Baltas auksas: investicija, mada ir gerosios savybės

Poros vis dažniau renkasi balto aukso sužadėtuvių ir vestuvių žiedus. Šis metalas, nors iš pirmo žvilgsnio labai panašus į sidabrą, vis dėlto, yra kur kas kietesnis, sunkiau susibraižo, nerūdija. Balto aukso sužadėtuvių žiedai (ir ne tik) yra pagaminami iš geltono aukso bei kitų metalų priemaišų. Lietuvoje ir kitose Europos šalyje dažniausiai naudojamas baltas metalas – paladis. Na, o Amerikoje ir kituose žemynuose dažniau renkasi varį, cinką ir net nikelį. Tiesa, pastarasis neretai sukelia alergines reakcijas, todėl juvelyrai jo stengiasi vengti.

Investicija

Jau padarytą lydinį juvelyrai padengia rodžiu. Jis yra vienas rečiausių ir vertingiausių tauriųjų metalų. Yra ypač vertinamas, nes nerūdija ir nesioksiduoja. Rodis už auksą kainuoja maždaug 8 kartus daugiau. Būtent pastarasis metalas baltą auksą padaro baltu. Kuo didesnė balto aukso praba, tuo juvelyrinis dirbinys yra ryškesnis.
Kaip žinia, auksas ir aukso savybės yra vertinamos nuo pačių seniausių laikų. Auksą vertino imperatoriai ir karaliai, todėl jis, kaip investicija, mėgstamas ir šiais laikais. Tačiau ar baltas auksas toks pat vertingas kaip ir geltonas? Atsakymas – taip. Tiek balto, tiek geltono kaina priklauso nuo jo prabos.
Dėl sudėtyje esančių tvirtesnių metalų (sidabro, paladžio, platinos, nikelio ir kt.) baltasis auksas yra gerokai kietesnis už kitų atspalvių lydinius. Iš esmės auksas yra ganėtinai minkštas metalas, todėl lengvai deformuojasi, susibraižo. Taigi, kuo aukštesnės prabos gaminį įsigyjate, tuo labiau reikėtų jį tausoti. Taigi tvirtesni ir menkiau besibraižantys baltojo aukso juvelyriniai dirbiniai turi didesnę išliekamąją vertę.

Populiarėjantis sprendimas

Juvelyrai pastebi, kad nuo 2015-ųjų baltas auksas kasmet vis populiarėja. Iš jo gaminami ne tik vestuviniai, sužadėtuvių žiedai, bet ir auskarai, grandinėlės, pakabukai, apyrankės ir t. t. Balta spalva tinka tiek vyrams, tiek moterims, todėl patiks visiems, puoselėjantiems klasikinį stilių, arba tiems, kurie nemėgsta geltono aukso.
Baltąjį auksą puikiai galima suderinti su sidabro gaminiais ar kitais dirbiniais, pagamintais iš kelių spalvų aukso, pavyzdžiui, baltojo ir raudonojo.

Pirkimas internetu

Auksas bei kiti taurieji metalai nėra įprastos valiutos kaip eurai ar doleriai. Tačiau metalai visuomet – puiki investicija ateities kartoms ar sau pačiam, todėl nesvarbu, ar aukso plytelė, ar aukso žiedelis, tai – geras būdas išsaugoti pinigus ir ateityje juos didinti.
Perkantiems internetu gali iškilti daug klausimų: kaip sužinoti žiedo dydį, kas geriau – aukso plytelė ar papuošalas, ar geriau investuoti į baltą, ar į geltoną auksą ir t. t. Vis dėlto, visuomet galite pasikonsultuoti su auksą parduodančiais juvelyrais, konsultantais. Tai galima padaryti tiek telefonu, tiek internetu. Visgi, jei yra galimybė apsipirkti gyvai – tą ir padarykite. Joks bendravimo būdas nepakeis geriausio – akis į akį.
REK-18656

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video