Sporto kaleidoskopas

FUTBOLAS
Apmaudų pralaimėjimą dvikovoje Kėdainiuose patyrė mūsų miesto futbolo ekipa: rezultatu 2:1ją įveikė vietos „Nevėžis“. Pergalė būtų lėmusi mažeikiškiams šalies futbolo pirmosios lygos bronzos apdovanojimus.

Pirmajame kėlinyje pavojingas progas kūrė tai viena, tai kita ekipa, tačiau jų išnaudoti žaidėjams nepavyko.
Pagrindiniai įvykiai šiose rungtynėse klostėsi antrojo kėlinio viduryje. 55ąją minutę iš krašto į vartus smūgiavo Tomas Kizevičius, varžovų vartininkas kamuolį atmušė, pirmas prie jo suskubo Marius Šluta ir pasiuntė kamuolį į kėdainiškių vartų tinklą. Kaip pripažino ekipos vadovai, po šio įvarčio jau atrodė, kad mūsų komanda pasieks pergalę, tačiau visus iš vėžių išmušė po dešimties minučių iš trisdešimties metrų atstumo Justo Gulbino pasiųstas tolimas smūgis, kuriuo šeimininkai išlygino rezultatą. Pasinaudoję mūsų ekipos laikinu sutrikimu, varžovai surengė greitą ataką ir po keturių minučių pelnė antrąjį įvartį, kuris jiems lėmė pergalę.
„Apmaudu, kad tokiose gražiose rungtynėse, kai turėjome ne vieną puikią progą pasižymėti, fortūna buvo ne mūsų pusėje, ir per keturių minučių atkarpą praleidome du įvarčius. Dabar gi lieka kautis namuose dėl kiekvieno taško, ir nebeturime teisės jų prarasti“, – sakė po rungtynių ekipos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Šį sezoną komandoms liko sužaisti po dvejas trejas rungtynes. „Mažeikiai“ ir „Nevėžis“ turi surinkę po lygiai taškų – 31, tačiau mažeikiškiai žaidė vienomis rungtynėmis mažiau. Šį sekmadienį mūsų ekipa žais namuose su absoliučia lygos autsaidere Jonavos „Lietava“, kuri per visas pirmenybes tėra iškovojusi aštuonis taškus.
KREPŠINIS
Penktadienį namuose patirtas netikėtas pralaimėjimas Tauragės „BremenaiKaršuvai“ nesutrukdė „Mažeikių“ krepšininkams patekti į Lietuvos krepšinio federacijos DnB Nord mažosios taurės pusfinalį bei didžiosios taurės pirmąjį etapą.
Rungtynes mūsų komanda pradėjo spurtu 14:1, o po pirmojo kėlinuko jau pirmavo rezultatu 23:13. Nieko blogo nežadėjo ir antrasis kėlinys, po kurio mūsų ekipa pirmavo rezultatu 46:35. Visos bėdos prasidėjo antroje rungtynių pusėje: trečiąjį kėlinuką mūsų ekipa pralaimėjo net 6:16, ketvirtajame kėlinyje pavyko pagerinti savo žaidimą, tačiau svečiai vis dėlto nugalėjo rezultatu 75:71. Nors ir patirtas pralaimėjimas, mažeikiškių pergalė didesniu taškų skirtumu 71:58 išvykoje leis jiems kautis toliau.
Mūsų ekipai 13 taškų įmetė Karolis Marcinkevičius, 11– Pauliaus Knyzos, 10 – Pauliaus Budreckio sąskaitose.
„Mažeikių“ ekipa pateko į mažosios taurės pusfinalį, kur ji žais su Palangos „NagliuAdakriu“. Aiški ir trečia pusfinalio dalyvė – Molėtų „Ežerūnas“. Mažosios taurės finalo ketverto data ir rungtynių vieta paaiškės po to, kai bus suderintas Regionų krepšinio lygos tvarkaraštis.
Tuo tarpu šalies krepšinio federacijos DnB Nord didžiosios taurės pirmajame etape mažeikiškiai žais su Panevėžio „Techasu“. Pirmosios rungtynės spalio 13 dieną vyks Mažeikiuose, atsakomosios – Panevėžyje.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Mariaus Šlutos (mėlyna apranga) įvarčio pergalei prieš „Nevėžį“ neužteko.