Balėniškė savo darbais biblioteką pavertė kultūros židiniu

Pirmieji Virginijos Galdikienės darbo bibliotekoje metai buvo itin sėkmingi – debiutas įvertintas metų bibliotekininko nominacija. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresniąją bibliotekininkę Virginiją Galdikienę Mažeikių bibliotekininkų draugija pripažino geriausia praėjusių metų bibliotekininke. Įvairiausių minčių ir idėjų nestokojanti moteris prisipažino: ši nominacija jai buvo netikėta, bet labai reikšminga, įvertinanti jos pastangas ir skatinanti dirbti dar geriau.

Pasižymi aktyvumu

Rajono bibliotekininkų draugijos pirmininkė Ingrida Jonušienė apie V. Galdikienę kalbėjo kaip apie aktyvią įvairių renginių organizatorę, sugebančią suburti savo kaimo bendruomenę dalyvauti įvairiose veiklose. 2014–2015 metais ji parengė ir įgyvendino projektus „Onutės Rakštienės kūrybos pristatymo renginys „Motiniškos godos“, „Aš norėčiau taip gyvent savoj šaly“, Žolinei skirtą susitikimą su žolininke Jadvyga Balvočiūte. Bibliotekininkė aktyviai dalyvauja Lietuvos bibliotekininkų draugijos balandžio mėnesį rengiamoje Nacionalinėje Lietuvos bibliotekų savaitėje, akcijose „Knygų Kalėdos“, „Metų knygos rinkimai“.
„Ir šiais metais, pateikusi paraišką „Skaityti lietuviškai – vadinasi, būti“, ji gavo Metų knygos rinkimuose dalyvaujančių knygų suaugusiems komplektą. Pasinaudodama šiuolaikinėmis technologijomis, šias knygas ji pristatys Balėnų kaimo gyventojams ir emigracijoje gyvenantiems jų artimiesiems“, – teigė I. Jonušienė.

Dirba antrus metus

Antrus metus Balėnų bibliotekoje baigianti dirbti V. Galdikienė pasakojo, kad jos specialybė yra kultūrinės veiklos vadyba – ją įgijo prieš aštuonerius metus. Baigusi studijas, dirbo Mažeikių politechnikos mokykloje užklasinio darbo organizatore, paskui dėl pablogėjusios sveikatos kurį laiką nedirbo, metus Santariškėse slaugė sergančią dukrą.
„Po tų kelerių metų pradėjau kažkaip atsigauti, kai jau išsisprendė problemos namuose, pernai mane į veiklą pasikvietė kaimo bendruomenė. Prieš dešimtį metų aš Balėnuose buvau bendruomenės pirmininkė – ta veikla užsiėmiau penkerius metus. Kažkaip netikėtai man paskambino buvusi bibliotekininkė – ji pasakė norinti, kad dirbčiau vietoj jos, nes kitos kandidatūros kaime nematanti – aš pas ją ateidavau knygų, pasikalbėti. Ji teigė, kad važinėti čia iš kažkur toliau už tokį atlyginimą neverta. Aš pati gyvenu Balėnose ir maloniai dirbu bibliotekoje jau antrus metus “, – kalbėjo pašnekovė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Balėniškė savo darbais biblioteką pavertė kultūros židiniu”

  1. Rokas parašė:

    Super mokytoja buvo !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto