Specialistai pataria, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Medikai pastebi, kad karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės sistemos, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per karščius galima nukentėti dėl nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos (deguonies bado).
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamentas akcentuoja, kad, siekiant apsisaugoti nuo karščio bangų bei galimo šiluminio smūgio, būtina laikytis tam tikrų atsargumo priemonių.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina nebūti abejingiems savo ir artimųjų sveikatai ir pateikia rekomendacijas.

Troškulį rekomenduojama malšinti drungnu vandeniu.
„Gėrimai su ledu karštyje nemalšina troškulio, o geriant ledinį skystį galima peršalti, nes toks gėrimas atšaldo gerklę ir skrandį, troškulio pojūtis sugrįžta greitai ir karštį iškęsti tampa dar sunkiau“, – pabrėžia Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.
Skysčius patariama gerti kuo ilgiau juos palaikant burnoje, kad sudrėktų visa burnos ertmė.

Rekomenduojama valgyti saikingai, lengvai virškinamą maistą, geriausia – daug vaisių ir daržovių. Patariama vengti riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų.  
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto