Užsienio investicijoms ir specialistams – lengvesnės sąlygos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiandien ministrų kabinetas posėdyje pritarė įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisoms, kurios palengvins verslo plėtrą bei skatins investicijų į Lietuvą pritraukimą.

Siūloma nustatyti palankesnes sąlygas

Posėdyje konstatuota, jog investicijų ir talentų pritraukimo srityje subalansuota migracijos politika yra labai svarbus įrankis.
Parengtomis įstatymo pataisomis siūloma nustatyti palankesnes sąlygas atvykti užsieniečiams, kurie prisidėtų prie socialinės ir ekonominės gerovės kūrimo, šalies konkurencingumo didinimo. Dėmesys visų pirma skiriamas inovatyvaus verslo kūrėjams, trūkstamų profesijų atstovams bei tiems, kurie studijuoja ir įgyja kvalifikaciją Lietuvoje.
Taip pat siūloma nustatyti palankesnes sąlygas kartu atvykstančių profesionalų šeimos nariams.

Sutrumpėtų terminai

Kriterijus atitinkančių užsieniečių prašymai išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje būtų nagrinėjami greičiau nei dabar, be to, būtų išduodami ilgiau – 2 metus – galiojantys leidimai.
Tokį leidimą gavusiam asmeniui būtų nustatomas įpareigojimas įsteigti įmonę ir pradėti veiklą. Jei to nepadarytų ar įsteigtų fiktyvią įmonę – leidimo netektų.
Taip pat siūloma pavesti Vyriausybei tvirtinti profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašą.
Tokių profesijų užsieniečiams leidimai laikinai gyventi (mėlynosios kortelės) irgi būtų išduodami greičiau: per 1 mėnesį arba skubos tvarka per 15 dienų.

Nesudaroma sąlygų pigiai darbo jėgai pirkti

Parengtomis pataisomis taip pat siūloma leisti mūsų šalyje studijuojančiam užsieniečiui, gavus leidimą, dirbti ne daugiau kaip 20 val. per savaitę nuo studijų pradžios, o ne antrųjų studijų metų, kaip nustatyta šiuo metu.
Taip pat siūloma netaikyti darbo rinkos testo užsieniečiams, kurie baigė Lietuvoje studijas ar mokymąsi pagal profesinio mokymo programą ir ketina dirbti pagal įgytą kvalifikaciją.
Pabrėžiama, kad imigracijos procedūrų palengvinimo tikslas nėra skatinti darbdavių įsivežti pigesnės darbo jėgos ir prastinti vietos darbuotojų sąlygas bei užmokestį. Todėl siūloma nustatyti, kad užsieniečio alga pagal atitinkamą ekonominę veiklos rūšį negalėtų būti mažesnė už Lietuvos metinį vidutinį mėnesinį bruto darbo užmokestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto