Mažeikių TAU – romansinių dainų festivalis

Nuotraukose – akimirkos iš TAU 2020-ųjų mokslo metų pradžios šventės. Augio Dargio nuotr.

Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė šįvakar rengia romansų festivalį „Širdy dar ne ruduo 2022“. Planuojama, kad Sodų pagrindinės mokyklos aktų salėje vyksiančiame renginyje smagiai pasibūti bendraminčių būryje susitiks devynių kolektyvų nariai.

Tradiciją teko atidėti

Mažeikių TAU rektorės Anitos Avdaljan teigimu, romansinių dainų festivalis yra tradicinis jos vadovaujamos bendruomenės renginys. O jo pavadinimas „Širdy dar ne ruduo“ per laiką jau yra nusistovėjęs ir žinomas mažeikiškiams bei jų draugams iš kitų Mažeikių rajono miestelių ir kaimynams iš Telšių, Akmenės rajonų.
Įprastai romansų festivalį mažeikiškiai organizuodavo rudenį. Bet ir vėl koronavirusas pakoregavo organizatorių planus: jie festivalį buvo priversti nukelti į pavasarį.
„Deja, bet dvejus metus dėl koronaviruso pandemijos romansinių dainų festivalio neorganizavome. Turėjome šią tradiciją nukelti palankesniam metui“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovė.

Augio Dargio nuotr.

Atvyks būrys draugų

Kolektyvų, kurie buvo pakviesti dalyvauti, paprašyta festivaliui paruošti ne daugiau nei po 4 romansus. Siekiant, kad dainos nesikartotų, organizatoriai kolektyvų vadovų prašė atsiųsti kūrinių sąrašus.
„Žmonės labai nori bendrauti. Ir tie, kurie nutarė dalyvauti, su mielu noru atvažiuoja“, – pasakojo Mažeikių TAU vadovė.
Tarp dalyvių – ansambliai iš Laižuvos, Ukrinų, Židikų, Tirkšlių ir svečiai iš Telšių, Naujosios Akmenės, Akmenės. Ir, žinoma, šeimininkai – Mažeikių TAU romansų ansamblis „Širdies balsas“ bei šokių studija „Serbentėlė“.

„Turime draugų ne tik iš Mažeikių, bet ir kitų rajonų. Mus kviečia dalyvauti įvairiuose renginiuose ir mes kviečiame savo bičiulius atvykti. Esame nusiteikę bendrauti, draugauti ir palaikyti ryšius su bendraminčiais“, – apibendrino A. Avdaljan.
Renginio pradžia 17 val. Bilieto kaina – 2 eurai.

Šiek tiek apie romansus

Romansas – tai vėlyvos kilmės liaudiškos ar individualios kūrybos lyrinė sentimentali daina.
Pasak lietuvių liaudies dainų tyrinėtojos Jurgos Sadauskienės, lietuvių folklorinėje tradicijoje romansas įsitvirtino XIX a. antrojoje pusėje–XX a. Jo atsiradimas siejamas su stiprėjančia miesto kultūros įtaka.
Romanso išpopuliarėjimą bei apibrėžtą jo tematiką lėmė naujas mąstymo tipas, pasikeitęs žmogaus požiūris į aplinką, visuomeninės ir individualios savimonės santykis.

Šio tipo dainose vyrauja meilės ir gamtos lyrika. Jų vaizdavimo objektas – individualus jausmas. Pagrindinė romanso tema – laiminga arba nelaiminga meilė. Pasitelkus melodramatiškus motyvus, perdėtą jausmingumą, romantizuotus aprašymus, šios temos konkretizuojamos, kai apdainuojamos įsimylėjėlių svajonės, susitikimai, ilgesys, išsiskyrimas, meilės kančios, išdavystė.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto