Ar mažeikiškiams reikalingos žiemos pramogos?

Spustelėjus šaltukui ir iškritus sniegui, nemažai gyventojų patraukia užšalusių vandens telkinių ar kalniukų link. Pasigirsta nuomonių, kad reikėtų įrengti čiuožyklas, padaryti saugius kalniukus, kad vaikai galėtų nebijodami nučiuožti ant kelio, laisvai pasileisti rogutėmis.
Nors žiemos orai truko neilgai, tačiau ji dar nesibaigė. Mažeikiškių klausėme, ar jiems reikalingos žiemos pramogos, ar būtų norinčiųjų jas išmėginti.

Edvinas ŽIAUGA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Edvinas ŽIAUGA, dirbantis užsienyje:
– Mažeikiuose pastaruoju metu būnu retai, bet manau, kad papildomos viešos erdvės, pritaikytos žiemos pramogoms, būtinos. Vasarą pramogų galima rasti tiek vaikams, tiek suaugusiems, nes nemažai yra sutvarkytų aikštelių. O kai atšąla, nelabai ką yra lauke veikti. Manau, reikėtų specialių aikštynų, pritaikytų čiuožinėti, slidinėti, – taip, kaip yra kituose Lietuvos miestuose.

Vytautas BERTAŠEVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vytautas BERTAŠEVIČIUS, kavinės direktorius:
– Esu ne vietinis, bet manau, kad galimybę pačiuožinėti ir saugiai nusileisti nuo kalno gali turėti kiekvienas miestas ir rajonas. Tiek Mažeikiai, tiek mūsų Skuodo rajonas nėra išimtis. Visur yra jaunimo, norinčio papramogauti ir pabūti gryname ore.
Svarbu, kad tik tam būtų tinkama žiema – šiek tiek paspaustų šaltukas ir būtų sniego.

Teresė VIRKŠIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Teresė VIRKŠIENĖ, pardavėja:
– Esant tinkamoms oro sąlygoms, eidavome ant užšalusių vandens telkinių prie vadinamųjų penkių kalnų, kol neturėjome antrojo vaiko. Su vyresnėliu nueidavome. Dabar gana sunku tai padaryti. Manau, vaikams tikrai smagu ant kalno užsiropšti ir nučiuožti, bet tai turėtų būti saugu. Dabar šie kalnai vaikams tikrai nėra saugūs.
Gaila, kad ir tos žiemos turime mažai, ypač šiais metais. Kiti miestai turi dirbtinę žiemą – įrengtas arenas. Todėl manau, kad ir mūsų miestas galėtų kažką panašaus turėti. Tam reikia tik noro.

Viktorija REPŠAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viktorija REPŠAITĖ, vadybininkė:
– Atėjus žiemai, norisi išeiti su vaikais papramogauti. Tačiau Mažeikiuose pasirinkimas labai nedidelis. Tik keli užšalę vandens telkiniai, bet neaišku, ar jie yra saugūs.
Mes, suaugusieji, pagalvojame apie saugumą, bet vaikams tai nelabai rūpi – jie eina, lipa ant ledo ar kokio kalno ir čiuožia. Tokiais atvejais turėtų būti pasirūpinta jų saugumu.
Geriausia būtų, kad vaikams ir suaugusiesiems įrengtų čiuožyklą. Tuomet nebereikėtų važiuoti į Latviją ar Druskininkus.

Vytautas STRIKYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vytautas STRIKYS, barmenas:
– Žinoma, kad reikia specialių lauko ledo arenų. Viena jų galėtų būti įrengta ant Juodpelkio tvenkinio. Tinkamą žiemą ten galėtų būti padaryti vartai, kad žmonės ledo rutulį pažaistų. O vaikams reikėtų kalniukų su apsaugomis, kad saugiai nusileistų…
Vasarą Mažeikiuose yra daugiau pramogų, yra kur nueiti ir kuo užsiimti. O žiemą miestas lyg apmiręs. Jei kažkas panašaus atsirastų – lauko ledo arenos, čiuožyklos ar kitos žiemos pramogos, būtinai jomis pasinaudočiau.

Egidija NABAŽIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Egidija NABAŽIENĖ, kredito unijos vadovė:
– Mieste žiemą tikrai trūksta pramogų, nėra sutvarkytų vietų, kur būtų galima nueiti su šeima ir pabūti gryname ore.
Žinoma, ir to šalčio, sniego šiemet mažoka, bet, kai norisi, galima kažką sugalvoti. Todėl, jei tik pasitaiko proga, nueiname su vaikais ant užšalusių tvenkinių pačiuožinėti. Bet kartu ir neramu, ar ledas pakankamai tvirtas, ar saugu ant jo lipti.
Jei būtų įrengtos čiuožyklos, tokių klausimų turbūt net nekiltų. O kad tokios pramogos reikalingos, galima suprasti iš to, ką patys matėme čiuožinėdami ant tvenkinio – būrelis vaikų ne šiaip sau čiuožinėjo, bet buvo pasidarę vartus ir žaidė ledo rutulį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto