Darbai sode ir darže pagal Mėnulio kalendorių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiuo metu Mėnulis yra priešpilnio fazėje, nuo sekmadienio prasidės pilnatis. Štai ką palanku atlikti sode ir darže šią savaitę.

Darbai pagal Mėnulį

Penktadienį, liepos 3 d., galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius; imkite derlių greitam vartojimui. Taip pat naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus, šaldykite vaisius, daržoves, rinkite vaistinių augalų vaisius.
Šeštadienis, liepos 4 d., – geras laikas šakniavaisiams nuimti, sodinti daržoves, medelius, krūmelius (augintus vazonuose), kaupti bulves, krauti šieną. Netinkama diena valyti rūsius, konservuoti ir sandėliuoti derlių, genėti gyvatvores.
Sekmadienį, liepos 5 d., vyks dalinis Mėnulio užtemimas. Šią dieną patariama skirti susikaupimui, tai – meditacinis, susitaikymo laikas.
Pirmadienį ir antradienį, liepos 6 ir 7 d., genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Palanku imti derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistinius augalus; valyti rūsius; naikinti namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
Trečiadienį ir ketvirtadienį, liepos 8 ir 9 d., palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.

Kompostas pagal taisykles

• Kompostuojamų medžiagų niekada nereikėtų pilti į duobę, nes negaus oro. Kompostas be oro – tai puvimas ir nemalonus kvapas.
• Nekrauti komposto ant kieto akmeninio ar betoninio pagrindo. Kompostui reikia sąlyčio su žeme, kad galėtų migruoti dirvos mikroorganizmai.
• Stambios medžiagos (20 cm ilgio) turi būti apatiniame sluoksnyje. Ant jų kraunami smulkesni komponentai. Nupjauta žolė paskleidžiama tik susmulkinta ir apvytinta, nes kitaip gali pradėti pūti.
• Komposto brendimui paskatinti sluoksniais barstoma daržo žemių, jau subrendusio komposto, sapropelio (iš ežerų dugno gaunamos organinės medžiagos). Negalima pilti kalcio salietros, nes ji naikina mikroorganizmus. Biologinė gyvybė atsinaujina labai lėtai.
• Virtuvės atliekas naudinga užpilti dirvos arba mineralinių uolienų sluoksniu.
• Saugokite kompostą nuo visiško išdžiuvimo! Mikroorganizmams reikia drėgmės.
• Svogūnų lukštai, laiškai, kavos ir arbatos tirščiai – idealus maistas sliekams.
• Šalia komposto krūvos labai tinka auginti flioksus ir šeivamedžius.
• Krūvą ar dėžę rekomenduojama pridengti lapais, šienu, šiaudais, džiutų maišais, kad greičiau įkaistų ir būtų išvengta azoto nuostolių.

Apie kaktusus

Visi kaktusai mėgsta šviesą, saulę ir gryną orą. Vasarą jie labai gerai jaučiasi sode arba balkone. Šie augalai nebijo lietaus, tik vanduo turi laisvai išbėgti, jokiu būdu nesikaupti padėkliukuose ar duobutėse po vazonais. Nepamirškite: prie lauko sąlygų visus reikia pratinti pamažu.
Vasarą kaktusai laistomi reguliariai, kai tik išdžiūsta dalis žemės. Rudenį laistoma vis rečiau, o žiemą labai retai. Kuo vėsiau augalai žiemoja, tuo rečiau juos reikia drėkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto