Studentai namo keliauja netradiciniais būdais

Daugelį metų populiariausias tarp studentų keliones namo viešuoju transportu – autobusais ir traukiniais,  keičia keliavimas ir ne tokiais tradiciniais būdais.
Studentai, turėdami automobilius, namo grįžta pigiau ir greičiau, surinkę ekipažą ir „susimetę“ pinigų už kurą. Yra bandančiųjų net grįžti nemokamai – autostopu.
Vežėjai, pastebėję šią tendenciją, studentus atgal į viešąjį transportą planuoja pritraukti diegdami naujoves.

Susirasti pakeleivių  lengviau

Šiuo metu Klaipėdoje gyvenanti bei užsienio kalbas dėstanti buvusi mažeikiškė Rūta Sakalauskaitė „Santarvei“ pasakojo, kad pakeleivius iš Klaipėdos į Mažeikius veža jau šešerius metus.
Norinčiųjų kartu grįžti į tėviškę mergina pradėjo ieškoti tik įstojusi į Klaipėdos universitetą, nors prisimena, kad tuomet surasti pakeleivių būdavo sunkiau nei dabar.
„Šiuo metu yra šimtai „Facebook“ grupių, visi yra vienoje erdvėje ir susirasti pakeleivį ar vežėją yra kur kas paprasčiau“, – pasakojo R. Sakalauskaitė ir pridūrė, kad seniau, norint surinkti ekipažą, norinčiųjų reikėdavo ieškoti universitete, taip pat padedant draugams.
Buvusi mažeikiškė neslėpė, kad pati labai mėgsta kompaniją ir supranta, jog autobusu keliauti nėra patogu, todėl mielai pasikviečia studentų, norinčių kartu vykti namo.
„Nereikia pamiršti, kad keliaudami automobiliu kur kas greičiau grįžtame, be to, ir finansiškai tai apsimoka, nes su pakeleiviais pasidalijame išlaidas už sunaudotą kurą“, – akcentavo mergina.

Susiranda  draugų

Rūta į Mažeikius veža tiek savo draugus, tiek nepažįstamuosius, susirastus „Facebook“ tinkle.
Pasak pašnekovės, jai niekuomet nėra tekę susidurti su agresyviais pakeleiviais, nors važiuojančiųjų kartu charakteriai yra labai skirtingi.
„Vieni pakeleiviai būna liūdni, kiti linksmi ir kalbūs, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie visos kelionės metu neprataria nė žodžio“, – pasakojo mergina, per šešerius metus taip keliaudama susiradusi nemažai draugų.
Pašnekovės nuomone, be finansinių sumetimų, keliauti kartu su studentais įdomu dėl galimybės pabendrauti.

Patogiau  autobusu

Kauno kolegijoje studijuojantis trečiakursis Linas Daiginas laikosi kitokios nuomonės apie kolektyvinį keliavimą namo automobiliu.
Jo nuomone, daug patogesnis ir saugesnis būdas grįžti į namus yra autobusu, nei ieškant vežančiųjų automobiliu.
„Tik kartą teko taip keliauti, tačiau susidūriau su vairuotoju, kuris elgėsi kaip maniakas: mieste vos ne trigubai viršijo leistiną greitį, pažeidinėjo kelių eismo taisykles“, – apie nemalonią patirtį pasakojo studentas. Dabar jis į Mažeikius keliauja automobiliu nebent vairuojant draugui.
L. Daigino nuomone, autobusu važiuoti į namus yra patogiau ir dėl to, kad galima pasiimti daugiau daiktų.
„Studentų automobiliai dažniausiai būna nedideli, o vežantieji nori sutaupyti ir užimti kiekvieną laisvą vietą, todėl automobilyje reikia spaustis, ne visada telpa daiktai“, – neigiamus šio keliavimo būdo aspektus vardijo studentas.

Tranzuotų  dar  kartą

Šiuo metu Šiauliuose studijuojantis buvęs Klaipėdos universiteto studentas Mantas Ivanauskas „Santarvei“ pasakojo, be tradicinių kelionės būdų, kartą namo grįžęs autostopu.
„Tiesiog taip nutiko, kad būtinai reikėjo grįžti namo, o nei draugai, nei autobusai jau nebevažiavo, todėl nusprendžiau tranzuoti“, – prisiminė vaikinas.
Ventoje gyvenantis studentas pasakojo, kad kelionė buvo ganėtinai įdomi: beveik pusantro šimto kilometrų važiavo penkiais skirtingais automobiliais, o pati kelionė netruko ilgiau, nei važiuojant autobusu.
M. Ivanauską nustebino ir vairuotojų paslaugumas: ne vienas jų nusuko iš savo planuoto kelio, kad pakeleiviui būtų patogiau grįžti namo.
„Jei dar kartą taip nutiktų, kad nebūtų kitų būdų grįžti namo, o tik tranzuoti, mielai tai pakartočiau“, – patikino jaunuolis ir pridūrė turintis draugų, kurie visada iš studijų miesto grįžta tranzuodami.

Keliaujančių  mažėja

Mažeikių autobusų stoties direktorė Dalia Baranauskienė „Santarvę“ informavo, kad didžiausias srautas studentų autobusais keliauja į Vilnių, Kauną bei Klaipėdą, o į Šiaulius studentai dažniau renkasi važiuoti traukiniu.
Autobusų stoties vadovės manymu, nemažą dalį keleivių atima ir studentų kelionės nuosavais automobiliais, esą seniau, kai ne tiek daug jaunų žmonių turėjo automobilius, keliaujančiųjų autobusu buvo gerokai daugiau.
Direktorės nuomone, studentai kelionių viešuoju transportu vengia ir dėl to, kad sudėtingiau nei nuosavu transportu yra nusigabenti daiktus.
„Tarpmiestinio viešojo transporto problema yra ta, kad autobusai važiuoja nuo stoties iki stoties, todėl dar reikia pasirūpinti, kaip į bendrabutį ar butą nusigabenti vežamus daiktus“, – kylančius nepatogumus įvardijo D. Baranauskienė.

Laukia  naujovės

Autobusų stoties atstovės teigimu, vežėjai įvairiais būdais bando pritraukti jaunimą aktyviau naudotis viešojo transporto paslaugomis.
Viena iš planuojamų naujovių – Klaipėdos ir Kauno vežėjų jau teikiamas nemokamas internetas autobusuose.
„Mažeikių autobusų parkas planuoja autobusuose teikti nemokamo bevielio interneto paslaugas, taip pat ant autobusų ketiname montuoti dviračių laikiklius“, – apie būsimąsias naujoves pasakojo D. Baranauskienė.

Lemia  ir  kaina

Pagal Lietuvos transporto lengvatų įstatymą, Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojantiems studentams, keliaujantiems autobusu arba traukiniu, priklauso nuolaidos, siekiančios 50 procentų bilietų kainos.
Kai kurie studentai pasirenka visiškai nemokamą keliavimą į namus autostopu. Važiuojant automobiliu su grupe žmonių neretai kainos būna net žemesnės, nei riedant autobusu ar traukiniu.
Pavyzdžiui, keliaujant iš Klaipėdos į Mažeikius autobusu studentui tenka susimokėti apie 16 litų, o „Facebook“ grupėse siūloma keliauti „susimetant“ nuo 12 iki 15 litų.
Keliaujant iš Kauno autobuso bilieto kaina studentui siekia apie 26 litus, o su grupe studentų automobiliu grįžti galima ir už 20 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto