Rankų lenkikai triumfavo komandinėje įskaitoje

Mažeikių rankų lenkikų komanda pirmą kartą šalies čempionatų istorijoje nutraukė šilutiškių lyderiavimą ir iškovojo komandinės įskaitos laimėtojų taurę.
IŠKOVOTI SEPTYNI
NUGALĖTOJŲ TITULAI
Skuode vyko šešioliktasis šalies suaugusiųjų ir žmonių su negalia rankų lenkimo čempionatas. Tarp trylikos komandų rungėsi ir Mažeikių ekipa, kurią sudarė 25 dalyviai. Iš viso pirmenybėse dėl medalių kovojo 135 sportininkai, iš kurių 49 moterys ir merginos.
Moterys varžėsi aštuoniose svorio kategorijose, vyrai – vienuolikoje. Mažeikiškiai Skuode pelnė septynis čempionų titulus, dešimt sidabro apdovanojimų bei tris bronzos medalius.
Mūsų rajono garbę gynusios viekšniškės visos grįžo su apdovanojimais: Dovilė Paulauskaitė tapo čempione svorio kategorijoje iki 60 kg lenkiant dešine ranka (lenkiant kaire ji liko trečia), du sidabro medalius iškovojo Geta Rimkutė, kuri tik finaluose nusileido patyrusiai šilutiškei Vilijai Parnarauskienei, sidabrą ir bronzą savo svorio kategorijoje iškovojo Laima Krupa.
Mūsų atletai daugiausia medalių iškovojo lengvesnio svorio kategorijose, tuo tarpu keturiose sunkiausio svorio kategorijose tik Mantas Andrulis pelnė sidabrą. Čempionų titulus iškovojo Egidijus Milis, Marius Lazdauskas, Artūras Jautakis, Gintaras Leliunga ir Marius Urbonas bei Jonas Grušas (pastarieji – žmonių su negalia grupėje).
APLENKTI
AMŽINIEJI VARŽOVAI
Didžiausia staigmena mažeikiškių laukė per čempionato uždarymą: mūsų komanda tapo nugalėtoja komandinėje įskaitoje ir buvo apdovanota čempionų taure.
„Mažeikiškiai atletai surinko 228 taškus ir aštuoniolika taškų aplenkė ilgamečius šalies čempionus šilutiškius. Treti liko Skuodo atstovai, surinkę 165 taškus. Pirmą kartą nuo 1998 metų, kai pradėjome dalyvauti šalies rankų lenkimo čempionatuose, pavyko nurungti Šilutės atstovus, kurie nugalėtojų taurę pelnydavo masiškumu. Šiemet, susirinkus ir jų, ir mūsų sportininkų po lygiai, viskas stojo į savo vietas. Visą laiką likdavome arba antri, arba treti“, – „Santarvei“ sakė komandą pirmenybėms ruošęs jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis.
Pasak trenerio, kelia nerimą tai, kad sunkesniosiose svorio kategorijose, išskyrus M. Andrulį, nebėra aukštesnio meistriškumo atletų, tuo tarpu kitų, lengvesnio svorio kategorijų atletų iškovota medalių gausa kalba pati už save.
B. Milį džiugina tai, kad rankų lenkimas populiarus Viekšniuose, pastačius rankų lenkimo stalą Žemalėje, keletas šios gyvenvietės atletų ne tik iškovojo prizines vietas, bet ir nugalėjo pirmenybėse.
„Jėgos sporto mylėtojams sezonas jau įsibėgėja: šį savaitgalį vyksime į Šiauliuose rengiamą ketvirtąjį tarptautinį rankų lenkimo turnyrą „Saulės miestas 2009“, gegužės pabaigoje veteranai startuos šalies veteranų štangos spaudimo pirmenybėse Jonavoje, birželį kovas pradės galiūnai“, – vardijo varžybas B. Milis.