ES ministrų susitikime – dėmesys pelno mokesčio sistemai

Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje Europos Komisija pristatė teisės aktų dėl įmonių pelno apmokestinimo rinkinį, kuriuo siekiama užtikrinti ekonomikos augimui palankesnę ir sąžiningesnę pelno mokesčio sistemą.

Skatins kovoti su mokesčių vengimu

Mūsų šalies finansų ministrė Rasa Budbergytė teigė, kad naujieji pasiūlymai, visų pirma, verslo subjektams suteiks galimybę ginčus dėl dvigubo apmokestinimo spręsti greičiau, efektyviau, skaidriau, kas neabejotinai svarbu užtikrinant sveiką investicinę aplinką.
„Taip pat Europos Komisija atgaivina bendros konsoliduotos pelno mokesčio bazės diskusijas, teikdama atnaujintą pasiūlymą, kuris, Europos Komisijos nuomone, ne tik skatintų įmones finansuoti veiklą labiau iš nuosavo, o ne skolinto kapitalo lėšų, remtų inovacijas, nes moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai būtų taikomos mokesčių paskatos, bet ir toliau kovotų su mokesčių vengimo praktikomis“, – sakė ministrė.
Kadangi naujasis įmonių pelno apmokestinimo teisės aktų rinkinys apima labai įvairius pasiūlymus, Lietuva kiekvieną pristatyto teisėkūros paketo priemonę vertins atskirai ir dėl kiekvienos parengs savo poziciją.
Naujoji bendros konsoliduotos pelno mokesčio bazės apskaičiavimo sistema būtų privaloma didelėms tarptautinių įmonių grupėms, kurių bendros pajamos yra didesnės negu 750 mln. eurų per metus, kitoms ši sistema – pasirenkamo pobūdžio. Pelno mokesčio tarifai neįtraukiami, nes dėl jų sprendžia valstybės narės savarankiškai.

Privalomas sprendimų vykdymas ir didesnis skaidrumas

Pasiūlymu dėl dvigubo apmokestinimo ginčų sprendimo mechanizmų direktyvos Europos Sąjungoje tobulinami šiuo metu galiojantys tokio pobūdžio ginčų sprendimo instrumentai, nustatant platesnę taikymo apibrėžtį, užtikrinamas privalomas sprendimų vykdymas ir didesnis skaidrumas. Kitas minėtų teisės aktų rinkinio pasiūlymas siekia nustatyti detalias taisykles, kuriomis būtų neleidžiama įmonėms naudotis valstybių mokesčių sistemų neatitikimais, siekiant išvengti apmokestinimo.
Europos Sąjungos šalių finansų ministrai ECOFIN posėdžio metu pritarė Tarybos išvadoms dėl ES statistikos paketo, kuriose akcentuojama statistikos kokybės užtikrinimo svarba, statistikos institucijų nepriklausomumo stiprinimas. Taip pat po ilgų diskusijų buvo pritarta Tarybos išvadoms dėl ES nebendradarbiaujančių jurisdikcijų mokesčių srityje sąrašo sudarymo kriterijų ir proceso.

Sieks pažaboti pinigų plovimą

Nediskusinėje dalyje pasiektas bendras požiūris dėl Administracinio bendradarbiavimo direktyvos pakeitimų, kuriais nuo 2018 m. sausio 1 d. mokesčių administratoriams bus suteikiama prieiga prie informacijos, siekiant pažaboti pinigų plovimą.
ECOFIN posėdžio metu valstybės narės taip pat buvo informuotos apie pažangą toliau stiprinant Bankų sąjungos įgyvendinimą.
Posėdyje pristatyta esama situacija dėl Reglamento dėl investicinių produktų pagrindinės informacijos dokumentų įgyvendinimo, finansinių paslaugų srities teisės aktų pasiūlymų ir kovos su pinigų plovimu direktyvos.
Taip pat Europos Audito rūmų pirmininkas pristatė metinę ataskaitą dėl 2015 finansinių metų ES biudžeto įgyvendinimo.

Parengta pagal Finansų ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto