šiemet joje dalyvaus penkios Mažeikių mieste ir rajone veikiančios bei socialines paslaugas teikiančios organizacijos: Viekšnių šv. Jono vaikų dienos centras, Nakvynės namai, Socialinių paslaugų tarnyba, Vaikų našlaičių ir senelių globos namai, Švenčiausios Jėzaus Širdies parapija, Vaikų našlaičių ir senelių globos namai.
Nupirkti ir paaukoti maisto produktų galima septyniuose Mažeikiuose veikiančiuose didžiuosiuose prekybos centruose.
„Maisto banko“ akcija prasideda penktadienį, 15 val.

Skurdas nemažėja

Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapija, padedama savanorių – Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivių, akcijoje dalyvauja pirmą kartą.
Parapija prisijungė dėl to, kad skurstančiųjų Lietuvoje nemažėja.
„Matome, kad aplink tikrai yra daug nepritekliaus. Problema ir tame, kad kovojame su girtuoklyste, tačiau šalia geriančių tėvų visada yra alkstantys, skurstantys vaikai. Sugebėjimas dalintis yra labai svarbus dalykas. Kviečiu žmones ateiti ir paaukoti maisto nepasiturintiems žmonėms ir drauge atsivesti savo vaikus, nes jiems reikia rodyti gebėjimą dalintis. Kviečiame ir prašome dėmesingumo ir tų žmonių, kurie žino apie vienišus vargstančius senelius bei tokius žmones, kuriems reikia pagalbos“, – sakė parapijos „Carito“ reikalų tvarkytoja Aleksandra Kunickienė.
Kiekviena akcijoje dalyvaujanti organizacija negendančius maisto produktus rinks ir perduos savo globojamiems žmonėms.

10 Atsakymų į “„Maisto banko“ akcijos dalyviai tikisi mažeikiškių geranoriškumo”

 1. Pritariu ''geriau'' parašė:

  raso -“skurdas nesumazejo“, bet uztat kiek nauju milijonieriu atsirado!!!Pavyzdziui Mazeikiuose esanti imone issiunte zmones dirbti i Klaipeda rugpjucio gale. dirbo zmones rugpjuty rugseji. Spaly siuncia i LATVIJA.Zmones praso algu, komandiruotpinigiu, nes pradirbta nuo rugpjucio galo iki dabar ir virsininkas nesiteikia sumoket.Zmones daugpily ismete is benrabucio, nes valdzia pasirodo nesumoka uz paslaugas. Tada atvaziaves virsininkas pameta darbininkams popiergali su adresu ir dingsta.pagaiiau susirade pagal si adresa nekurenama pasiure darbininkai neturejo nei kur arbatos issivirt. kai paklause pono virsininko , kada bus pravesti pinigai uz darba, teikesi atsakyt, kad “man nepatinka jusu kalbos, jei nepatinka ,galesit eit namo pesciomis!!““……………….Zmones nuo rugpjucio 25 isdirbe po mzdaug 400val, metomi ,kaip sunys, ,alga nemokama….Matyt prokuratura tures ivertint sio ponulio virsininko veikla.

 2. Šiandien prie VASGENOS MAXIMOS parašė:

  Šiandien ėjau į MAXIMĄ senamiestyje, Vasgenoje. Prie durų barzdotas žmogus prašo išmaldos… Įėjus į MAXIMĄ, mane pasitiko 4 Maisto banko atstovai, ir kiša savo popiergalius. Sakau:-Už durų stovi vargšas alkanas žmogus, eikit jį pamaitinkit. Tai jie tik piktai mane pažiūrėjo … Nupirkau šlapiankos ir bulkučių ir nunešiau tam žmogeliui gatvėje, tai jis vos neapsiverkė, tris kartus nuoširdžiai pasakė AČIŪ. Man jis pasirodė gana kultūringas ir visai nedegradavęs, maža kas gali atsitikti žmogui gyvenime. Štai garantija, kad tie mano išleisti 2 € tikrai atiteko tam, kam reikia. Beje, vakar toje pačioje Vasgenoje mačiau, kaip prie suaukotų prekių vežimėlio sėdinti ponia gėrė iš litrinio tetrapako sultis, matyt, ištroško nuo „sunkaus“ darbo…Klausimas – kas sumokėjo už tas sultis?

 3. geriau parašė:

  geriau tokias akcijas organizuokit prie seimo , prezidentūros, vyriausybės rūmų…gal mūsų išrinktieji susimes po kokią šimtinę kitą nuskurdintai, nustekentai ,alkanai savo liaudžiai paremti? gi pripampo kaip siurbėlės prie lovio prikritę…..ką čia iš tokių pat ubagū MAXIMOSE, IKI, RIMI, NORFOSE prašinėjat??/

 4. lina parašė:

  sunkiai verciuosi pati,bet taip neaukoju,jei tureciau pinigu aplankyciau koki biedna zmogeli su pilnu maisto produktu krepsiu…

 5. Liusia parašė:

  Kažkada Maisto bankui aukojau. Kai gavau iš tokius maisto produktus rinkusių žmonių pasiūlymą nusipirkti gero aliejaus, cukraus ir kitų maisto produktų už pusę kainos, pasišlykštėjau šia akcija. Geriau aukoti konkretiems žmonėms, o ne į bendrą katilą, kurį dažnai skirsto nesąžiningi žmonės. Gerokai trūksta skaidrumo šiam projektui.

 6. Maisto banku parašė:

  nepasitiki tie, kuriems gaila paaukoti kelių eurų – taip lengviausia – pasakyti, kad nepasitiki. Arba jų mintys grindžiamos tuo, kad matyt jie patys labdaros akcijos metu bandytų ką nors pasigvelbti sau. Puiku, kad atsiranda savanorių ir žmonių, padedančių likimo nuskriaustiems žmonėms.

 7. tai parašė:

  pirkim cukru alieju dar ka,,,,kruopos kam

 8. Pirkėjos-skatytojos pastebėjimas parašė:

  Mačiau IKI parduotuvėje savanoriaujančius ir Gabijos gimnazijos moksleivius :)

 9. nuomonė parašė:

  Niekada neaukosiu maisto bankui,nes nepasitikiu…Daug metų aukoju konkretiems žmonėms,kuriems reikia pagalbos.

 10. Jazmina parašė:

  Mačiau žmonės perka prie galiojimo pabaigos einančius produktus. Nedarykit to, prašau. Visgi ne vienus metus tie produktai stovės sandėlį, kol bus išdalinti. Nemaitinkim skurstančių kirmėlėmis ir pelėsiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto