Situacija dėl COVID-19 infekcijos rajone šiek tiek stabilizavosi

Nuotr. iš SAM archyvo

Statistikos departamento skelbiamų duomenų analizė byloja, kad pagrindiniai situaciją dėl COVID-19 ligos apibūdinantys rodikliai pirmadienį buvo panašūs kaip ir ankstesnės savaitės.
Epidemiologai taip pat akcentuoja, kad pastarųjų dviejų savaičių atvejų ir protrūkių dinamikos kreivės kilimas Mažeikių rajone stabilizavosi. Tačiau jie pabrėžia, kad bendra epidemiologinė situacija ir toliau išlieka įtempta, reikalaujanti žmonių atsargumo ir susikaupimo.

Rodikliai panašūs

Pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga serga 480 rajono gyventojų. Septynių dienų paros vidurkis – 39 nauji susirgimų atvejai.
Šiek tiek sumažėjo vienas pagrindinių rodiklių – naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis100 tūkst. gyventojų, – pirmadienį jis siekė 1014. Šis rodiklis žemiau tūkstančio nebuvo nukritęs visą savaitę.
Šiek tiek sumažėjo ir teigiamų tyrimų dalis, tačiau vis dar siekia 15,8 proc. Naujų atvejų savaitinis pokytis – 14,5 proc.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento duomenimis, šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra 639 asmenys – keliautojai ir sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėję asmenys.

Pusė užsikrėtimų – šeiminiai

Praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruota 10 COVID-19 ligos protrūkių: 4 ugdymo įstaigose, 1 gamybos srityje, 3 prekybos srityje ir 2 statybos srityje.
Pagal užsikrėtimo aplinkybes praėjusią savaitę dominavo šeiminiai atvejai – jie siekė beveik 53 proc. naujų atvejų, arba net 20 proc. daugiau nei savaitę prieš tai.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Situacija dėl COVID-19 infekcijos rajone šiek tiek stabilizavosi”

 1. labai parašė:

  įdomu iš kur paimti šie skaičiai iš lubų a ne

  1. B. parašė:

   Skaičiai paimti iš Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos pranešimų apie COVID 19 susirgimus per praėjusią parą. (sam.lrv.lt<koronavirusas). Statistiniai duomenys pateikiami kasdien 9.30.

 2. B. parašė:

  Pagal sergančiųjų skaičių Mažeikių rajonas užima 34 vietą Lietuvoje iš 61 savivaldybės. Geriausia padėtis Pagėgiuose, blogiausia Birštono savivaldybėje. Per praėjusią savaitę nuo COVID 19 sukelto viruso mirė 10 Mažeikių rajono gyventojų. 7 iš jų turėjo kitų ligų. Virusas tik paaštrino jų ligas ir padėjo greičiau palikti šį pasaulį. Ką pasirinkai Tu: skiepą ar mirtį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto