„Mažeikių švyturys“ papildė medalių kolekciją

Jau septintus metus Kalnėnų vidurinės mokyklos patalpose veikiančio jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ rengiami sportininkai iš visų jėgos sporto šalies pirmenybių grįžta su medaliais. Ne išimtis ir šių metų pabaiga: iš dviejų vykusių štangos spaudimo pirmenybių mažeikiškiai grįžo su apdovanojimais.DEBIUTANTAI NENUVYLĖ
Jaunimo (iki 23 metų) štangos spaudimo čempionate, vykusiame Plungėje, klubo garbę gynė septyni atletai. Daugumai jų tai buvo pirmosios varžybos.
Merginų grupėje, išspaudusi 40 kilogramų štangą, pirmąją vietą iškovojo aštuoniolikmetė mažeikiškė Vaida Šukytė. Nors jai čempionate buvo įteiktas tik sidabro apdovanojimas, o auksas – trylikmetei sportininkei, kuri išspaudė mažiau, tačiau buvo didesnis vertinimo koeficientas. Po savaitės posėdžiavusi jėgos sporto federacija nusprendė, kad nebuvo laikomasi nuostatų, jog varžybose gali dalyvauti tik atletai nuo 14-os metų, todėl jaunoji mažeikiškės varžovė buvo diskvalifikuota ir čempione pripažinta Vaida. Jai bus įteiktas čempiono medalis.
Svorio kategorijoje iki 67 kg bronzos medalį iškovojo debiutantas Mindaugas Milkintis, jėgos trikovėje besispecializuojantis Ailandas Diržininkas buvo penktas. Bronzą svorio kategorijoje iki 75 kg laimėjo žinomas atletas Aivaras Raustys, išspaudęs 137,5 kg štangą. Tiek pat išspaudė ir sidabrą pelnęs atletas iš Kuršėnų, tačiau jis buvo už mažeikiškį 600 gramų lengvesnis.
Kiti varžybų debiutantai pasirodė itin sėkmingai: Mindaugas Rimkus, išspaudęs 175 kg, svorio kategorijoje iki 90 kg iškovojo sidabrą, o Mindaugas Kilinskas (iki 110 kg) laimėjo bronzą. Mažeikių ekipa, surinkusi 43 taškus, pirmenybėse laimėjo ketvirtąją vietą. Ji penkiais taškais atsiliko nuo nugalėtojos Jonavos ekipos, keturiais – nuo Lietuvos karo akademijos, dviem – nuo Marijampolės atletų.

SVARUS KLUBO SPORTININKŲ PASIRODYMAS
Į Šiauliuose vykusias suaugusiųjų štangos spaudimo pirmenybes, pasak klubo vadovo Beno Milio, vyko tik trys atletai, realiai galėję iškovoti apdovanojimus. Ir jie neapvylė.
Žinomas galiūnas Antanas Abrutis svorio kategorijoje iki 125 kg nesulaukė didesnio pasipriešinimo: išspaudęs 237,5 kg, mažeikiškis daugiau kaip dvidešimčia kilogramų aplenkė antroje vietoje likusį atletą. Debiutavęs vyrų pirmenybėse Mindaugas Milkintis pustrečio kilogramo pagerino savo pasiekimą jaunimo pirmenybėse ir, išspaudęs 127,5 kg, tapo šalies vicečempionu. Mindaugas Rimkus vyrų grupėje užėmė šeštąją vietą.
„Tačiau sėkmingiausiu klubo pasiekimu šiais metais laikyčiau Rolando Pociaus grįžimą į didįjį sportą: iškovota šalies kultūrizmo taurė bei pasaulio vicečempiono titulas. Rolandas, kuris visą laiką sportuoja mūsų klube, įrodė, kad pasiekti aukštą meistriškumą galima ir mūsų klubo sudarytomis sąlygomis bei įranga, reikia tik užsispyrimo ir sunkaus darbo svarmenų salėje. Jis ne kartą yra sakęs, kad kitose treniruoklių salėse nėra tokių gerų įrankių lavinti jėgą“, – teigė B. Milis.
Gerai metus pradėjo klubo stipruolis Antanas Abrutis, tačiau sunki trauma leidžia galvoti tik apie kitą sezoną. Per metus pelnyti du aukso medaliai rankų lenkime – Arnoldas Milis ir Vytautas Lalas, o pastarasis atletas jaunųjų galiūnų čempionate laimėjo antrąją vietą. Nudžiugino trimis šalies jaunimo jėgos trikovės rekordais perspektyvus Aivaras Raustys.

SUNKIAATLEČIŲ UGDYMUI REIKIA TIEK NEDAUG
Pagrindine klubo problema B. Milis įvardijo tai, kad Mažeikiai tampa čempionų kalve kitiems miestams. Jaunimo pirmenybėse aukso ir sidabro medalius pelnė N. Strazdauskas ir S. Strakšys, kurie jau atstovauja Šiauliams. Didelis būrys mažeikiškių atstovauja Klaipėdos rankų lenkikams, jėgos trikovininkų – Šiauliams, Kaunui. „Gaila, bet ugdę ilgą laiką atletus, po vidurinės mokyklos baigimo juos paruošiame varžovų komandoms“, – sakė klubo vadovas.
Vis kalbama, kad prie klubo galėtų veikti sunkiosios atletikos sekcija, tačiau tai ir lieka kalbomis. Gal po Naujųjų metų atsiras lėšų ir tos kalbos virs realybe. „Juk tereikia tiek nedaug: guminės salės grindų įrangos, kad būtų galima mesti štangą, ir vienos specialiosios štangos sunkiaatlečiams. Savo patarimais ir žiniomis pasiryžęs pasidalinti šalies rinktinės treneris Bronius Vyšniauskas, patys turime ilgametės patirties šioje srityje, pagaliau sporto specialistas Petras Norvilas buvo pajėgus sunkiaatletis. Norinčiųjų užsiiminėti šia vyriška sporto šaka būtų ne vienas,“ – sakė B. Milis.
Didelio mažeikiškių susidomėjimo sulaukia galiūnų turnyras „Mero taurė“, kuris 2005-aisiais švęs savo penkmetį.
Klubo vadovas planuoja į šį jubiliejinį turnyrą surinkti visus jo laimėtojus, kad mažeikiškiai galėtų pasigrožėti stipriausiųjų šalies atletų kova. Dalyvauti jau sutiko Žydrūnas Savickis, Vidas Blekaitis, mažeikiškių numylėtinis Antanas Abrutis, jei nekamuos traumos, ir kiti.
„Norime padėkoti visoms bendrovėms bei mažeikiškiams, kurie rėmė mūsų atletus bei turnyrus, ir palinkėti laimės kitais metais. Tikimės, kad sėkmingas bendradarbiavimas tęsis ir 2005-aisiais metais“, – sakė B. Milis.