Tarp neformaliojo švietimo programų populiariausi sporto užsiėmimai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvoje jau trejus metus yra finansuojamos neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programos.
Iš pradžių mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams, pedagogams šių programų finansavimas kėlė nemažai klausimų.
Dabar aiškumo jau daugiau: nusistovėjo vidutinis neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikėjų skaičius, kasmet stabiliai daugėja ir šios programos lėšomis finansuojamus būrelius lankančių mokinių.

Krepšelio dydis kinta

Šiemet NVŠ programoms įgyvendinti Mažeikių rajono savivaldybė iš Švietimo ir mokslo ministerijos gavo 219 tūkst. eurų. Mažeikių rajone buvo akredituotos ir įgyvendintos 56 programos.
Vaikus pagal mokinių saviraišką, įvairius gebėjimus skatinančias, papildomas kompetencijas ugdančias programas įgyvendino 27 teikėjai – laisvieji mokytojai, asociacijos, viešosios, biudžetinės švietimo, kultūros įstaigos.
Atsižvelgiant į Savivaldybei skirtas lėšas ir mokinių skaičių, per pirmąjį šių metų pusmetį vienam mokiniui teko 15 eurų NVŠ krepšelio lėšų. Antrąjį pusmetį šios lėšos sudarė 11,4 euro.
Už šias lėšas buvo perkamos užsiėmimams reikalingos medžiagos, įranga, keliama mokytojų ar laisvųjų mokytojų kvalifikacija. Kai kur dalis NVŠ krepšelio lėšų – visa suma arba tik dalis jų – buvo skirta pagal NVŠ programas vaikus mokančių pedagogų atlyginimams.

Populiariausi – sporto užsiėmimai

Skaičiuojama, kad šiomis lėšomis finansuojamus būrelius lankė daugiau nei 1,7 tūkst. mokinių.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto