Briuselyje protestuojančius ūkininkus palaiko ir mažeikiškiai

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos nuotraukoje – Lietuvos delegacija Briuselyje vykstančioje protesto akcijoje. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Taiki ūkininkų protesto akcija iš Lietuvos persikėlė į Briuselį. Iš Lietuvos į Briuselį atvyko beveik 30 atstovų grupė.
Šį kartą tarp protestuotojų nėra mūsų rajono ūkininkų, tačiau jie mintimis solidarizuojasi su protestuotojais ir juos palaiko. Tai jie pareiškė ir aktyviai įsijungdami į protesto akciją traktoriais.

Prie lietuvių ir lenkų protestuotojų prisijungė Čekijos ir Slovakijos žemės ūkio rūmai bei Latvijos žemdirbių savivaldos atstovai. Protesto akcija organizuojama ketvirtadienį Briuselyje Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu, kai svarstomi esminiai Europos Sąjungos biudžeto klausimai.
Lietuvos atstovų grupėje – Žemės ūkio rūmų, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos vadovai, ūkininkai iš Plungės, Rietavo,  Telšių, Panevėžio, Rokiškio, Biržų, Prienų, Šakių, Šilalės, Ukmergės, Kauno rajonų.
Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Mažeikų rajone Rūta Čaplinskienė „Santarvei“ sakė, kad nebuvo jokio nurodymo „iš aukščiau“, kad į protesto akciją turi vykti visų rajonų atstovai – sprendė patys ūkininkai. Ji pastebėjo, kad anksčiau Briuselyje vykusiose protesto akcijose mūsų rajono atstovai yra dalyvavę. Pavyzdžiui, praėjusiais metais ten vyko du jauni ūkininkai Egidijus Tenys ir Karolis Virkutis, Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus vadovo Andriejaus Virkučio sūnus, dar anksčiau į Briuselį vyko ir jis pats.
A. Virkutis „Santarvei“ sakė, kad jeigu būtų nepakankamai ūkininkų, Lietuvai atstovaujančių Briuselyje vykusioje protesto akcijoje, Ūkininkų sąjungos skyrius būtų sprendęs apie mūsų rajono žemdirbių dalyvavimą joje. Pusiau rimtai, pusiau juokais pašnekovas teigė šį kartą vietą užleidęs kitiems – iki šiol nedalyvavusiems Briuselyje vykusiose protesto akcijose.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto