Sodo sklype aptiktą sprogmenį „padovanojo“ kažkuris iš kaimynų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienio popietę Kurmaičių sodų bendrijos Sodų keturioliktosios gatvės sklypo gyventojas pastebėjo ant žolės gulintį daiktą. Priėjęs arčiau jis pamatė minos su „sparneliais“ kontūrus ir paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą.


Laukė ilgai

Į įvykio vietą atskubėjo medikai, ugniagesiai gelbėtojai. Policija pavojingą vietą atitvėrė „stop“ juosta ir laukė iš Klaipėdos atvykstančių išminuotojų. 
Pastarųjų teko laukti apie keturias valandas – beveik tuo pačiu metu pranešimas apie įtartiną sprogmenį buvo gautas ir iš Telšių rajone esančio Vainočių kaime, kur sodyboje kasant duobę taip pat buvo aptiktas pavojingas radinys. Nuvykę į šią vietovę, kariškiai iš pradžių ten atkasė Antrojo pasaulinio karo laikų palikimą – 82 milimetrų kalibro minosvaidžio miną.
Tik ją sunaikinus, išminuotojai atvyko į Mažeikius.


Pernešė į kitą sklypą

Apžiūrint sprogmenį nustatyta, kad su juo gyventojai elgėsi neatsakingai: sprogmuo – tų pačių laikų ir tokio pat kalibro mina – buvo atneštas į minėtą sodo sklypą ir padėtas ant žolės. Įtariama, kad  tokiu būdu sprogmens buvo paprasčiausiai atsikratyta. 
Kariškiai primena: radus daiktą, panašų į sprogmenį, reikia jo neliesti ir kviesti išminuotojus. Už tokį radinį niekas negresia, tik bus paprasčiausiai ištirtos radimo aplinkybės.


Sunaikino keturiasdešimt sprogmenų

Kurmaičiuose rasta 82 mm kalibro mina buvo išvežta į Geidžių karjerą ir sunaikinta.
Per šiuos metus Mažeikių rajone kariškiai jau atliko devyniolika sprogmenų nukenksminimo operacijų, kurių metu sunaikinta keturiasdešimt pavojingų radinių, rugpjūtį tokių operacijų buvo jau net penkios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto