Orų permainos lėmė traumų pagausėjimą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Per vasario šalčius medikai susidūrė su keturiais nušalimus patyrusiais rajono gyventojais. Šalčius pakeitęs atodrėkis sukėlė kitų problemą – Regioninėje Mažeikių ligoninėje pagausėjo traumas patyrusių pacientų.

Skyriuje – pacientų pagausėjimas

Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centras iškvietimų pagausėjimo šiomis dienomis nepastebi. Vyriausioji slaugos administratorė Sonata Keliotienė informavo, kad savaitgalį ir pirmadienį greitosios medicinos pagalbos medikai rajone vyko į septynis įvairaus pobūdžio nelaimingus atsitikimus, tačiau jie menkai susiję su žiemos traumomis.
O štai Regioninės Mažeikių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriuje pagausėjo pacientų, kuriems diagnozuojami kaulų lūžiai ir čiurnos, raiščių ar pečių išnirimai.

Būtina tinkama avalynė

Universalių patarimų, kaip žmogui išvengti paslydimo ir traumos, nėra. Patariama, lipant laiptais, leidžiantis į nuokalnę, išlipant iš viešojo transporto, laikytis turėklų, koją statyti pilna pėda. Rekomenduojama eiti lengvai palinkus į priekį – griūvant tai padės apsaugoti galvą, rankos neturi būti kišenėse ar užimtos pirkiniais, nes būtent rankos padeda išlaikyti pusiausvyrą, paslydus parkristi saugiau.
Didelę reikšmę turi ir tinkama avalynė – žiemos avalynę patariama rinktis guminiais grublėtais padais, moterims nereikėtų avėti aukštakulnių batelių, rekomenduojama naudoti specialias ant batų uždedamas apsaugas, neleidžiančias paslysti.

Užsiimti savigyda nepataria

Patyrus traumą, pirmiausia reikia sumažinti aplinkinių audinių pažeidimą. Pasak ortopedo traumatologo Jono Žulpos, pirmiausia sužeista vieta turi būti šaldoma. Jeigu tai galūnė, reikia, kad ji būtų ramybės būsenoje.
„Kita vertus, patariame neužsiimti savigyda, nelaukti, kol sužeista vieta sutins, kad vėliau nekiltų komplikacijų. Svarbu atkreipti dėmesį į galūnės padėtį. Jeigu ji neįprasta, galūnę reikia įmobilizuoti, o po to būtina kreiptis į medikus“, – patarė gydytojas.
Susižalojus koją, reikia vengti ja remtis, nes gali pasunkėti raiščių ir sąnarių pažeidimai, pasislinkti lūžę kaulai.

3 Atsakymai į “Orų permainos lėmė traumų pagausėjimą”

  1. žinot parašė:

    Ponams iš savivaldybės ne mašinas reikia keisti, o pėsčiomis į darbą vaikščioti- tada ir sužinosit, kokia Mažeikiuose kiemų ir šaligatvių būklė!

  2. fanas parašė:

    kur šildomi šaligatviai ka daro valdziazmogiai bardakas

  3. ginte parašė:

    Ne orų permainos lėmė traumų pagausėjimą- o , kas galėtu paneigti, kad nevalytu šaligatviu. gatvių ir kt. paviršius. Dar galėjot parašyt, kad furos į Algirdo gatvės viaduką neįvažiuoja dėl to , kad tai orų permainų kaltė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto